Kolligátum: Johann Christoph Hirsch: Fränkischer Haußhaltungs- und Wirthschaffts-Calender auf das Jahr 1769-1777.. Schwabach, 1769-1777. Gottlieb Mitzler. Összesen 8 kiadás egybe kötve. Modern papírkötésben / 8 years bound together in modern paper binding.
Edgar Allan Poe: Der Goldkäfer und andere Novellen. [The Gold Bug and Other Tales. / Az aranybogár és más elbeszélések.] Übersetzt von Gisela Etzel. Mit 14 Bildbeigaben von Alfred Kubin. München-Lepzig, 1910, Georg Müller (Buchdruckerei M. Müller & Sohn), 171+(5) p. Oldalszámozáson belül Alfred Kubin (1877-1959) 14 egészoldalas illusztrációjával. Német nyelven. Kiadói aranyozott félpergamen-kötésb...
Burns, Robert: Poems & Songs by - - . With Original Illustrations by R. Herdman, Waller H. Paton, etc. The "Edina" Edition. Edinburgh, 1868, William P. Nimmo, XVIII+(2)+336 p. Számos fametszetű illusztrációval, a metszetek Robert Paterson munkái. Angol nyelven. Rendkívül szép kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben, a borítón a költő arcképét mintázó réz plakettel, aranyozott lapélek...
Solzhenitsyn, Alexander: One Day in the Life of ivan Denisovich. London, 1963. Gollancz Első angol kiadás / First English edition. 192p. Kiadói vászonkötésben