Sportpreise und Sportgedenkmedaillen

Zahl der Lose: 73

Sződy Szilárd (1878-1939) 1939. Magyar Főiskolai Sportegyletek Egyesülése - 1907 / Bajnoki érem bronz díjérem, hátoldalán Gerenda III. 1939 gravírozással (40mm) T:AU patina /  Hungary 1939. Magyar Főiskolai Sportegyletek Egyesülése - 1907 / Bajnoki érem (Union of Hungarian College Sports Associations /Championship medal) bronze award medal with Gerenda III. 1939 engrave on the back. Sign.: Szilárd Sződy (40mm) C:AU patina
30209.

Sződy Szilárd (1878-1939) 1939. "Magyar Főiskolai Sportegyletek Egyesülése - 1907 / Bajnoki érem" bronz díjérem, hátoldalán "Gerenda III. 1939" gravírozással (40mm) T:AU patina / Hungary 1939. "Magyar Főiskolai Sportegyletek Egyesülése - 1907 / Bajnoki érem (Union of Hungarian College Sports Associations /Championship medal)" bronze award medal with "Gerenda III. 1939" engrave on the back. Sign.: Szilárd Sződy (40mm) C:AU patina

Rufpreis:
4 000 HUF
Sződy Szilárd (1878-1939) 1939. Magyar Főiskolai Sportegyletek Egyesülése - 1907 / Bajnoki érem bronz díjérem, hátoldalán Ugrás III. 1939 gravírozással (40mm) T:AU patina /  Hungary 1939. Magyar Főiskolai Sportegyletek Egyesülése - 1907 / Bajnoki érem (Union of Hungarian College Sports Associations /Championship medal) bronze award medal with Ugrás III. 1939 engrave on the back. Sign.: Szilárd Sződy (40mm) C:AU patina
30210.

Sződy Szilárd (1878-1939) 1939. "Magyar Főiskolai Sportegyletek Egyesülése - 1907 / Bajnoki érem" bronz díjérem, hátoldalán "Ugrás III. 1939" gravírozással (40mm) T:AU patina / Hungary 1939. "Magyar Főiskolai Sportegyletek Egyesülése - 1907 / Bajnoki érem (Union of Hungarian College Sports Associations /Championship medal)" bronze award medal with "Ugrás III. 1939" engrave on the back. Sign.: Szilárd Sződy (40mm) C:AU patina

Rufpreis:
4 000 HUF
Arató Gyula (1889-1969) ~1940. Magyar Sport Érem / A jövő nemzedéke a nemzet jövője kétoldalas bronz érdemérem eredeti, sérült tokban (61mm) + 1941. Magyar Kerékpáros Szövetség aranyozott fém érdemplakett eredeti, kopottas tokban (55x79mm). Mindkettő Pelvási Ferenc nevére gravírozva (egyiken Pelvássy). Pelvási Ferenc (1910-1980) 15-szörös magyar bajnok kerékpáros, 1931 és 1949 között a magyar pályakerékpáros válogatott tagja. 1936-ban részt vett a berlini Olimpián, Liszkay Istvánnal, Németh Miklóssal és Orczán Lászlóval. Pelvási két számban képviselte hazánkat. Az egyik a csapatüldözés, ahol a magyar válogatott az előfutamból továbbjutott a 8. helyen, végül a 7. helyen végzett. Pelvási a tandemben is elindult, ott Németh Miklóssal az előfutamok során kiesett, itt végül összesítésben a 11. helyen végeztek. T:XF / Hungary ~1940. Hungarian Sport Medal / The future generation is the future of the nation two-sided bronze merit medal, in original, but damaged case. Sign: Gyula Arató (61mm) + 1941. Hungarian Cycling Association gilt metal merit plaque in original, but worn case (55x79mm). Both engraved with the name of Ferenc Pelvási (one is written as Pelvássy). Ferenc Pelvási (1910-1980) 15-time Hungarian champion cyclist, member of the Hungarian track cycling team between 1931 and 1949. In 1936, he participated in the Berlin Olympics with István Liszkay, Miklós Németh and László Orczán. Pelvási represented Hungary in two numbers. One of them is the team pursuit, where the Hungarian national team advanced from the preliminaries at 8th place and finally finished at 7th place. Pelvási also participated in the tandem with Miklós Németh. They were eliminated during the preliminaries, here they ended up in 11th place overall. C:XF
30211.

Arató Gyula (1889-1969) ~1940. "Magyar Sport Érem / A jövő nemzedéke a nemzet jövője" kétoldalas bronz érdemérem eredeti, sérült tokban (61mm) + 1941. "Magyar Kerékpáros Szövetség" aranyozott fém érdemplakett eredeti, kopottas tokban (55x79mm). Mindkettő Pelvási Ferenc nevére gravírozva (egyiken Pelvássy). Pelvási Ferenc (1910-1980) 15-szörös magyar bajnok kerékpáros, 1931 és 1949 között a magyar pályakerékpáros válogatott tagja. 1936-ban részt vett a berlini Olimpián, Liszkay Istvánnal, Németh Miklóssal és Orczán Lászlóval. Pelvási két számban képviselte hazánkat. Az egyik a csapatüldözés, ahol a magyar válogatott az előfutamból továbbjutott a 8. helyen, végül a 7. helyen végzett. Pelvási a tandemben is elindult, ott Németh Miklóssal az előfutamok során kiesett, itt végül összesítésben a 11. helyen végeztek. T:XF / Hungary ~1940. "Hungarian Sport Medal / The future generation is the future of the nation" two-sided bronze merit medal, in original, but damaged case. Sign: Gyula Arató (61mm) + 1941. "Hungarian Cycling Association" gilt metal merit plaque in original, but worn case (55x79mm). Both engraved with the name of Ferenc Pelvási (one is written as Pelvássy). Ferenc Pelvási (1910-1980) 15-time Hungarian champion cyclist, member of the Hungarian track cycling team between 1931 and 1949. In 1936, he participated in the Berlin Olympics with István Liszkay, Miklós Németh and László Orczán. Pelvási represented Hungary in two numbers. One of them is the team pursuit, where the Hungarian national team advanced from the preliminaries at 8th place and finally finished at 7th place. Pelvási also participated in the tandem with Miklós Németh. They were eliminated during the preliminaries, here they ended up in 11th place overall. C:XF

Rufpreis:
5 000 HUF
1943. Mátyás király sportév 1943 ezüstözött bronz irredenta sportjelvény (50x29mm) T:AU,XF patina / Hungary 1943. King Matthias sports year 1943 silvered bronze irredent sports badge (50x29mm) C:AU,XF
30212.

1943. "Mátyás király sportév 1943" ezüstözött bronz irredenta sportjelvény (50x29mm) T:AU,XF patina / Hungary 1943. "King Matthias sports year 1943" silvered bronze irredent sports badge (50x29mm) C:AU,XF

Rufpreis:
5 000 HUF
20
1944. Szent László király sportév - gyorslevente Zn motorsport emlékplakett eredeti, de sérült tokban (32x60mm) T:XF / Hungary 1944. St. Ladislau Sport Year - Levente motorised troops Zn motor sport plaque in original, but damaged (32x60mm) C:XF
30213.

1944. "Szent László király sportév - gyorslevente" Zn motorsport emlékplakett eredeti, de sérült tokban (32x60mm) T:XF / Hungary 1944. "St. Ladislau Sport Year - Levente motorised troops" Zn motor sport plaque in original, but damaged (32x60mm) C:XF

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
~1945. Magyar Kerékpáros Szövetség kétoldalas, jelzett Ag díjérem mellszalagon, Kossuth-címerrel, díszítménnyel, LE gyártói jelzéssel (~38g/0.835/56mm) T:XF,VF patina / Hungary ~1945. Hungarian Cycling Association two-sided, hallmarked Ag award medal with ribbon, with Kossuth coat of arms, decoration, and LE makers mark (~38g/0.835/56mm) C:XF,VF patina
30214.

~1945. "Magyar Kerékpáros Szövetség" kétoldalas, jelzett Ag díjérem mellszalagon, Kossuth-címerrel, díszítménnyel, "LE" gyártói jelzéssel (~38g/0.835/56mm) T:XF,VF patina / Hungary ~1945. "Hungarian Cycling Association" two-sided, hallmarked Ag award medal with ribbon, with "Kossuth" coat of arms, decoration, and "LE" maker's mark (~38g/0.835/56mm) C:XF,VF patina

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
1946. Magyar Testgyakorlók Köre - MTK 1888 / Bátorság, Buzgalom, Barátság ezüstözött bronz díjérem, hátoldalán Magyar Kupa 1946. Magyar Testgyakorlók Köre gravírozással (41mm) T:AU,XF kopott ezüstözés, patina, kis ph /  Hungary 1946. Magyar Testgyakorlók Köre - MTK 1888 / Bátorság, Buzgalom, Barátság (Hungarian Body Exercisers Circle - MTK 1888 / Courage, Fervor, Friendship) silver plated bronze award medal with Magyar Kupa 1946. Magyar Testgyakorlók Köre engrave on the back (41mm) T:AU,XF worn silver plating, patina, small edge error
30215.

1946. "Magyar Testgyakorlók Köre - MTK 1888 / Bátorság, Buzgalom, Barátság" ezüstözött bronz díjérem, hátoldalán "Magyar Kupa 1946. Magyar Testgyakorlók Köre" gravírozással (41mm) T:AU,XF kopott ezüstözés, patina, kis ph / Hungary 1946. "Magyar Testgyakorlók Köre - MTK 1888 / Bátorság, Buzgalom, Barátság (Hungarian Body Exercisers' Circle - MTK 1888 / Courage, Fervor, Friendship)" silver plated bronze award medal with "Magyar Kupa 1946. Magyar Testgyakorlók Köre" engrave on the back (41mm) T:AU,XF worn silver plating, patina, small edge error

Rufpreis:
4 000 HUF
Matskássy Gyula (1912-1971) 1947. Bajnoki Érem / Magyar Pénzintézeti Sportegyletek Ligája ezüstözött bronz díjérem, hátoldalán Férfi Kosárlabda I. 1947 gravírozással (40mm) T:AU kissé kopott ezüstözés /  Hungary 1947. Bajnoki Érem / Magyar Pénzintézeti Sportegyletek Ligája (Championship Medal / League of Hungarian Financial Institution Sports Associations) silver plated bronze award medal with Férfi Kosárlabda I. 1947 engrave on the back. Sign.: Gyula Matskássy (40mm) T:AU slightly worn silver plating
30216.

Matskássy Gyula (1912-1971) 1947. "Bajnoki Érem / Magyar Pénzintézeti Sportegyletek Ligája" ezüstözött bronz díjérem, hátoldalán "Férfi Kosárlabda I. 1947" gravírozással (40mm) T:AU kissé kopott ezüstözés / Hungary 1947. "Bajnoki Érem / Magyar Pénzintézeti Sportegyletek Ligája (Championship Medal / League of Hungarian Financial Institution Sports Associations)" silver plated bronze award medal with "Férfi Kosárlabda I. 1947" engrave on the back. Sign.: Gyula Matskássy (40mm) T:AU slightly worn silver plating

Rufpreis:
4 000 HUF
Berán Lajos (1882-1943) 1949. Ferencz Városi Torna Club kétoldalas, jelzett Ag díjérem díszítménnyel, LE gyártói jelzéssel (41,68g/0.835/76x64mm) T:XF patina / Hungary 1949. Ferencz Városi Torna Club two-sided, hallmarked Ag award medal with ornament, with makers mark LE (41,68g/0.835/76x64mm) C:XF patina
30217.

Berán Lajos (1882-1943) 1949. "Ferencz Városi Torna Club" kétoldalas, jelzett Ag díjérem díszítménnyel, "LE" gyártói jelzéssel (41,68g/0.835/76x64mm) T:XF patina / Hungary 1949. "Ferencz Városi Torna Club" two-sided, hallmarked Ag award medal with ornament, with maker's mark "LE" (41,68g/0.835/76x64mm) C:XF patina

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
1976. Az MLSZ 75 éves jubileuma alkalmából fém emlékplakett, az MLSZ ünnepi címerét ábrázoló aranyozott, műgyantás díszítménnyel, eredeti tokban (70x95mm) T:AU / Hungary 1976. Az MLSZ 75 éves jubileuma alkalmából (On the occasion of the 75th anniversary of the Hungarian Fottball Association) metal plaque, with gilt resin decoration depicting the HFA festive coat of arms, in original case (70x95mm) C:AU
30218.

1976. "Az MLSZ 75 éves jubileuma alkalmából" fém emlékplakett, az MLSZ ünnepi címerét ábrázoló aranyozott, műgyantás díszítménnyel, eredeti tokban (70x95mm) T:AU / Hungary 1976. "Az MLSZ 75 éves jubileuma alkalmából (On the occasion of the 75th anniversary of the Hungarian Fottball Association)" metal plaque, with gilt resin decoration depicting the HFA festive coat of arms, in original case (70x95mm) C:AU

Rufpreis:
5 000 HUF
1978. NB I. osztály - Magyar Népköztársaság Labdarúgó Bajnoksága - 1977/78 bronzozott fém díjplakett zománcozott, bronz és bronzozott díszítményekkel, sérült dísztokban. Az 1977-1978-as szezonban MTK-VM (Vörös Meteor) néven futó klub a 3. helyen végzett az NB I-ben, csak az Újpesti Dózsa és a Budapesti Honvéd előzte meg őket 4, illetve 3 ponttal. Az MTK a Videotont előzte meg 2 ponttal. A keretet akkor olyan játékosok alkották, mint Gáspár József, Egervári Sándor későbbi magyar bajnok edző és szövetségi kapitány, Turtóczky Sándor, Fülöp Ferenc, Brünyi Béla, a vezetőedző pedig Mezey György volt. T:XF a háromból két díszítmény ragasztása elengedett / Hungary 1978. NB I. osztály - Magyar Népköztársaság Labdarúgó Bajnoksága - 1977/78 (1st League - Hungarian Peoples Republic - 1977/78 bronzed metal award plaque with enamelled, bronze and bronzed decorations, in a damaged decorative case. In the season 1977-78, the clubs name was MTK-VM (MTK - Red Meteor) and finished in 3rd place in NB I, only Újpesti Dózsa and Budapesti Honvéd were ahead of them with 4 and 3 points, respectively. MTK beat Videoton by 2 points. The team consisted of players such as József Gáspár, Sándor Egervári, later Hungarian champion coach and national team captain, Sándor Turtóczky, Ferenc Fülöp, Béla Brünyi, and the head coach was György Mezey. C:XF the gluing of two of the three decorations was released
30219.

1978. "NB I. osztály - Magyar Népköztársaság Labdarúgó Bajnoksága - 1977/78" bronzozott fém díjplakett zománcozott, bronz és bronzozott díszítményekkel, sérült dísztokban. Az 1977-1978-as szezonban MTK-VM (Vörös Meteor) néven futó klub a 3. helyen végzett az NB I-ben, csak az Újpesti Dózsa és a Budapesti Honvéd előzte meg őket 4, illetve 3 ponttal. Az MTK a Videotont előzte meg 2 ponttal. A keretet akkor olyan játékosok alkották, mint Gáspár József, Egervári Sándor későbbi magyar bajnok edző és szövetségi kapitány, Turtóczky Sándor, Fülöp Ferenc, Brünyi Béla, a vezetőedző pedig Mezey György volt. T:XF a háromból két díszítmény ragasztása elengedett / Hungary 1978. "NB I. osztály - Magyar Népköztársaság Labdarúgó Bajnoksága - 1977/78 (1st League - Hungarian People's Republic - 1977/78" bronzed metal award plaque with enamelled, bronze and bronzed decorations, in a damaged decorative case. In the season 1977-78, the clubs name was MTK-VM (MTK - Red Meteor) and finished in 3rd place in NB I, only Újpesti Dózsa and Budapesti Honvéd were ahead of them with 4 and 3 points, respectively. MTK beat Videoton by 2 points. The team consisted of players such as József Gáspár, Sándor Egervári, later Hungarian champion coach and national team captain, Sándor Turtóczky, Ferenc Fülöp, Béla Brünyi, and the head coach was György Mezey. C:XF the gluing of two of the three decorations was released

