Faleristik: Auszeichnungen, Medaillen, Orden

Zahl der Lose: 39

1933. Jamboree zöld-fehér zománcozott cserkész kitűző (37x32mm) T:XF kis zománchibák / Hungary 1933. Jamboree white-green enamelled Scouting badge with replaced pin (37x32mm) C:XF small enamel errors
30422.

1933. "Jamboree" zöld-fehér zománcozott cserkész kitűző (37x32mm) T:XF kis zománchibák / Hungary 1933. "Jamboree" white-green enamelled Scouting badge with replaced pin (37x32mm) C:XF small enamel errors

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
Berán Nándor (1889-1965) 1935. Magyar Vöröskereszt Ifjúsági Osztálya bronz kitüntetés, mellszalag nélkül A MAGYAR VÖRÖS KERESZT IFJÚSÁGI OSZTÁLYA / MACTE NOVA VIRTUTE PUER! (31mm) T:AU,XF / Hungary 1935. Youth Department of the Red Cross bronze decoration without ribbon. Sign.: Nándor Berán (31mm) C:AU,XF
30423.

Berán Nándor (1889-1965) 1935. "Magyar Vöröskereszt Ifjúsági Osztálya" bronz kitüntetés, mellszalag nélkül "A MAGYAR VÖRÖS KERESZT IFJÚSÁGI OSZTÁLYA / MACTE NOVA VIRTUTE PUER!" (31mm) T:AU,XF / Hungary 1935. "Youth Department of the Red Cross" bronze decoration without ribbon. Sign.: Nándor Berán (31mm) C:AU,XF

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
~1940. Arte et Marte 1920-1940 erdélyi cserkészet aranyozott Al díszjelvénye, rajta erdélyi címer fő elemeivel és a Magyar Cserkésszövetség koronás-liliomos címerével (58x43mm) T:XF kopott aranyozás / Transylvania ~1940. Arte et Marte 1920-1940 gilt Al badge of the Transylvanian Boy Scouts with the main elements of the Transylvanian Coat of Arms and the Hungarian Boy Scouts crown-lily Coat of Arms (58x43mm) C:XF worn gold plating
30424.

~1940. "Arte et Marte 1920-1940" erdélyi cserkészet aranyozott Al díszjelvénye, rajta erdélyi címer fő elemeivel és a Magyar Cserkésszövetség koronás-liliomos címerével (58x43mm) T:XF kopott aranyozás / Transylvania ~1940. "Arte et Marte 1920-1940" gilt Al badge of the Transylvanian Boy Scouts with the main elements of the Transylvanian Coat of Arms and the Hungarian Boy Scouts crown-lily Coat of Arms (58x43mm) C:XF worn gold plating

Rufpreis:
240 000 HUF
648,65
705,88
~1930-1940. Cserkész parafernália tétel: cserkész sapka rajta Hungária aranyozott cserkész lemez sapkajelvény, koronás-liliomos aranyozott lemez cserkészjelvény, 13-as szám és két cserkész gomb T:UNC,AU
30425.

~1930-1940. Cserkész parafernália tétel: cserkész sapka rajta "Hungária" aranyozott cserkész lemez sapkajelvény, koronás-liliomos aranyozott lemez cserkészjelvény, "13"-as szám és két cserkész gomb T:UNC,AU

Rufpreis:
28 000 HUF
75,68
82,35
1941. V. Balatoni Dalosünnep Siófok 1941 zománcozott bronz jelvény Boczán Károly gyártói jelzéssel, eredeti jelzett Boczán gyártói dísztokban (47x39mm) T:AU / Hungary 1941. V. Balatoni Dalosünnep Siófok 1941 enamelled bronze badge with Boczán Károly makers mark in original Boczán display case (47x39mm) C:AU
30426.

1941. "V. Balatoni Dalosünnep Siófok 1941" zománcozott bronz jelvény "Boczán Károly" gyártói jelzéssel, eredeti jelzett "Boczán" gyártói dísztokban (47x39mm) T:AU / Hungary 1941. "V. Balatoni Dalosünnep Siófok 1941" enamelled bronze badge with "Boczán Károly" maker's mark in original "Boczán" display case (47x39mm) C:AU

Rufpreis:
8 000 HUF
1946. Magyar Köztársasági Érdemérem arany fokozata aranyozott bronz kitüntetés nem saját mellszalagon, nem saját, sérült tokban T:AU / Hungary 1946. Merit Medal of the Hungarian Republic, Bronze Grade bronze decoration on not own ribbon, in not original, damaged case C:AU NMK 493.
30427.

1946. "Magyar Köztársasági Érdemérem arany fokozata" aranyozott bronz kitüntetés nem saját mellszalagon, nem saját, sérült tokban T:AU / Hungary 1946. "Merit Medal of the Hungarian Republic, Bronze Grade" bronze decoration on not own ribbon, in not original, damaged case C:AU NMK 493.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
1946. Magyar Köztársasági Érdemérem ezüst fokozata ezüstözött bronz kitüntetés eredeti mellszalagon, viseltes adományozói tokban T:UNC,AU / Hungary 1946. Merit Medal of the Hungarian Republic, Silver Grade silver plated bronze decoration on original ribbon, in awarding case C:UNC,AU  NMK 494.
30428.

1946. "Magyar Köztársasági Érdemérem ezüst fokozata" ezüstözött bronz kitüntetés eredeti mellszalagon, viseltes adományozói tokban T:UNC,AU / Hungary 1946. "Merit Medal of the Hungarian Republic, Silver Grade" silver plated bronze decoration on original ribbon, in awarding case C:UNC,AU NMK 494.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
1947. Magyar Szabadság Érdemrend ezüst fokozata, részben zománcozott Ag kitüntetés mellszalagon + bronz fokozata részben zománcozott, patinázott bronz kitüntetés mellszalagon T:AU,XF / Hungary 1947. Order of Merit of Hungarian Freedom, Silver Grade partially enamelled Ag decoration with ribbon + partially gilt bronze decoration with ribbon C:AU,XF NMK 482., 483.
30429.

1947. "Magyar Szabadság Érdemrend" ezüst fokozata, részben zománcozott Ag kitüntetés mellszalagon + bronz fokozata részben zománcozott, patinázott bronz kitüntetés mellszalagon T:AU,XF / Hungary 1947. "Order of Merit of Hungarian Freedom, Silver Grade" partially enamelled Ag decoration with ribbon + partially gilt bronze decoration with ribbon C:AU,XF NMK 482., 483.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
~1947. Rendőr ápoló nővér zománcozott bronz jelvény, hátoldalon Morzsányi J. Budapest Eskü út 5. gyártói jelzéssel (49x39mm) T:AU / Hungary ~1947. Rendőr ápoló nővér (Police Nurse) enamelled bronze badge with Morzsányi J. Budapest Eskü út 5. makers mark (49x39mm) C:AU
30430.

~1947. "Rendőr ápoló nővér" zománcozott bronz jelvény, hátoldalon "Morzsányi J. Budapest Eskü út 5." gyártói jelzéssel (49x39mm) T:AU / Hungary ~1947. "Rendőr ápoló nővér (Police Nurse)" enamelled bronze badge with "Morzsányi J. Budapest Eskü út 5." maker's mark (49x39mm) C:AU

Rufpreis:
120 000 HUF
324,32
352,94
1948. A Kossuth-érdemrend I. osztályának csillaga aranyozott és zománcozott tombak csillag hátlapon MÁPV jelzéssel, sorszám nélkül, későbbi, nem adományozott darab (81mm) T:UNC Hungary 1948. Kossuth Order, Star of the 1st Class gold plated and enamelled tombac star with MÁPV mark on the back, without number, later, unawarded piece (81mm) C:UNC NMK 520.
30431.

1948. "A Kossuth-érdemrend I. osztályának csillaga" aranyozott és zománcozott tombak csillag hátlapon "MÁPV" jelzéssel, sorszám nélkül, későbbi, nem adományozott darab (81mm) T:UNC Hungary 1948. "Kossuth Order, Star of the 1st Class" gold plated and enamelled tombac star with "MÁPV" mark on the back, without number, later, unawarded piece (81mm) C:UNC NMK 520.

Rufpreis:
100 000 HUF
270,27
294,12
1948. A Kossuth-érdemrend II. osztálya aranyozott és zománcozott tombak csillag hátlapon MÁPV jelzéssel, sorszám nélkül, későbbi, nem adományozott (61mm) T:UNC Hungary 1948. Kossuth Order, 2nd Class gold plated and enamelled tombac star with MÁPV mark on the back, without number, later, unawarded piece (61mm) C:UNC NMK 522.
30432.

1948. "A Kossuth-érdemrend II. osztálya" aranyozott és zománcozott tombak csillag hátlapon "MÁPV" jelzéssel, sorszám nélkül, későbbi, nem adományozott (61mm) T:UNC Hungary 1948. "Kossuth Order, 2nd Class" gold plated and enamelled tombac star with "MÁPV" mark on the back, without number, later, unawarded piece (61mm) C:UNC NMK 522.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
1948. 48-as Díszérem részben zománcozott bronz kitüntetés mellszalagon, zománcozott jelvénnyel, nem eredeti tokban T:AU,XF / Hungary 1948. Medal of Honour commemorating 1848-1849 enamelled bronze decoration with ribbon and enamelled badge, in not original case C:AU,XF NMK 528.
30433.

1948. "48-as Díszérem" részben zománcozott bronz kitüntetés mellszalagon, zománcozott jelvénnyel, nem eredeti tokban T:AU,XF / Hungary 1948. "Medal of Honour commemorating 1848-1849" enamelled bronze decoration with ribbon and enamelled badge, in not original case C:AU,XF NMK 528.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF