Hildt, Johann Adolph: Sammlung in- und ausländischer Holzarten, zur technologischen Kenntniß, Charakteristik und Waarenkunde aller Kunst-Farb-und Apothekerhölzer. Erster Band, welcher 144 Holzarten enthält. Gotha, 1797. Industriekomtoirs zu Weimar. Nagyon korai fa-mintakönyv 144 feliratozott fa típussal mesterek, dekoratőrök, kémikusok számára. Korabeli, sérült félbőr kötésben. / Early wood sampl...
Tabiczky Zoltánné: A Magyar Waggon és Gépgyár Története 1-2. köt. 1. köt.: 1896-1945. 2. köt.: 1946-1972. Győr, 1972-1977., Magyar Vagon és Gépgyár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.
Miklós Imre: A magyar vasutasság oknyomozó történelme. A legelső vasúttól - napjainkig. A "Történetírás" Könyvei I. kötet. Szerk.: Dr. Belitzky János. Vác, 1937, Kapisztrán Nyomda-ny. Kiadói díszesen aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötésben, kissé kopott, 551. számú számozott példány.
Ortvay Rudolf: Mechanika. I-II. rész. - - egyet. ny. r. tanár előadásai alapján kidolgozta: Haáz István Béla. Bp., 1933, Diószegi Lehel, 200+288 p. Kiadói egészvászon-kötések, Gottermayer-kötés. A szerző, Ortvay Rudolf (1885-1945) fizikus által Fejér Lipót (1880-1959) matematikus részére dedikált példány.
Magyar bányacompass. 1924/1925. Szerk.: Mansfeld Ernő. Bp., 1924, Mansfeld Ernő, (Wodianer F. és Fiai Rt.-ny.), 84+XVI p. Korabeli reklámokkal. Hivatali tiszti és főiskolai névjegyzékkel. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben.