Hermann Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Csörgey Titusz képeivel. Bp., 1901., (Franklin-ny.). Kiadói egészvászon kötésben, volt könyvtári példány, a szerző, Hermann Ottó (1835-1914) magyar természetkutató által dedikált.
Braun Gyula: A gyógyvíztudomány rendszeres tankönyve. Bővítve: Rhoden Lippspring-i fördőorvos értekezésével. A tüdővész gyógyvíztani és égalji értekezéseiről. Ford.: Lendvay Benő. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat XVII. köt. Pest, 1871, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, (Pozsony, Wigand-ny.), XII+599 p. Második, átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, (foxing) foltos la...
Böke Gyula: A fülgyógyászat tankönyve. Tanulók és orvosok számára. 32 szövegközti fametszettel. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. VIII. köt. Buda, 1868., M. Kir. Egyetemi Nyomda, XXXVI+312+2 p.+ 1 (kihajtható) t. Korabeli kopott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, foltos.
Dr. Schuster, Ludwig: A gerincvelő bántalmak kórisméje. Ford.: Krick Árpád. Bp., 1885, Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat,(Franklin-ny.), 138 p. 9 szövegközti ábrával, közte 7 fametszettel. Átkötött félvászon-kötésben, (foxing) foltos lapokkal. A címoldalon 'Ifj Nagel Ottó Könyvkereskedésében' átragasztással.