A világháború 1914-1918. Különös tekintettel Magyarország és a magyar csapatok szereplésére. Szerk. és kiadja a M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár. I-X. köt. [Teljes! A mellékletek között néhány hiánnyal, lásd lentebb.] Bp., 1928-1942, Stádium-ny. Kiadói egységes, aranyozott egészvászon-kötésben, változó, többségében jó állapotban, részben kopott borítókkal. A térképek és mellékletek eredeti, kiadói t...
Montgomery, (Bernard Law, Viscount of Alamein): Memoiren. [Emlékiratok.] (Aláírt.) München, (1958). Paul List Verlag (Druck: E. C. Baumann KG., Kulmbach). 620 + [4] p. + 6 t. (kétoldalas). Első német kiadás. Az első előzéken a tábornok saját kezű aláírása: ,,Montgomery of Alamein F[ield] M[arshal] 1959". Bernard Law Montgomery angol tábornok (1887-1976), az el-alameini páncélosoffenzíva hősének em...
Calendario r. esercito 1939 (XVII-XVIII). (Milano, 1938. Ministerio della Guerra - Edizioni Luigi Alfieri - Rizzoli & C. - Anonima per l'Arte della Stampa). [400] p. + 1 t. (kihajtható, kétoldalas). Az olasz Hadügyminisztérium által kiadott képes hadászati évkönyv és naptár az olasz hadsereg hadkészültségét körvonalazza, fegyvernemenkénti bontásban, a második világháború kitörése előtti pillanatba...
A m. kir. fegyveres erők képeskrónikája (1919-1945). [Szerk.: a Vitézi Szék szerkesztő bizottsága.] |München, 1977. Danubia ny.] 300 + 4 melléklet (kihajtható, 1 színes) Kiadói modern bőrkötésben, aranyozott táblával. Fűr Lajos honvédelmi miniszter részére DEDIKÁLT példány.
A magyar tüzér. A magyar tüzérség története. Szerk.: az I. és II. részt: Felszeghy Ferenc, a történelmi arcképcsarnokot Reé László. Írták: Cziegler Gusztáv, Clauser Mihály, Erdélyi Gyula, Kemény Gyula, Lenkei Géza, Mátray Sándor, Pankratz Gusztáv, Péczely László, Reé László, Seléndy Andor, Solth Imre, Vedlik Sándor. Hellebronth Antal ny. tüzérségi tábornok, a vitéz szék főkapitánya helyettesének e...
Stessel Ernő: Hadifoglyok élete Szibériában, Krasznojarszki hadifogolytábor. Bp., 1925, Szerző saját kiadása.260p. szövegközti képekkel, illusztrációkkal. Kiadói, kissé sérült papírborítóval. Rendkívül ritka!
Forberger Béla: 500 napig a svarmléniában. Dedikált példány. 500 napig a svarmléniában. Igló, 1917. Szepesi Lapok. (4)+170 l. + 16 t. egészoldalas képek. Néhány helyen cenzúra által kihúzott részek. Szakadt kiadói papírkötésben. Nagyon ritka első világháborús visszaemlékezések.
A 60 éves magyar rendőrség 1881-1941. Szerk.: Borbély Zoltán, Dr. Kapy Rezső. Bp., 1942, Halász,(Pesti Lloyd-ny.), 600 p.+27 (fekete-fehér fotók) t.+90 (hirdetések) sztl. lev. Kiadói aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal.
Az 1914-1918. évi világháború tűzharcosai érdemének elismeréséről szóló 1938: IV. törvénycikk és végrehajtása tárgyában kiadott rendeletek gyűjteménye. Bp., 1940. Pallas. 98p. Kiadói papírkörtésben