Fugger, (Markus) Márk: ~ urnak a' lóvak neveléséről irtt könyve, mellyet Wolstein Amadeus János... Német nyelven ki-adott, most pedig Tolnay Sándor Magyarra forditott. II. rész: A' Pusztai, Hadi, És Házi Ménesekröl Irt Könyv. Béts, 1786. Kurtzbek József. 173+(2 )p. Korabeli félbőr kötésben
F. Steinhoff und Ch. Peters. Alken, Henry: Das Schöne und Mangelhafte im Exterieur des Pferdes. Nach dem Englischen von --. Hamburg, 1831. Hoffmann & Campe, 1 t (litho címlap) + 22 p + 18 t (litográfiák). Korabeli, aranyozott, kissé foltos egészvászon kötésben. / A szép és a hibás ló bemutatása) Ritka FESTETICS Imre gróf (1767-1847) ajándékozási soraival / In lightly stained linen binding with lit...
Gyulay Adolf, Gróf: Megfigyelések a lótenyésztés terén Amerikában Bécs, 1896, Szerző kiadása (A Sport" Nyomdája, Bécs), 22 p. + [9] t.: ill. Első kiadás. Megfigyelések a lótenyésztés terén Amerikában. Gróf Gyulay Adolf jelentése a M. Kir. Földmivelési Miniszteriumhoz.Kilenc fekete-fehér képtáblával illusztrált. Korabeli félvászon kötésben, jó állapotban, Nagyon ritka!
Báró Hoeller Móric: Tenyésztés és futtatások 1848-ig. Rákos megnyitásának százados évfordulójára. [Bp.], 1927., Szerzői, (Pallas-ny.) 47 p. Kiadói foltos papírkötés, a gerincen kis sérüléssel. Ritka!