Kelet felé. A m. kir. 101. honvéd gépkocsizó vegyiharc zászlóalj emlékalbuma. 1940. [Budapest], 1940. [Globus Ny.] 47 p. A képeket Bártfai Szabó fhdgy., Papfalvy hdgy. és Tátray hdp. készítette. Sok-sok nagy méretű képpel az erdélyi bevonulásról, különböző helyszínekről (Kolozsvár, Nagyvárad, Körösfő, Korond, stb), József főhercegről, robbantott román erődökről és hadgyakorlatokról. Kiadói, haránt...
Denis Diderot - Jean Le Rond d'Alembert: Recueil de planches, sur les sciences, les arts libéraux, et les arts méchaniques, avec leur explication. Art de l'escrime. Paris, Avec approbation et privilege dur roy. 2002-es REPRINT kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban / REPRINT, paperback, good condition
Bognár István - A győzelmes repülés titkai. Szerk. Bp., 1942. (Jövő ny.) 191 p., 13 t. (fotók). Fűzött, kiadói papírborítóban kevés gyűrődéssel a sarkoknál
Lützow: Tengeri jog és kalózkodás. Német partraszállás Norvégiában. Fordította: vitéz Barabás Emil altábornagy. Két mű egy könyvben. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. H.n., 1940, Szenkó. Kiadói papír kötésben, foltokkal.
Pásztor József: Négylábú bajtársaink. Állatok a háborúban. Honti Nándor rajzaival, s a harctéren készült fényképekkel. Bp., 1915, Légrády-ny., 189+2 p.+ 4 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón színes képpel, a gerincen és a borítón kis kopásnyomokkal.
A[lfred] Duff Cooper: A nyugati hadszíntér. 4 térképvázlattal. Fordította: Balla Antal. Balla Antal előszavával. Bp.,[1938],Singer és Wolfner, (Athenaeum-ny.), 455 p. Első magyar kiadás. Kiadói aranyozott piros egészvászon-kötés, kiadói karton védőtokban, aranyozott felső lapélekkel, a karton védőtokon egészen apró hibával, de alapvetően szép állapotban.