A háború a legborzalmasabb tömeggyilkosság. Törvénykezés, törvényszentesítés és a papok imája: mind förtelmes hazugság, amíg szabad a tömegmészárlás! Meg kell szüntetni egyesek, osztályok és nemzetek kizsákmányolásának rendjét s megszűnik mindenfajta háború. A Magyarországi Szociáldemokrata Párt. Népszava könyvkereskedés kiadványa. Seidner chromolithografia / Hungarian Social Democratic Party's an...
Munkások! Polgárok! Március 4-én hétfőn délelőtt a Parlament elé vonulunk, hogy megkérdezzük az uraktól: Mi lesz a becsületes választójoggal? A Szociáldemokrata Párt felhívása Parlament elé vonulásra és tömegsztrájkra. Népszava könyvkereskedés kiadványa, Seidner chromolithografia / Hungarian Social Democrat Party propaganda postcard s: Biró (ázott sarok / wet corner)
1915 Humoros első világháborús grafikai lap. A Központi hatalmak Krampusza virgáccsal fenyegeti az Antant hatalmakat. Kiadja a Magyar Földrajzi Intézet Rt. / WWI Austro-Hungarian K.u.K. military propaganda. Central Powers Krampus threatening the Entente Powers' soldiers with a birch. Anti-Entente Powers mocking art postcard. s: Biró (fl)
Népszava. Itt az írás! A Magyarországi Szociáldemokrata Párt Központi Közlönye. Munkásosztály propaganda, Seidner Chromolithographia. Népszava Könyvkereskedés kiadványa / Hungarian newspaper advertisement, working class propaganda s: Biró (fl)
Humoros első világháborús antant-ellenes grafikai lap. Kiadja a Magyar Földrajzi Intézet Rt. / WWI Austro-Hungarian K.u.K. military propaganda, Anti-Entente Powers mocking humorous art postcard s: Biró
1939 The power of our state lies in the strength of Carpathian Sich! Quote of feminist activist Lesya Ukrainka - Ukrainian nationalist military propaganda woodcut / Kárpáti Szics Népi Önvédelmi Szervezet propaganda lapja a feminista aktivista Leszja Ukrajinka idézetével, fametszet s: M. M. (EK)
Humoros első világháborús grafikai lap. A Központi hatalmak Krampuszának virgácsán lógnak az Antant hatalmak. Kiadja a Magyar Földrajzi Intézet Rt. / WWI Austro-Hungarian K.u.K. military propaganda. Entente Powers hanging on the birch of the Central Powers Krampus. Anti-Entente Powers mocking art postcard. s: Biró
Humoros első világháborús antant-ellenes grafikai lap. Központi hatalmak katonái az Antant hatalmak Krampusza ellen. Kiadja a Magyar Földrajzi Intézet Rt. / WWI Austro-Hungarian K.u.K. military propaganda, Anti-Entente Powers mocking humorous art postcard. Central Powers soldiers against the Entente Powers Krampus s: Bíró (fl)
Humoros első világháborús grafikai lap. A Központi hatalmak Krampusza láncon vezeti az Antant hatalmak katonáit. Kiadja a Magyar Földrajzi Intézet Rt. / WWI Austro-Hungarian K.u.K. military propaganda. Central Powers Krampus leads the Entente Powers' soldiers on chain. Anti-Entente Powers mocking art postcard. s: Biró (EB)
Humoros világháborús grafikai lap. Magyar krampusz huszár az Antant hatalmak ellen. Magyar Földrajzi Intézet Rt. kiadása / WWI Anti-Triple Entente propaganda card, Austro-Hungarian (K.u.K.) Krampus hussar s: Biró
Humoros első világháborús propaganda lap, osztrák-magyar krampusz katona az Antant hatalmak ellen. A Magyar Földrajzi Intézet Rt. kiadása / WWI Anti-Triple Entente propaganda card, Austro-Hungarian Krampus soldier s: Biró (vágott / cut)
1938 Deutschland, deine Kolonien! Reichskolonialbund Drei koloniale Tage Dresden. Deutsche Sammlergemeinschaft Kolonial-Briefmarkenschau / NSDAP German Nazi Party propaganda, German collectors' colonial stamp expo + So. Stpl