Zeitgenössische Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 130

Gy. Szabó Béla (1905-1985): Napfény. Akvarell, kréta, papír, jelezve balra lent, üvegezett fakeretben. 54x40 cm. / Chalk and watercolour on paper, signed lower left, framed
10234.

Rufpreis:
90 000 HUF
243,24
264,71
Gyarmathy Tihamér (1915-2005): Struktúrák vörössel (cím nélkül), 1964. Monotípia, papír, jelezve jobbra lent. Hátoldalán g 64/54 grafikai katalógusszámmal. 29,5x21 cm / monotype on paper, signed, with catalogue no. g 64/5 on the reverse.
10235.

Rufpreis:
65 000 HUF
175,68
191,18
Bartha László (1908-1998): Gesztusok. Vegyes technika, papír, jelezve jobbra lent. Üvegezett fakeretben. 57x75 cm. / mixed technique on paper, signed, framed
10236.

Rufpreis:
160 000 HUF
432,43
470,59
Klie Zoltán (1897-1992): Ősz. Olaj, farost, jelzett. Hátoldalán autográf felirattal és Képcsarnok Vállalat címkéjével. Fakeretben. 60x80 cm / oil on wood fibre, signed, framed
10237.

Rufpreis:
140 000 HUF
378,38
411,76
Dús László (1941-): Színek játéka (cím nélkül), 1986. Vegyes technika, kollázs, papír, jelezve jobbra lent, 32,5×53 cm / László Dús (1941-): Untitled, 1986. Mixed technique and collage on paper, signed, framed, 32,5×53 cm.
10238.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,22
235,29
Emil Schumacher (1912-1999), a német absztrakt expresszionizmus jeles képviselőjének grafikájával mellékletként ellátott Hamvas Béla könyv. Emil Schumacher (1912-1999): Alak (eredetileg. cím nélkül). Akvatinta, merített papír, jelzett, számozott: 5./40, 21x15 cm. Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann (Magyarból németre fordította: Jörg Buschmann). Mit einem Frontispice von Emil Schumacher (Emil Schumacher akvatinta grafikájával). Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. Német nyelven. Dúl Antal szedésével. Nyomtatott Budapesten szitanyomással 250 GBFK RIVEs merített papíron, 50x40 cm. 24 p + 3 sztl oldal + 1 t. Megjelent összesen 50, mind számozott példányban, amelyből 30 példány 1/40-30/40 számozású, 5 épr. dartiste grafika a művész példányaként és további 15 művészpéldány 31/40-40/40 és 5 épr. dartiste, ezen példány száma: 5./40. 3 számozatlan oldal közül kettőn Dúl Antal (1945- 2018) teológus, könyvtáros, a Hamvas-életmű kiváló ismerőjének és interpretátorának, a Hamvas Béla Collegium tanára tanulmányával Hamvas Béláról. Az utolsó sztl. oldalon rövid életrajzi sorokkal Hamvas Béláról és Emil Schumacherről. Kiadói papírborítóban, a lapok bekötése nélkül. Kiadói karton fedélben. Rendkívül ritka, bibliofil kiadvány! /    Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann. Mit einem Frontispice von Emil Schumacher. Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. With an aquatinta graphic on paper by Emil Schumacher (1912-1999), famous German artist of abstract expressionism, numbered 13/40, 21x15 cm. Book numbered 5./40, with only 50 numbered copies issued in total. Very rare!
10239.

Emil Schumacher (1912-1999), a német absztrakt expresszionizmus jeles képviselőjének grafikájával mellékletként ellátott Hamvas Béla könyv. Emil Schumacher (1912-1999): Alak (eredetileg. cím nélkül). Akvatinta, merített papír, jelzett, számozott: 5./40, 21x15 cm. Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann (Magyarból németre fordította: Jörg Buschmann). Mit einem Frontispice von Emil Schumacher (Emil Schumacher akvatinta grafikájával). Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. Német nyelven. Dúl Antal szedésével. Nyomtatott Budapesten szitanyomással 250 GBFK RIVEs merített papíron, 50x40 cm. 24 p + 3 sztl oldal + 1 t. Megjelent összesen 50, mind számozott példányban, amelyből 30 példány 1/40-30/40 számozású, 5 épr. d'artiste grafika a művész példányaként és további 15 művészpéldány 31/40-40/40 és 5 épr. d'artiste, ezen példány száma: 5./40. 3 számozatlan oldal közül kettőn Dúl Antal (1945- 2018) teológus, könyvtáros, a Hamvas-életmű kiváló ismerőjének és interpretátorának, a Hamvas Béla Collegium tanára tanulmányával Hamvas Béláról. Az utolsó sztl. oldalon rövid életrajzi sorokkal Hamvas Béláról és Emil Schumacherről. Kiadói papírborítóban, a lapok bekötése nélkül. Kiadói karton fedélben. Rendkívül ritka, bibliofil kiadvány! / Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann. Mit einem Frontispice von Emil Schumacher. Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. With an aquatinta graphic on paper by Emil Schumacher (1912-1999), famous German artist of abstract expressionism, numbered 13/40, 21x15 cm. Book numbered 5./40, with only 50 numbered copies issued in total. Very rare!

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
10240.

Rufpreis:
600 000 HUF
1 621,62
1 764,71
Gyarmathy Tihamér (1915-2005): Cím nélkül, 1957. Tus, papír. Jelezve balra lent: Gyarmathy 957. Hátoldalán R 57/4 katalógusszámmal. 29×20 cm. Fakeretben. / ink on paper, signed lower left, with catalogue no. R 57/4 on the reverse, framed.
10241.

Rufpreis:
100 000 HUF
270,27
294,12
Dús László (1941-): Színes foltok (cím nélkül), 1994. Litográfia, papír, jelzett, számozott (45/45), 65×89 cm / László Dús (1941-): Untitled, 1994. Lithograph on paper, signed, numbered (45/45), framed, 65×89 cm
10242.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,68
82,35
ifj. Benedek Jenő (1939-2019): Tájkép. Olaj, farost, jelzett, üvegezett keretben 60x80 cm
10243.

Rufpreis:
34 000 HUF
91,89
100,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF