Görög-magyar szótár. Bakó Dániel, Finkey József, Kálnicki Benedek, Molnár István, Somossi István, Somossi János tiszttársak közremunkálásával szerkesztették Soltész Ferenc és Zsarnay Lajos. Sárospatak, 1857., A Főiskola betűivel, 8+607+1 p. Első kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, egy-két lapon aláhúzással, régi intézményi bélyegzésekkel.
Márton Gyula: A moldvai csángó nyelvjárás román kölcsönszavai. Bukarest, 1972, Kriterion, 600 p. Kiadói egészvászon-kötés. DEDIKÁLT A szerző, Márton Gyula (1916-1976) erdélyi magyar nyelvész által Dr. Bakos Ferenc (1922-1996) nyelvész, egyetemi docens, a nyelvtudományok nagydoktora részére dedikált példány. Dr. Bakos Ferenc, a magyar-román nyelvi kapcsolatok neves kutatójának autográf jegyzetei...