Vlagyimir Vlagyimirovics Majakovszkij: Lenin. Ford.: Radó György. Raszler Károly linómetszeteivel. Bp., 1962, Magyar Helikon, 93+3 p. Kiadói egészbőr-kötés, jó állapotban. Megjelent 800 számozott példányban, ebből a 405. számú példány. Apró Antalné Kovács Klára, Dobrev Klára politikus anyai nagyszülőjének autográf ajándékozási sorával és aláírásával!
Giuseppe Bottai: A munka alkotmánya. La carta del lavoro. Ford.: Pallai Aladár. Bp., 1929.,Szerzői kiadás,(Gondos-ny.), XXVIII+2+227 p.+1 t. Első magyar nyelvű kiadás. Aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Ritka!
A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által BETILTOTT fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
Déznai Viktor-Gárdonyi István: A "D" terv. Bratislava/Pozsony,1938,Eugen Prager, 594 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé kopott, kissé szakadt borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány lap meglazult. Ritka!
Déznai Viktor (1884-1968) romániai magyar közíró, az urbanisztika kutató és Gárdonyi István (1907-1979) erdélyi magyar író, újságíró. Közös regényük, "A "D" terv", egy utópisztikus regény, amely a harcos pacifizmus prókátora. 1938-ban a regény díjat nyert a Mikszáth Kálmán pályázaton.
Des Pindaros Werke in die Versmaasse des Originals uebersetzt von Iohannes Tycho Mommsen. Leipzig, 1852. Fleischer, 2 db szép grafikus ex librissel. Korabeli, kissé kopott félbőr kötésben.
[Féval, Paul Henri (1817-1887)] Féval: Madame Pistache. Ford.: Kovács Ödön. Győr, 1858., Sauverein Géza-ny., 58 p. Első magyar kiadás(?) Kiadói papírkötésben, a gerincen szakadással.
Thaly Kálmán: Székely-kürt. Erdélyi regék, mondák, balladák, és dalok. Első kötet. Unicus, több kötete nem jelent meg! Pest, 1861., Gyurian József, 6+190+1 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, sepsiszentgyörgyi possessori bélyegzésekkel.
T. Dombrády Dóra: Őrkő. Elbeszélések. A szerző, T. Dombrády Dóra (1918-1999) író által Fiala Ferenc (1904-1988) újságíró, volt nyilas politikus, Mikes Kelemen Kör alapítója részére DEDIKÁLT példány, dátumozva (1979.) Cleveland,(1978),Kárpát Könyvkiadó, 219 p. Emigráns, első kiadás. Kiadói egészészvászon-kötés.
Lator László: Az egyetlen lehetőség. Versek. Varga Hajdú István grafikus, festőművész illusztrációival. Békéscsaba, 1976., Megyei Könyvtár, 5 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Számozott (21./250) példány. A szerző, Lator László 1927-) Kossuth-díjas költő, műfordító, a Nemzet Művésze által aláírt, és az illusztrátor Varga Hajdu István (1920-1981) grafikus, festő, valamint a felesége Diskay Lenke (1924-1980) grafikus részére dedikált példány.
Alföldi Géza: Csak a gyökér kitartson. Versek. A szerző által DEDIKÁLT példány! Tóth B. László rajzaival. (Cegléd, 1943,Garab), 175 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, szakadozott, sérült papírborítóban.
Alföldi Géza (1908-1991) költő, újságíró, a Nép c. hungarista folyóirat vezércikk írójának verseskötete.