Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 51

Dipinti Murali Scelti di Pompei. Medaglie Istituto d'Incoraggiamento di Napoli Esposizioni de Londra e Milano. Illustrazione per l'Arch. Ingre Edoardo Cerillo. Versione francese pel cav. Giulio Cottrau. Napoli, [1886],Pasquale d'Amelio, (Napoli, Richter & C.-ny.),IX+1+20 p.+20 (Pompei falfestmények, kromolitográfiák) t. Olasz és francia nyelven. A litográfiák Vincenzo Loria (1850-1939) munkái. Kiadói festett illusztrált egészvászon-mappa, kopott, foltos borítóval, a gerincen sérüléssel, a mappa alsó fülén sérüléssel, a mappa fülein lévő zsinórokon sérülésekkel, a belső papírborítón gyűrődésnyommal, foltos, régi intézményi bélyegzésekkel és bejegyzésekkel, lapok: 63x45 cm, mappa: 64x46x2 cm. Rendkívüli ritkaság. /  Dipinti Murali Scelti di Pompei. Medaglie Istituto d'Incoraggiamento di Napoli Esposizioni de Londra e Milano. Illustrazione per l'Arch. Ingre Edoardo Cerillo. Versione francese pel cav. Giulio Cottrau. Napoli, [1886],Pasquale d'Amelio, (Napoli, Richter & C.-ny.),IX+1+20 p.+20 (Pompeiian wall paintings, chromolitographies) t. In Italian and French language. The litographies works of Vincenzo Loria (1850-1939.) In original linen folder, with spotty and worn cover, with damaged spine and the bottom of the folder, damages on the strings, with spotty papercover, with crease on the papercover, with old institutional stamps and notices, sheets: 63x45 cm, folder: 64x46x2 cm. Very rare!
19230.

Dipinti Murali Scelti di Pompei. Medaglie Istituto d'Incoraggiamento di Napoli Esposizioni de Londra e Milano. Illustrazione per l'Arch. Ingre Edoardo Cerillo. Versione francese pel cav. Giulio Cottrau. Napoli, [1886],Pasquale d'Amelio, (Napoli, Richter & C.-ny.),IX+1+20 p.+20 (Pompei falfestmények, kromolitográfiák) t. Olasz és francia nyelven. A litográfiák Vincenzo Loria (1850-1939) munkái. Kia...

Rufpreis:
300 000 HUF
777,20
857,14

Hans Arp, El Lissitzky (szerk.): Die Kunstismen, les ismes de l'art, the isms of art 1914-1924. Erlenbach-Zürich, München és Lipcse, 1925, Eugen Rentsch. XI+48 p (fekete-fehér képtáblák). Első kiadás. Német, francia és angol nyelven. Fekete-fehér képekkel, többek közt Moholy-Nagy László, Péri László, Huszár Vilmos, Max Ernst, Kazimir Szeverinovics Malevics, Pablo Picasso, Paul Klee műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadó kartonált papírkötésben, sérült és hiányzó gerinccel, sérült borítóval, I. oldalon apró lapszéli szakadással, VIII-XI oldalig ceruzás aláhúzásokkal, laza fűzéssel, néhány lap sarkában elszíneződéssel. Ritka!
19231.

Hans Arp, El Lissitzky (szerk.): Die Kunstismen, les ismes de l'art, the isms of art 1914-1924. Erlenbach-Zürich, München és Lipcse, 1925, Eugen Rentsch. XI+48 p (fekete-fehér képtáblák). Első kiadás. Német, francia és angol nyelven. Fekete-fehér képekkel, többek közt Moholy-Nagy László, Péri László, Huszár Vilmos, Max Ernst, Kazimir Szeverinovics Malevics, Pablo Picasso, Paul Klee műveinek reprod...

Rufpreis:
150 000 HUF
388,60
428,57

Munkácsy-album 1. sorszám Albrecht királyi herceg nevére szóló, sorszámozott. Kiadja a Magyar Képzőművészek Egyesülete a Budapesten felállítandó Munkácsy szobor javára. Előszó: Petrovics Elek. Életrajz: Á. Makoldy József. Összeáll. Abosy Gyula. : (Bp., 1927, Hornyánszky.) 4 lev., 11 t., 11 lev. Kiadói, zsinórfűzésű, vászon borítású, haránt alakú, albumban. Kissé kopott egészvászon kötésben
19232.

Rufpreis:
50 000 HUF
129,53
142,86

Mravik László: The ,,Sacco di Budapest" and Depredation of Hungary 1938-1949. Works of Art Missing from Hungary as a Result of the Second World War. Looted, Smuggled, Captured, Lost and Destroyed Art Works, Books and Archival Documents. Preliminary and Provisional Catalogue. Budapest, 1998. Hungarian National Museum - The Joint Restituion Committee at the Hungarian Ministry of Culture and Education (Egyetemi Nyomda Rt.) 468 p. Mravik László, a Magyar Nemzeti Galéria művészettörténészének angol nyelvű kötete a második világháború során, illetve annak lezárulása után Magyarországról elhurcolt becses műkincsek sorsát tárja fel (nagy részük hadizsákmányként a Szovjetunióba került). 1998-ban elkészült kötetét, a ,,Sacco di Budapest"-et a kulturális tárca megrendelésére készítette. A vaskos kötet dokumentumokkal támasztja alá a jogtalan műkincsrablás módját, számba veszi a lappangó műkincseket, műgyűjtők szerinti sorrendben, egykori kiállítási, gyűjteményi katalógusok, adásvételi szerződések, leltárok és lakásenteriőr-fotók alapján. Az eltűnt műkincsek katalógusa körvonalazza a magyar műgyűjtői kör összetételét (arisztokraták éppúgy szerepelnek benne, mint zsidó mágnások, külföldre távozott diplomaták, illetve közületek), illetve az egyes műgyűjtők gyűjtői érdeklődését. Egyes műkincsdaraboknál, becses festményeknél a kötet röviden vázolja a tulajdonlási sort is, akár a műtárgy első tárlati bemutatkozásától a tulajdonlási sor teljességén át az utolsó ismert tulajdonosig. A műkincsek egy része a bizonytalan állapotok miatt banki széfbe került és a banki széf kifosztása után került ismeretlen helyre, más esetekben az ostrom alatt veszett nyoma a műkincseknek. Kereskedelmi forgalomba nem került, külföldi múzeumoknak, kutatóintézeteknek juttatott belőle a minisztérium. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban.
19233.

Mravik László: The ,,Sacco di Budapest" and Depredation of Hungary 1938-1949. Works of Art Missing from Hungary as a Result of the Second World War. Looted, Smuggled, Captured, Lost and Destroyed Art Works, Books and Archival Documents. Preliminary and Provisional Catalogue. Budapest, 1998. Hungarian National Museum - The Joint Restituion Committee at the Hungarian Ministry of Culture and Educatio...

Rufpreis:
36 000 HUF
93,26
102,86

Kass János/Jékely Zoltán: Az utolsó szó keresése. Kass Jánor rézkarcaival illusztrált. Bp., 1985, Helikon, [24] p. + 4 (Kass János rézkarcai, jelzett, számozott (86./400)) t. Kötésterv és tipográfia Szántó Tibor. Kiadói plüss kötés, kiadói papír védőtokkal, jó állapotban. Számozott (386./500), bibliofil kiadás.
19234.

Rufpreis:
24 000 HUF
62,18
68,57

Székely Aladár: Írók és művészek. - - fényképei. Ady Endre és Ignotus előszavával. Első sorozat. (Unicus!). (Bp., 1915, "Jókai" és Löbl Mór-ny.), 4 sztl. lev.+ 37 t. (feliratos hártyapapírral védett portrék) t. A borító Gara Arnold munkája. Ábrányi Emil, Ady Endre, Alexander Bernát, Ambrus Zoltán, Babits Mihály, Bartók Béla, Benczúr Gyula, Berzeviczy Albert, Bíró Lajos, Bródy Sándor, Br. Eötvös Loránd, Fényes Adolf, Br. Hatvany Lajos, Herczeg Ferenc, Hubay Jenő, Ignotus, Kaffka Margit, Katona Nándor, Kernstock Károly, Kóbor Tamás, Kozma Andor, Kőrösfői-Kriesch Aladár, Lengyel Menyhért, Ligeti Miklós, Lux Terka, Magyar-Mannheimer Gusztáv, Mihálovich Ödön, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Rippl-Rónai József, Sándor Erzsi, Szamosi Elza, Szinyei Merse Pál, Szomory Dezső, Ujházi Ede és Vedres Márk fényképével. Kiadói illusztrált papírkötés, a borítón 1915-ös ajándékozási bejegyzéssel.
19235.

Székely Aladár: Írók és művészek. - - fényképei. Ady Endre és Ignotus előszavával. Első sorozat. (Unicus!). (Bp., 1915, "Jókai" és Löbl Mór-ny.), 4 sztl. lev.+ 37 t. (feliratos hártyapapírral védett portrék) t. A borító Gara Arnold munkája. Ábrányi Emil, Ady Endre, Alexander Bernát, Ambrus Zoltán, Babits Mihály, Bartók Béla, Benczúr Gyula, Berzeviczy Albert, Bíró Lajos, Bródy Sándor, Br. Eötvös Lo...

Rufpreis:
15 000 HUF
38,86
42,86

Rippl-Rónai József háborus festményeinek és rajzainak kiállitása. A művész franciaországi hadifogságának leirása. Dr. Lázár Béla előszavával. Bp., 1915., Ernst-Muzeum, (Bp., Légrády-ny.), 2+46 p.+9 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé foltos borítóval, néhány bejelöléssel.
19236.

Rufpreis:
10 000 HUF
25,91
28,57

Szegedi Művészi Plakátkiállítás a Kultúrpalotában. Szeged, 1934. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban, helyenként foltos lapok.
19237.

Rufpreis:
20 000 HUF
51,81
57,14

Ein Basler Totentanz von 1791 gezeichnet von einem Kinde. Basel, Holbein Verlag. 335/500. számozott példány. Kiadói papírkötés, rézkarcokkal illusztrált, jó állapotban.
19238.

Rufpreis:
20 000 HUF
51,81
57,14

Erwin Panofsky: A jelentés a vizuális művészetekben. Bp., 1984, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval, tartalomjegyzék lapján és gerincen apró folttal, máskülönben jó állapotban. Ritka!
19239.

Rufpreis:
22 000 HUF
56,99
62,86

Ébli Gábor: Magyar műgyűjtemények 1945-2005. A szerző, Ébli Gábor (1970-) esztéta, művészeti író, kurátor által ALÁÍRT példány! Bp., 2006, Enciklopédia. Számozott, 132. sorszámmal. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
19240.

Rufpreis:
20 000 HUF
51,81
57,14

Christo & and Jeanne-Claude: Wrapped Reichstag Berlin 1971-1995. A documentation exhibition. Eine Dokumentationsausstellung. Christo (Hriszto Javasev) (1935-2020) bolgár származású művész és felesége Jeanne-Claude Denat de Guillebon (1935-2009) francia származású művész által ALÁÍRT példány! Köln, 2001, Taschen. Angol és német nyelven, Kiadói papírkötés, borítón és első néhány oldalon hajtásnyommal, máskülönben jó állapotban. / signed by Christo Vladimirov Javacheff (1935-2020) and Jeanne-Claude Denat de Guillebon (1935-2009), known as Christo and Jeanne-Claude. In English and German languague. Köln, 2001, Taschen. Paperback edition
19241.

Christo & and Jeanne-Claude: Wrapped Reichstag Berlin 1971-1995. A documentation exhibition. Eine Dokumentationsausstellung. Christo (Hriszto Javasev) (1935-2020) bolgár származású művész és felesége Jeanne-Claude Denat de Guillebon (1935-2009) francia származású művész által ALÁÍRT példány! Köln, 2001, Taschen. Angol és német nyelven, Kiadói papírkötés, borítón és első néhány oldalon hajtásnyomma...

Rufpreis:
18 000 HUF
46,63
51,43

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF