[Barkóczi Rosty Miklós (1730-1767)] Nicolao Rosty: Ritus ac mores hebraeorum italico idiomate refutati a doctore Paolo Medici, nunc aditis quibusdam Latine redditi, notisque Hebraicis illustrati a. R. P. Nicolao Rosty ... Tyrnaviae [Nagyszombat], 1758, Typis Academicis Societatis Jesu, 9 sztl. lev.+276 p.+ 2 sztl. lev. A szerző Padányi Bíró Márton veszprémi püspöknek ajánlotta a könyvét. Átkötött ...
Adolf Böhm: A cionista mozgalom fejlődésének rövid ábrázolása. 1. köt. A mozgalom Herzl haláláig. Ford.: Rosenfeld Eliseva. Targu-Mures/Marosvásárhely,1930.,Noar,(Kohn-ny.), 162 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval, javított, pótolt gerinccel, az elülső borítón javítással, kissé foltos címlappal, a címlapon címkemaradványokkal, néhány lap hiányzik (teljes: 169 p.+1 sztl. lev.) Uni...
Goldziher Ignác Hagyomány és dogma. A stockholni zsinagógában 1913 október 3--án újév másodnapján tartott előadás magyar fordítása. Bp., 1935. Ézsajás Vallásos Társaság Gergely R. bizománya. 55 példány merített papíron készült melyből ez a 6. példány. 55/6 példány. Kiadói, kartonált papírkötésben, gerincén kis sérüléssel. Rendkívül ritka!
Kecskeméti Ármin: A zsidók egyetemes története. A babylóniai fogságból való visszatéréstől napjainkig I-II. Írta: Dr. - -. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat kiadványai XLVII-XLVIII. Bp., 1927., Izr. Magyar Irodalmi Társulat, (Korviny-ny.), 344+VIII p.; 384 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, vaknyomásos táblákkal, festett felső lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.
Szilágyi-Windt László, dr. A kállói cádik. A nagykállói zsidóság története. Írta -- ügyvéd. Tel-Aviv, (1959). (Neografika Nyomda). 128 p. A világhírű nagykállói csodarabbi és hitközségének története, számos képpel, dokumentummal. Kiadói papírborítóval. REPRINT Csak 100 példányban jelent meg.