Hajós Ágnes (szerk.): Fajó, Székesfehérvár, 1979. 8 sztl. oldal + 10 t. H.n., 1979, k.n. Megjelent 300 példányban. A 10 táblából 9 db Fajó János jelzés nélküli szitanyomata: Hommage a C.L., 1972; Körmetszés, 1976; Oleles II, 1979; Kompozicio, 1979; Formavariacio, 1979; Kompozicio, 1979; Ixek, 1979; Hommage a Ady, 1977; Ipszilonok, 1979. Borítón apró kopásnyomokkal, mákülönben jó állapotban. 20x20 ...
Györffy István: Magyar népi himzések I. A cifraszűr. A szerző, Györffy István (1884-1939) néprajzkutató, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja által dedikált! Bp., 1930, Szerzői. Unicus. 88 színes, 80 egyszínű táblával és 200 szövegábrával. Kiadói egészvászon kötésben, helyenként feltehetően részben a színes táblák kiadói ragasztásából keletkezett, kissé foltos lapokkal, másk...
Bálint Zoltán: Az ezredéves kiállítás architektúrája. A kiállítás igazgatóságának, a Magy. Mérnök- és Építész-Egyletnek, valamint a kiállítási építkezéseknél közreműködött építészeknek támogatásával kiadja és magyarázó szöveggel ellátta Bálint Zoltán építész. Alpár Ignác előszavával. Bécs, 1897, Schroll Antal és Tsa műkiadása, (Reisser Ch. és Werthner M.-ny.),1 t. (kiállítás helyszínrajza)+47+1 p....
Dreger, Moritz,: Entwicklungsgeschichte der Spitze. Wien, 1910. Anton Schroll. Textband und Tafelband mit 100 Tafeln. - A csipke fejlődéstörténete különös tekintettel a bécsi k.k. Osztrák Művészeti és Ipari Múzeum csipke gyűjteményére..Szöveg és képkötet kiadói papírkötésben, kiadói, kissé kopott tékával.
K. G. Pontus Hultén: Jean Tinguely, "Méta". Berlin, 1972, Propyläen. 363 p. Német nyelven. Jean Tinguely (1925-1991) svájci szobrászművész műveivel, róla készült portrékkal és egyéb fekete-fehér és néhány színes képpel rendkívül gazdagon illusztrált. 6 kihajtható táblával Kiadói egészvászon, koffer formájú kötésben, fém zárral és fogantyúval, a borító Tinquely művéről készült színes nyomattal illu...
MA. Aktivista művészeti és társadalmi folyóirat. 1-4. köt. Szerk.: Kassák Lajos, Uitz Béla.. Teljes, reprint kiadás: Bp.-Wien, 1916-1925. 1-10. évf. Bp., 1971. Akadémiai. A 4. kötetben 3 melléklettel. Kiadói festett nyl-kötésben. Benne rengeteg Kassák Lajos, és Bornyik Sándor vonatkozású részel. A Bortnyik Sándor grafikai vonatkozású részek a következők: 4. Bortnyik művei a MA számaiban 4.1. ...
Berecz Ágnes: Simon Hantai. Volume I 1949-1959, Volume II 1960-2001. Bp., 2012-2013, Makláry Artworks. 295+375 p. Magyar, francia és angol nyelven. Hantai Simon műveinek illsuztrációival nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói helyenként kissé kopott papír védőborítóban, jó állapotban.
Géza Perneczky: Navigation excercises with the compass having exchangeable and leaveable cardinal points. A művész, Perneczky Géza (1936) Keszthely, 1936. május 21. -) Széchenyi-díjas művészettörténész, képző-, festőművész, író által aláírt példány. Köln 1972. Köln, 1972., Stüdstadtpresse-ny., 4+1 sztl. lev. Az önálló lap ceruzával jelzett. Kiadói papírmappa.