Halász György: Telivérek. A magyar telivér lótenyésztés története a ménimportok csoportosítása alapján. Gróf Erdődy Rudolf előszavával. Bp.,1944., Dr. Vajna és Bokor, (Klein S-ny.), 511+3 p. + 1 (kihajtható táblázat) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a táblák belsején a papírok és az elülső szennylapok ...
Tátray János: A lótenyésztés és a ló külső formáinak (alakulásainak) ismertetése Budapest, 1918, Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Részvénytársaság kiadása és nyomása, IV p. + 208 p. + [5] t.: ill. Első kiadás. Kiadói, kopott félvászon kötésben
Schandl József: Lótenyésztés. Bp., 1955, Mezőgazdasági Kiadó. (Bp.-i Szikra Ny.). 255,[1]p., 1 kih. mell. (kancabírálati lap). 105 fekete-fehér, egészoldalas és szövegközti képpel, ábrával. A szerző (1885-1973) okleveles mezőgazda, állatorvos, egyetemi tanár, az MTA tagja volt. /Agrártudományi Egyetem tankönyvei./ Kiadói félvászon kötésben. 25 cm.