Le serpent a huit tetes. Trauit par J. Dautremer. [A nyolcfejű kígyó. Mese a régi Japánból.] Tokyo, [1897]. Publiés par T. Hasegawa. [24] p. A vastag krepp anyagra nyomtatott mitologikus mesét tíz szövegközti és nyolc egész oldalas, részletgazdag, színezett fametszet díszíti. A japán történet a lányrabló nyolcfejű sárkánnyal leszámoló Szuszanoo-no-Mikoto regéjét beszéli el. Lapszámozás nélkül. ...
Majtényi György: Ali basa meg a kacsa. Iser József rajzaival. (Budapest), [1934]. Singer és Wolfner (Fővárosi ny.). 77, [3] p.,Kiadói, illusztrált félvászon kötésben, szép állapotban
[Miguel de Cervantes Saavedra (1547-1616)] Cervantes: A híres-neves Don Quijote lovag kalandjai. Az ifjúság számára átdolgozott legújabb magyar kiadás. Bp., 1906, Athenaeum,(Révai és Salamon-ny.), 144 p.+4 t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal, szép állapotban.
A tücsök és a hangya tanulságos története. A jó gyerekeknek elmeséli a szövetkezeti bolt. A képeket festette: Lamoss Béla grafikusművész. A verseket: Karácsonyi Géza. Bp.,[1943],Szövetkezeti Bolt,(Klösz-ny.), 4 sztl. lev. Kiadói zsinórfűzött papírkötés, 19,5x15 cm