Szász Endre (1927-2003) saját kezű tollrajza és dedikációja a Budapesti Tavaszi Fesztivál '83 borítékján az általa tervezett bélyeggel. Toll, papír. Kmety Ottó filatélia szakértőnek dedikált és dátumozott! 12x17 cm.
Gyémánt László (1935-): Aktmodell. Szitanyomat, papír, jelzett, 33x49 cm / László Gyémánt (1935-): Lying nude woman. Screenprint on paper, signed, 33x49 cm
Bornemisza László (1910-1995): Tengerpart. Olaj, vászon, jelzett, 28×37,5 cm / László Bornemisza (1910-1995): Seaside. Oil on canvas, signed, 28×37,5 cm
Wanyek Tivadar (1910-1981): Ikrek. Olaj, vászon. Jelzett. Hátoldalán autográf felirattal. Fa keretben. 45x35 cm / Tivadar Vanjek (1910-1981): Twins. Oil on canvas. Jelzett. With autograph description on the reverse. Framed. 45x35 cm
Szász Endre (1926-2003): Női portré. Olaj, farostlemez, jelzett, 50x50cm. Hátoldalán: Koncz Művészeti Galéria bélyegzője és etikettje.
"Korunk társadalmában sok régi elmélet és felfogás elvesztette értékét és értelmét.A ma embere más viszonyulások közepette építi új világát, s ez napjaink művészetét is meghatározza. A jelen ars poeticája kutatja az új szépségeszmét, s ezekhez gyakran meghökkentő, eddig nem ismert kifejező eszközöket keres. A kísérletezés, az eddigi módszerek megtagadása, az új eszmék kifejezése, az eddigi technikák kibővítése gyakran egyszerre él a művészek akaratában. A közönség már megszokta a szélsőségek hajszolását, de közel mégis csak azt érzi magához, ahol a modem látást, az új formanyelvet gondolati áramkörébe tudja kapcsolni.
Ezek a tényezők határozzák meg Szász Endre művészetét. Ezért érzi közel magához nemcsak a tájékozott műtörténész, hanem az átlagos műveltségű tárlatlátogató is. Mert Szász Endre érthetően és világosan beszél, bármilyen témához nyúl." Tóth Ervin