Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 33

Szerelmey Miklós: Balaton albuma. Emlék Füred s környékéről, 10 rajzot a Balaton legérdekesebb vidékeiről, a tó általános áttekintésével és magyarázatával. Rajzolta s szerkesztette: - -. Pest, 1851, Edelmann Károly, 32 p. + 2 (Balaton tava, kihajtható térkép; kihajtható panoráma kép) t. +10 (kőnyomatok) t. Második kiadás. Első kiadása 1848-ban jelent meg. Szerelmey 1845-ben nyitotta meg pesti kőnyomdáját, ahol elsőként rendezte be műhelyét színes litográfiák készítésére. A szabadságharc idején honvédtisztként szolgált, majd a komáromi vár nyomdáját vezette. Világos után Londonba emigrált. Albumával hozzájárult a Balaton iránt ekkoriban megélénkülő érdeklődés fellendítéséhez. A képek sorrendben:  1. Füred a Balaton résziről,  2. Füred, kilátás a Fürdőházból,  3. Tihany, 4. Tátika,  5. Rezi,  6. Szigliget,  7. Sümeg,  8. Csobáncz,  9. Az öböl és Badacson keleti része,  10. Az öböl és Badacson nyugati része.  Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, hiányzó gerinccel, a kötéstáblák lazák, elváltak, a könyvtest tulajdonképpen egyben van, foltos lapokkal. Rendkívül ritka!
18000.

Rufpreis:
150 000 HUF
405,41
441,18
10
Brace, Charles Loring: Hungary in 1851; with an experience of the Austrian Police. New York, 1852. Charles Scribner (C. W. Benedict). 1 t. (kőnyomatú címkép) + XIV + [11]-419 + [1] p. + 5 t. (hártyapapírral védett, tónusos kőnyomat) + 1 térkép (kihajtható kőnyomat: Map of Inner Hungary drawn by C. F. Weiland). Első kiadás. Korabeli aranyozott, kopottas vaknyomásos egészvászon kötésben. Az első részletes magyarországi útleírás, amerikai szerző tollából. Kiemelkedő szerepet játszott Amerikában a Magyarországról kialakuló kép formálásában.
18001.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
147,06
Campe, (Heinrich) Henr. Joachim: Amerika fölfedezése. Mulatságos olvasó könyv gyermekek és ifjak számára. -- után Peregriny Elek. III. rész. (töredék) Pozsonyban, 1839. Bucsánszky Alajos. 156p.+1 kihajt. térk. A mű három részben teljes. Kiadói papírkötésben, gerincen sérüléssel. Ritka!
18002.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
U. S. A. Az Északamerikai Egyesült Államok. (Utikalauz és ismertetés.) Táblázatokkal, térképekkel, és tervrajzokkal. Bp.-Chicago,[1922],Világirodalom - J. v. Zinner,(Otthon-ny.),316+4 p.+14 (kihajtható térképek) + 1 (a kötet elején egy nagyméretű, kihajtható USA térképpel) t. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, javított kötéssel, egy térkép kijár (New York északi része.)
18003.

U. S. A. Az Északamerikai Egyesült Államok. (Utikalauz és ismertetés.) Táblázatokkal, térképekkel, és tervrajzokkal. Bp.-Chicago,[1922],Világirodalom - J. v. Zinner,("Otthon"-ny.),316+4 p.+14 (kihajtható térképek) + 1 (a kötet elején egy nagyméretű, kihajtható USA térképpel) t. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, javított kötéssel, egy térkép kijár (New York északi része.)

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
[hilibi Gál (Gaál) László (1823 - 1848)]: Vizsgálódás az Erdélyi Kenézségekről; egyszersmind az erdélyi két oláh püspök igazolásául felelet Trausch és főkép Schuller cáfolataira. Írta egy igazságkedvellő ns. hazafi, kiadták Többen. Nagy-Enyeden, 1846, A Ref. Collegium Sajtóintézete,84+1 p. Kiadói kartonált papírkötés, restaurált: pótolt félvászon gerinccel, a szennylapok és a kötéstáblák belsején a lapok pótoltak, foltos, kopott borítóval, a címlapon névbélyegzéssel. Ritka!
18004.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
18005.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
18006.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Lassú István: Frantzia országnak statistikai, geographiai, és históriai leirása.. 1. kiadás! Pest, 1827. Petrózai Trattner Mátyás. 159p. Igényes modern kartonálásban
18007.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Dr. Szontágh Miklós: Tátrakalauz, útmutató a Magas-Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. IV. új kiadás. Bp., 1908, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötés, térképekkel, jó állapotban,
18008.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
Gerando Attila: Két hét a Székelyföldön Bp., 1881. K. M. Természettud. Társulat. 38+(1)p.+4t. (Népszerű természettudományi előadások gyüjteménye. IV. kötet. 27. füzet.) Modern vászon-kötésben az eredeti papír címlap felhasználásával
18009.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
18010.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
Végh András: Buda város középkori helyrajza I-II. köt. Monumenta Historica Budapestinensia XV-XVI. Bp., 2006-2008, Budapesti Történeti Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18011.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF