Zsindely Ferenc: Dunárul fúj a szél... Elbeszélések vadról, halról, fűről, fáról. Bp.,[1938.],Franklin, 352+1 p.+64 (fekete-fehér fotók, Zsindely Ferenc fotói) t. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, de alapvetően jó állapotban.
Thurn-Rumbach István: Erdélyi szarvasok és medvék nyomában... Bp.,1941, Dr. Vajna és Bokor, 225+2 p. Lapszámozáson belül 20 egészoldalas képtáblával. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel, a felső lapéleken kis foltokkal, néhány képtábla a szélein hullámos, ajándékozási sorokkal.