Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 20

Kalo Péter: A' méhtartásnak külömbféle tartományokra, környékekre, és esztendőkre alkalmaztatott igen könnyű, hasznos, és gyönyörűséges módgya, mellyet hazájának hasznára öszveszedett, 's megpróbált, és maga tulajdon hosszas tapasztalásai utánn kiadott - - az orvosi tudományok' doktora. Eger, 1816, Érseki Fő Oskolák' betűivel, 4+XII+18+470+475-476 p.+3 t. Igényes félbőr-kötés, az összes lapot igényesen restaurálták, mert a lapok egy része sérült volt,, a címlap és a 471/472.,473/474. lapok másolattal pótolva.  Kalo Péter írt elsőként magyarul könyvet a méhészetről, amely 1816-ban jelent meg. A mezőkövesdi Kalo családnak 2011-ben táblát avattak a Mezőkövesden. Így is emlékezve Kalo Péterről.
18229.

Rufpreis:
50 000 HUF
129,53
142,86
Leibitzer János: Juhtartás, vagyis legnevezetesebb oktatások a' juhok' nemesítéséről, számonadásáról, eltartásáról 's gondviseléséről, és a gyapjú' mosásáról, nyíréséről, szortírozásáról, 's a' t. mellyeket sok esztendei tapasztalásokból, 's szemlélésekből öszszeszedett 's kiadott néhai - - gazdatiszt, és a , Brűni gyümölcstermesztő társaság' tagja. Németből. Pest, 1833. Wigand. (Ny.: Füskúti Landerer). 180 p Korabeli, kissé foltos vászonkötésben
18230.

Rufpreis:
30 000 HUF
77,72
85,71
Mezei Naptár. Gazdasági kalendáriom. A nép haszálatául 1841-dik közönséges évre. szerk: Kacskovics Lajos. II. év. Buda, 1841. M. Kir. Egyetem betűivel. 76p. Kiadói papírkötésben, kis szamárfüllel
18231.

Rufpreis:
14 000 HUF
36,27
40,00
1910 Borászati Lapok. A ,,Magyar Szőlősgazdák Egyesületé"-nek hivatalos közlönye. Különmelléklete a "Gazdasági Tanácsadó". Szerk.: Dr. Drucker Jenő - Liptai Albert. Negyvenkettedik (XLII.) évfolyam. (Teljes évfolyam egy kötetben). Bp., 1910, "Pátria"-ny., VII+(1)+838 p. Fekete-fehér képekkel, hirdetésekkel. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban, 38x29 cm.
18232.

Rufpreis:
24 000 HUF
62,18
68,57
Br. Szentkereszty György: Szőlőépítés, művelés és pinczekezelés. XXI. kőnyomatu ábrával. Kolozsvárt, 1878, Stein János, 168+4 p.+15 (Rajtuk XXI kőnyomatú ábrval) t. Első kiadás. Átkötött korabeli félvászon-kötés, foltos lapokkal, aláhúzásokkal. Rendkívül ritka!
18233.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29
[Kugler Henrik (1830-1905)] Kugler Géza: A legújabb és legteljesebb nagy házi cukrászat czukrászok, vendéglősök és háziasszonyok legpraktikusabb kézikönyve. Különös tekintettel a magántanulásra. Bp., én., Rozsnyai, 459+1+24 (korabeli reklámok) p. Harmadik kiadás. Gazdag szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, kissé foltos lapokkal, az utolsó két lap, valamint a 130-143. és 368-385. oldalak között kijáró lapokkal, néhány bejelöléssel.
18234.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29
[Zsalozovits Józsefné Doletskó Teréz (1818-1883)] Rézi néni: Szegedi szakácskönyv. Ezernél több ételkészítési utasítással. Igazi magyar konyha. Bp., 1913, Athenaeum, XVI+484 p. Tizenegyedik javított és a legújabb ételreceptekkel bővített kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított gerinccel, foltos lapokkal, egy-két lapon firkával, az utolsó lap hiányos.
18235.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29
[Zsalozovits Józsefné Doletskó Teréz (1818-1883)] Rézi néni: Szegedi szakácskönyv. Ezernél több ételkészítési utasítással. Igazi magyar konyha. Bp., 1921, Athenaeum, 373 p.Tizenharmadik, javított kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső borítón sérülésnyommal.
18236.

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86
Kovács Teréz: Szegedi képes szakácskönyv. 4 színnyomattal és 100-nél több finom fametszettel. Szeged,[1890],Traub B. és Társa, 8+XX+372 p.+4 (III-VI., litografált színes képtáblák) t. Első kiadás! A címlap 4 színnyomatú táblát ír, és a könyvben meg is van 4 tábla, de a táblák számozása (III-IV-5-6.) Félvászon-kötésben, az elülső táblán a címlapról másolt borítóval, a címlap laza, a gerinc mentén sérült, a címlap utáni 2. és 3. lap szakadt, sérült, a IV. és V. lap lazák, majdnem kijárnak, sérültek, kopott foltos borítóval, a szennylapok és a kötéstáblák belsején a papírborítás pótolt. Rendkívül ritka!
18237.

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86
34
Zemplényi Szabó Antónia: Képes budapesti szakácskönyv. Sz. Hilaire Josefa, Kovács Irma, Dorn Anna, Gombos Erzsi, Moesz Gézáné, özvegy Gyöngyössy Sámuelné, Zemplényi Szabó Antalné nyomán szerkesztette: - -. Függelék: a Magyar gazdasszony házi kincstára c. munkával. Nyolcadik, négy színezett képpel, 53 fametszettel és számos kiváló magyar és franczia étellel bővített kiadás. Bp.,[1909],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,VIII+543+1+15 p.+4 t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, restaurált, javított gerinccel és kötéssel, néhány foltos lappal.
18238.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29
Nagy Erzsébet: Legujabb magyar szakácskönyv. hn., 1933, nyn, 256 p. Erdélyi kiadású (25 lei) szakácskönyv. Kiadói papírkötés, a borító szélein kis szakadásokkal, a tartalomjegyzék sérült, hiányos, az első 4 lap foltos.
18239.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,54
17,14
4 szakácskönyv és receptgyűjtemény: Untenecker Ferenc: Hogyan készítsünk vajastésztát., Kapitán Mária: A sertés házi feldolgozása Bp., 1941. Szerzői, Zöldség és gyümölcs házi konzerválása Bp., 1944. Szerzői, Disznóölés - feldolgozás. Minerva, 1959.
18240.

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86
14

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF