Tóth Ferentz: Lelki pásztori gondviselés. Készítette, 's kiadta - -. A' Reformatusok' Papai Collegiumában, theologiát, és azzal összvekötött Papi Tudományokat tanító professor. A lelki pásztori theologiának II. darabja. Győrben, 1806, Özvegy Streibigné betűivel, XII+4+214+2 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, ex libris bélyegzéssel.
(ALLESTREE, RICHARD) A keresztyén embernek egész tiszte Világoson és érthetőképpen lerajzoltatva mindeneknek, de kivált az együgyübb olvasóknak kedvekért. Debrecen, 1769. Margitai István. 13 sztl. lev. 623 p. 8 sztl. lev. Második magyar nyelvű kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben.
[Helmeczi Komoróczi István (1670-1753)]: Igasság paisa, mellyel a Kristustól szereztetett sákramentomi sz. vatsora felől, a helvetziai confessióban ki adattatott igaz tudományt erőséti; és valamelly tudós rom. cath. egyházi személynek, Bernárd Pálnak, anno 1735. Kassán ki nyomtattatott és világ eleibebotsáttatott nyilai ellen oltalmazza, Melianus Gnatereth. Miaburg, 1741. Uranius , 4 sztl. lev.+46...
Padányi Biró Márton: Enchiridion... De Fide, Haeresiarchis, ac eorum asseclis, In genere de Apostatis, deque Constitutionibus, atque Decretis Imperatorum & Regum, contra Dissipatores Catholicae editis. Diotrephi... Jaurini, 1750, Streibig. 1t. (a szerző mellképe, Antonio Gramignani rézmetszete), [12], 208,[16]p. A szerző (1693-1762), veszprémi püspök, protestáns ellenes műve, amelyben egyenesen f...
Hübner János: Száz és négy válogatott Bibliabeli Historiák a' mellyeket az Ó és Új Testamentumi Szent írásokból a' gyengéknek kedvekért öszve szedett. Posony, Pest, 1800, Füskuti Landerer Johann Hübner (1668-1731) műve évszázadokon át a protestáns népiskolák egyik alaptankönyve volt. A kötet a Biblia legnépszerűbb történeteit fogalmazta át gyermekek számára, 52 történetet az Ószövetségből és 52 t...
(Pap István.) A vallási egyesűlés ideája, s ezen idea realizáltatásának eszközei, melly munkában az ev. k. tolerantiáról s az eggy idvezítő ekklesiáról irott predikátziók is, az ezekre tett recensiókkal eggyütt, a mennyiben ezen munkát illetik, rövideden, s részrehajlás nélkül megvizsgáltatnak. Készítette s a maga költségén kiadta eggy a vallási egyesülést, mind vallási, mind polgári tekintetben, ...
Szilády László: Papi dolgozatok gyászestekre, jelesen halotti beszédek egyházban és sírnál, 's illyenekre vázlatok és imák. II. füzet. - - k. k. halasi ref. lelkésztől, 's másoktól, kik saját dolgozataik alatt egyenként megneveztettek. Kecskeméten, 1850, Szilády Károly, 4+218+2 p. Korabeli papírkötésben, szakadozott borítóval, sérült gerinccel, foltos, a lapszéleken gyűrődésnyomokkal.
Fövenyessy János: "Temessük el a holtakat." Temetési énekek ref. kántor-tanítók, énekkarok, családok és gyülekezetek használatára. Átnézték Dr. Hegyaljai Kiss Géza, és Szigethy Ferenc ref. lelkészek. Csekély módosítással ág. evang. testvéreink is használhatják. Miskolc, 1940, Ferenczi B.,(Sárospatak, Fischer Lajos-ny.), 213 p. III-ik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a c...
Jubilate 1733-1933. Sibiu/Hermannstadt,(1933.),"St. Ursula",(Krafft & Drotleff-ny.), 56 p. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A nagyszebeni Szt Orsolya-rendház 200 éves jubileumára kiadott mű. Kiadói aranyozott papírkötés, a borítón kis szakadásokkal, kis gyűrődésnyomokkal. Ritka!
Die Prämonstratenser des zwölften Jahrhunderts und ihre Bedeutung für das nordöstliche Deutschland. Berlin, 1865. Schweiggersche Hofbuchhandlung. 386p. Korabeli aranyozott félvászon kötésben. A premontreiek németországi jelenlétét bemutató könyv. / Half linen binding
Kuczkowski, Joann. Chronologia biblica ab Adamo ad Christum juxta vulgatam latino polonicam, ... et adnotationibus chronologicis per - - composita A. D. 1835. Bécs, 1844. Typ. Congr. Mechitaristicae.VIII + 5-91 p. Kiadói papírborítóban, az utolsó lapok felső sarkán kis folt / Small stain on the last few pages