Vitéz Csikós Jenő: Túl a Kárpátokon. Bp.,én.,Stádium, 258 p.+16 (fekete-fehér) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, az eredetiről fénymásolt borítóval, a borítón kopásnyomokkal, az elülső tábla belsején kis sérüléssel, foltos lapokkal, egy lapon szakadással, 1944 júniusi possessori bejegyzéssel. A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellene...
Bihari Nagy Lajos et alii: 202/43 jelenti! Így harcolt a Donnál a 2. honvéd hadsereg. Nyárádgálfalvi Kádár Gyula előszavával. Bp., 1943., Magyar Géniusz, 267 p.+4 (fekete-fehér fotók) t. Első kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés, névbejegyzéssel. A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
A Magyar Királyi Honvéd Ludovika Akadémai és a testvérintézetek összefoglalt története (1830-1945) I-II. kötet. Írta és összeállította Rada Tibor. A kiadó vezetője, vitéz Bánkuty E. Géza által Lábán János ezredes, főtanácsadó, a honvédelmi bizottság titkára (1989-2022?) részére DEDIKÁLT példány. Bp.-Calgary, 1998-2001, vitéz Bánkuty Géza-Gálos-Nyomdász Kft, 810+1199 p. Szövegközti képekkel gazdago...
Koch, Ludwig Skizzen vom Isonzo: 124 Darstellungen. Wien, 1916. L. W. Siedel. 124 katonai és front rajz. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben. minimális sérüléssel / With minimal damage on the full linen binding