Bereczki Máté: Gyümölcsészeti vázlatok. I-IV. köt. Az I. kötet elején: Jegyzéke a "Gyümölcsészeti Vázlatok" mind a négy kötetében leírt gyümölcsöknek. A szerző, Bereczki Máté (1824-1895) pomológus által a DEDIKÁLT példány: "Tiszafüredi Gyömölcsészeti Egyletnek hazafiui tiszteletem jeléül a szerző." Arad, 1877-1887-[1882]-1884-1887, Gyulai István,4+14+6+510+1; 517; 4+549+3; 4+541 p. Első kiadások. ...
Hellenthal, K(arl) A(ugust): ~ segítő könyve a' borosgazdák és borkereskedők számára, vagy a' tökélletesített pintze-mester... Pesten, 1830. Hartleben K. Ádolf. 200p. Egyetlen magyar nyelvű kiadás. Korabeli kissé sérült papírkötésben
Borászati Lapok 1911. Negyvenharmadik évfolyam 1-52 szám. Szerk.: Drucker Jenő. Bp., 1911, "Pátria" Nyomda. 916 p. Számos korabeli reklámmal. "Gazdasági Tanácsadó" melléklet nélkül, máskülönben teljes. Korabeli aranyozott gerincű vászonkötésben, gerincen és borítón apró sérüléssel, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, címlapon és néhány kevés lapon apró lapszéli szakadásokkal, máskülön...
Gazdasági kis tükör. A falusi ifjuság számára tanuló- és olvasókönyvül. Kiadta az Orsz. Magyar Gazdasági Egyesület. Ötödik lényegesen javított és bővített kiadás ábrákkal. Pest, 1865, Kocsi Sándor, 4+256 p. Dr. Ballagi Mór (1815-1891) nyelvész, teológus névbélyegzőjével. Félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel és táblákkal.
Benczéné Láng Irén: A könnyű főzés titka. A modern főzéstudomány egészségünk szolgálatában. Főzőkönyv finom és polgári konyha számára. Legujabb tapasztalatok alapján rendszerbe foglalt alapreceptekkel. Dr. Krajnik Mór által összeállított diétás étrendekkel. Dr. Czvetkovits Ferenc miniszteri tanácsos a Földmiv. Minisztérium gazd. szakoktatási osztályának vezetőjének előszavával. Szerzői kiadás. Put...
Lukácsy Sándor, Hutirai): Gyümölcsfa iskolák. Lucas Ede útmutatási nyomán, hazai viszonyainkra átdolgozva, különösen a községi faiskolák vezérkönyvéül kiadja a ,,Kerti Gazdaság" szerkesztősége. Számos felvilágositó fametszettel. Pest, 1859, Nyom. Gyurián József. [8], 124 p. Szövegközti ábrákkal Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben, volt könyvtári példány.