Rónay Kázmér (1883-?): Márffy Oszkár (1876-1950) nyelvész, irodalomtörténész, Márffy Ödön bátyjának ex librise és az eredeti nyomódúca. Klisé, papír, jelzett a klisén. Hátoldalára 1942-es adománymegváltási jegy ragasztva. Kissé foltos. Lap teteje kissé sérült, 9,5×7 cm + Fém nyomódúc, fa talapzaton. 10x7,5 cm