Zeitgenössische Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 130

Deim Pál (1932-2016): Fekete tükör. Akril, vásznazott lemez, jelezve balra lent. Hátoldalán autográf felirattal. Fakeretben, 20x15 cm. / acrylic, signed, framed
10161.

Rufpreis:
240 000 HUF
648,65
705,88
Baranyay András (1938-2016): Kéz (cím nélkül), 1970-es évek. Szitanyomat, papír. Jelzett, számozott: 1/4. Lap alja kissé foltos. 49×35 cm. Üvegezett fakeretben. Mindössze 4 példányban készült, becses gyűjtői ritkaság. / screenprint on paper, signed, numbered: 1/4.
10162.

Rufpreis:
180 000 HUF
486,49
529,41
Haraszty István (1934-2022): Szívforduló, 2009. Olaj, fém applikáció, farost, jelezve jobbra lent, fakeretben, 50×70 cm / oil and metal application on fibre board, signed lower right, framed
10163.

Rufpreis:
380 000 HUF
1 027,03
1 117,65
Hajas Tibor (1946-1980): Cím nélkül, 1980. Szitanyomat, papír, jelzett. Próbanyomat PD jelzéssel. Nagyon ritka, gyűjtői darab, nem sokkal Hajas Tibor halála előtt az 1980-ban rendezett Makói Művésztelep idején készült, rendkívüli grafika! Lapszéli apró szakadással, nyomat ép. Nyomat méret: 33,5x49 cm, lapméret: 86x61 cm
10165.

Rufpreis:
120 000 HUF
324,32
352,94
Makói mappa, 1980, 3.. Hajas Tibor, Banga Ferenc, Bálványos Huba, Benes József, Karsai Ildikó, Károlyi Zsigmond, Kéri Ádám, Kőnig Frigyes, Lengyel András, Lux Antal, Pataki Ferenc, Schmal Károly, Szabados Árpád, Szemethy Imre és Várnagy Ildikó grafikáival. Ofszet, papír. Mindegyik jelzett és számozott (31/100), kivétel Hajas Tibor grafikája, amely csak számozott. Kiadói karton mappában, kísérőlappal a grafikák tartalomjegyzékével. Komplett, hiánytalan gyűjtői ritkaság! Lapméret: 39x29 cm. Jó állapotban.
10166.

Rufpreis:
190 000 HUF
513,51
558,82
Makói mappa, 1979, 2. Banga Ferenc, Barabás Márton, Benes József, Bikácsi Daniela, Halász István, Jámborné Balog Tünde, Kéri Ádám, Kocsis Imre, Kovács Tamás, Pataki Ferenc, Szabados Árpád, Szabó Ágnes, Szemethy Imre, Várnagy Ildikó és Veszely Ferenc grafikáival. Ofszet-litó, papír. Mindegyik jelzett és számozott (48/50 vagy 50/48). Kiadói karton mappában, kísérőlappal a grafikák tartalomjegyzékével. Komplett, hiánytalan, mindössze 50 példányban megjelent gyűjtői ritkaság! Lapméret: 39x29 cm körüli méretekben. Jó állapotban.
10167.

Rufpreis:
170 000 HUF
459,46
500,00
Lux Antal (1935-): Bábuk, 1970. Szitanyomat, papír. Jelzett és datált (A Lux 70), számozott: 9/30. 40x46 cm. Magyarországon nagyon ritka klasszikus pop art mű, mivel a művész Nyugat-Németországban alkotta! / Antal Lux (1935-): Puppets. Serigraphy on paper. Signed and dated (A Lux 70), numbered: 9/30. 40x46 cm . Very rare work from the classic period of pop art, made in West Germany!
10168.

Rufpreis:
42 000 HUF
113,51
123,53
Misch Ádám (1935-1995): Madár, 1973. Olaj, vászon, jelezve középen jobbra lent, hátoldalán Misch Ádám autográf feliratával, fakeretben, 80x60 cm. / Adam Misch (1935-1995): Bird, 1973. Oil on canvas, signed, with autograph description by Adam Misch on the reverse, framed, 80x60 cm
10169.

Rufpreis:
280 000 HUF
756,76
823,53
10170.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Bálint Endre (1914 - 1986): Kitekintés. Ceruza, papír. Jelzés nélkül. Proveniencia: Ury Ibolya (1924-2009), a Műcsarnok tudományos főmunkatársa hagyatékából. 40x47 cm Üvegezett keretben. / pencil on paper, unsigned, from the estate of art historian Ibolya Ury, framed
10171.

Rufpreis:
220 000 HUF
594,59
647,06
Pinczehelyi Sándor (1946-): Karácsonyi lap, 1982. Szitanyomat, papír, jelzett, számozott (3/20). Mindössze 20 példányban készült sokszorosított grafika a művész PFZ (piros, fehér, zöld) korszakából! Lapméret: 50x70 cm / serigraphy on paper, signed, numbered (3/20).
10172.

Rufpreis:
120 000 HUF
324,32
352,94
Bukta Imre (1952-): Mezőgazdasági gép háziasítása, 1979. Szitanyomat, papír, jelzett. 35×49 cm. Lapszéli kisebb gyűrődésekkel. Az árverésünkön szereplő szitanyomatnak létezik egy színes változata is (ld. Darabanth 40. Nagyaukció, 10110 tétel). Becses gyűjtői ritkaság, korai munka az életműből! / Screenprint on paper, signed. 35×49 cm. With minor creases on the edge of the sheet. Rare collectors item!
10173.

Bukta Imre (1952-): Mezőgazdasági gép háziasítása, 1979. Szitanyomat, papír, jelzett. 35×49 cm. Lapszéli kisebb gyűrődésekkel. Az árverésünkön szereplő szitanyomatnak létezik egy színes változata is (ld. Darabanth 40. Nagyaukció, 10110 tétel). Becses gyűjtői ritkaság, korai munka az életműből! / Screenprint on paper, signed. 35×49 cm. With minor creases on the edge of the sheet. Rare collector's item!

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF