Drucksachen

Zahl der Lose: 45

1791 Siebenbürgische Quartalschrift. Zweyter Jahrgang. Teljes 2. évfolyam. Hermannstadt (Nagyszeben), 1791, Martin Hochmeister, 4+434+VII p. + 1 (kihajtható tábla) t. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, a gerincen hiánnyal, foltos lapokkal, egy lapon apró (I/II.) hiánnyal, 1875-ös nagyszebeni tulajdonosi névbélyegzéssel.
11470.

Rufpreis:
40 000 HUF
103,63
114,29
1792 Kassa, Dörner Dániel kereskedő és Petz Éva Zsuzsanna (Petz János György kereskedő lánya) esküvői emléklapja. ,,Unvergessliches Denkmaal aufrichtiger Freude, welches beider gewünscht glücklichen Vermählung [..] Daniel Dörner, Kauf- und Handelmanns; [..] und tugendgezierten Jungfrau Eva Susanna Petzin [...]" Kaschau [Kassa], 1792, [ny.n.], 2 sztl. lev. Hajtva, néhány kis folttal, alján apró sérüléssel, egyébként jó állapotban, 35,5x23,5 cm. Mindketten neves polgári kereskedőcsaládból származtak; családjaik, valamint ők maguk és esküvőjük is említésre kerülnek Kerekes György 1913-ban kiadott, "Kassai kereskedők életéből harmadfélszázad 1687-1913" c. könyvében: ,,Barátai ez alkalomra egész ivnagyságban kiállított verses emléklapot nyomattak, melynek címlapján elmondják, hogy Dörner Dániel Kauf- und Handelsmann elveszi a nagyhírű Kauf- und Handelsmann Petz György János özvegye  leányát, Éva Zsuzsannát. Ily emléklapok az előkelőbb polgárcsaládoknál ily alkalmakkor általában szokásosak voltak."
11471.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,54
17,14
1838 Athenaeum. Tudományok és Szépművészetek tára. 1838. első félév. szerk: Schedel, Vörösmarty, Bajza. Fél évfolyam igényes korhű kartonálásban
11472.

Rufpreis:
16 000 HUF
41,45
45,71
1841 herceg Grassalkovich Antal (1771-1841) birodalmi herceg, királyi kamarás, aranygyapjas vitéz, Csongrád vármegye főispánja gyászjelentése, német nyelven, kissé foltos, apró lapszéli szakadásokkal
11473.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43
1868 Udvari értesítés a főhercegnő [Habsburg-Lotaringiai Mária Valéria] keresztelőjéről, közepén hajtás mentén apró lapszéli szakadásokkal. 19x23,5 cm
11474.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,54
17,14
26
1898 Az Erdélyrészi Kárpát Egyesület rendes tagsági évi jegy Nagy-Kövesd város részére
11475.

Rufpreis:
15 000 HUF
38,86
42,86
1898 Az Erzsébet királyné alap felhívása szobor állítására +  1898 Erzsébet királyné halálának alkalmából Szobrot a királynénak c. felhívás és gyűjtőív szép állapotban
11476.

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86
cca 1900 Petőfi Sándor költő, mint honvéd, színezett nyomat, paszpartuban, 15×11 cm
11477.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29
1904 A Nagy-Kőrösi Hírlapok XXIV. évf 47. szám, 6p. benne a város rendezési tervével
11478.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43
1905 A Budapesti Tattersall tárczanaptára. Tartalmazza Magyarország és Ausztria mindennemű lóversenyeinek és egyéb sportalkalmainak előjegyzését valamint az összes nevezetesebb hazai lóvásárok megtartásának határnapjait 44 sztl lev. Mini formátum, hibátlan állapotban
11479.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43
cca 1905 Kunosy Vilmos és fia. Menet- és ellenörzési jegyek mintalapja és árjegyzéke. 21 féle jegy minta nyomása 4 p.
11480.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,33
10,29
1906 A Nagybecskereki Szeszmentes melegedő első évi jelentése és kérelme. 12p. Egy fotóval illusztrálva Kiadói papírkötésben
11481.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,77
8,57

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF