Királyi Magyar Automobil évkönyve 1912. Az igazgatóság megbízásából összeállította: Pivny Béla keresk. min. kir. s.-mérnök, clubtitkár. Annuaire de L'Automobile-Club Royal de Hongrie. Bp., 1912., "Pátria", 230 p.+ 9 (Benne kitöltetlen, eredeti belépési kártyákkal is!) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott, dombornyomásos koronás el...
Királyi Magyar Automobil Club tagnévsor (1916. május 1. állapot.) hn., 1916, Garay-ny., 74 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító felső részén szakadással és a sarkán szamárfüllel, és az elülső borító alsó sarkán hiánnyal, a gerincen sérüléssel.
Magyar Aero-Szövetség évkönyve 1915, 1918. (Ungarischer Aero-Verband), (Federation Aeronautique Hongroise.) Magyarország nemzetközileg legelismert aeronautikai és aviatikai sportfőhatósága. Bp., 1916-1918,Roóvó Aladár - Wodianer F. és Fiai, 44 p.; 94+1 p. Kiadói papírkötés, az 1915-ös hátsó borítóján folttal.
Handbuch über den montanistischen Staatsbeamten-Gewerken und gewerkschaftliche Beamtenstand des ősterreichischen Kaiserthums für das Jahr 1848. Wien, 1848, Ferdinand Ullrich. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban. Az osztrák császárság, és benne Magyarország bányászati kézikönyve.Aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban
Steinhauser, Anton: Die Theoretische Grundlage für die Herstellung der Stereospokenbilder auf dem Wege der Photographie und deren Sachgemässe durch Stereoskope. Mit 42 Figuren. [Bécs], Wien, 1897. R. Lechner - Wilhelm Müller (Druck von Rudolf M. Rohrer). VI + 149 + [1] p. Első kiadás. Szövegközti ábrákkal és képletekkel gazdagon illusztrált értekezés a XIX. század egyik fontos optikai játékszer...
Az iparoktatás Magyarországon és a külföldön. Kiadja a kereskedelemügyi m. kir. miniszter. Bp., 1904, Athenaeum, 728 p.+7 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen és a könyv sarkain sérülésekkel, egy tábla kijár, de belül jó állapotban.
Erdélyi Imre - Kozma Mihály Károly: Szikvíziparosok tanácsadója. I-II. rész. I. rész: A szikvíziparra vonatkozó különleges szakmai, általános ipari közigazgatási, adózási és munkásvédelmi törvényes rendelkezések, valamint a fontosabb kereskedelmi ismeretek. Összeállította Erdélyi Imre. II. rész: A szikvízgyártás gyakorlati munkálataival. Összefüggő gép- és üzemtechnikai tudnivalók. 23 rajzzal. Írt...
1920 Asztalosmesterek címtára 1920. I. évf. Kiadja: Kovács József, az "Asztalosmesterek Lapja" szerkesztője. Bp., 1920, Szent László-ny., 80 p. Kiadói papírkötés, foltos.