Rufpreis:
5 000 HUF
1987. NB I. osztály - Magyar Népköztársaság Labdarúgó Bajnoksága - 1986/87 fém díjplakett aranyozott díszítménnyel, eredeti dísztokban. Az 1986-1987-es szezonban az MTK-VM megnyerte a bajnokságot, megelőzve az Újpesti Dózsát és a Tatabányát. Az MTK 29 év után lett újra bajnok, többek közt annak köszönhetően, hogy 1986-ban szerződtetni tudták vezetőedzőnek Verebes Józsefet, Both József helyére. Verebes a két vereséggel rajtoló, és az idő tájt általában a kiesés elől menekülő (sőt, 1981-ben kieső) MTK-ból rögtön az első szezonjában bajnokcsapatot csinált (ahogy tette azt előzőleg Győrben is), kiérdemelve ezzel a Mágus becenevet. A keretet akkor olyan játékosok alkották, mint Gáspár József, Híres Gábor, Lőrincz Emil, Turtóczky Sándor, Szeibert György, Boda Imre, Katzenbach Imre, vagy Bognár György. T:AU / 1987. NB I. osztály - Magyar Népköztársaság Labdarúgó Bajnoksága - 1986/87 (1st League - Football Championship of the Hungarian Peoples Republic - 1986/87) metal award plaque with gilt decoration, in original decorative case. In the 1986-1987 season, MTK-VM won the championship, ahead of Újpesti Dózsa and Tatabánya. MTK became champions again after 29 years, thanks, among other things, to the fact that in 1986 they were able to sign József Verebes as head coach, replacing József Both. Verebes turned MTK, which started with two defeats and usually avoided relegation (in fact, was relegated in 1981) into a champion in his first season (as it did previously in Győr with the ETO), thus earning the nickname Mágus. The team then consisted of players such as József Gáspár, Gábor Híres, Emil Lőrincz, Sándor Turtóczky, György Szeibert, Imre Boda, Imre Katzenbach, or György Bognár. C:AU
30220.

1987. "NB I. osztály - Magyar Népköztársaság Labdarúgó Bajnoksága - 1986/87" fém díjplakett aranyozott díszítménnyel, eredeti dísztokban. Az 1986-1987-es szezonban az MTK-VM megnyerte a bajnokságot, megelőzve az Újpesti Dózsát és a Tatabányát. Az MTK 29 év után lett újra bajnok, többek közt annak köszönhetően, hogy 1986-ban szerződtetni tudták vezetőedzőnek Verebes Józsefet, Both József helyére. Verebes a két vereséggel rajtoló, és az idő tájt általában a kiesés elől menekülő (sőt, 1981-ben kieső) MTK-ból rögtön az első szezonjában bajnokcsapatot csinált (ahogy tette azt előzőleg Győrben is), kiérdemelve ezzel a Mágus becenevet. A keretet akkor olyan játékosok alkották, mint Gáspár József, Híres Gábor, Lőrincz Emil, Turtóczky Sándor, Szeibert György, Boda Imre, Katzenbach Imre, vagy Bognár György. T:AU / 1987. "NB I. osztály - Magyar Népköztársaság Labdarúgó Bajnoksága - 1986/87 (1st League - Football Championship of the Hungarian People's Republic - 1986/87)" metal award plaque with gilt decoration, in original decorative case. In the 1986-1987 season, MTK-VM won the championship, ahead of Újpesti Dózsa and Tatabánya. MTK became champions again after 29 years, thanks, among other things, to the fact that in 1986 they were able to sign József Verebes as head coach, replacing József Both. Verebes turned MTK, which started with two defeats and usually avoided relegation (in fact, was relegated in 1981) into a champion in his first season (as it did previously in Győr with the ETO), thus earning the nickname Mágus. The team then consisted of players such as József Gáspár, Gábor Híres, Emil Lőrincz, Sándor Turtóczky, György Szeibert, Imre Boda, Imre Katzenbach, or György Bognár. C:AU

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF