Egry József (1883-1951): Balatonpart. Ceruza papír, jelzés nélkül. Hátoldalán Keresztury Dezső (1904-1996) író, költő, politikus, irodalomtörténész, kritikus autográf igazolásával: "Bizonyítom, hogy a túloldali vázlat Egry József munkája 1944-45-ben készült. Bpest. 1954.XII.31. Keresztury Dezső". Paszupartuban. 15x21 cm / pencil on paper, unsigned, with Dezső Keresztury's attest on the reverse
Hermann Struck (1876-1944): Öreg zsidó Jaffából (Alter Jude aus Jaffa). Rézkarc, papír, jelzett a karcon. Paszpartuban. Megjelent: Hermann Struck, Die Kunst des Radierens. Ein Handbuch (Berlin: Bruno Cassirer). 20,5x14,5 cm. / etching on paper, published in the book: Hermann Struck: Die Kunst des Radierens. Ein Handbuch (Berlin: Bruno Cassirer).
Liebermann, Max (1847-1935): Amsterdami zsidónegyed (Das Judenviertel in Amsterdam). Rézkarc, papír, jelzés nélkül. Paszpartuban. Megjelent: Hermann Struck, Die Kunst des Radierens. Ein Handbuch (Berlin: Bruno Cassirer). 13,5x18,5 cm. / Liebermann, Max (1847-1935): The old jewish quarter in Amsterdam. Etching on paper, unsigned. Published in the book: Hermann Struck: Die Kunst des Radierens. Ein Handbuch (Berlin: Bruno Cassirer).