Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 12

Nemzeti Gazda vagy a magyar nemzet Nemzeti Gazdasága s ebbéli Kereskedése virágzásának előmozdítása. Melljet A Nemzet szorgalmatos Fiainak segedelmekkel Hetenként készítgetett kisszántói Pethe Ferentz A Pallérozott Mezeigazdaság Írója. MDCCCXVIII-adik Esztendő Első Felén. IV-dik Esztendőfojamat. I-XXIII. szám. Pesten, (1817), Trattner J. 368p. Nem teljes félév. Poss.: A címlapon Kazinczy Gábor ( 1818-1864 ) Kazinczy Istvánnak (Kazinczy Ferenc unokatestvérének) és Boronkay Rozáliának fia. Magyar országgyűlési képviselő, publicista, műfordító, az MTA levelező tagja, a Kisfaludy Társaság rendes tagja. tulajdonosi névbeírásával. Korabeli gyönyörűen aranyozott félbőr kötésben, piros gerincvignettával. 21,4 cm. Turányi: 244.  Benne érdekes tartalom például:  - Szédítő vadótz avagy üszögös Konkoj mérge ellen, könnyű orvosság. - Sör - hűtésről valami újj, és régi - Nyálka-tsiga pusztításáról - Krumpli és Kukoricatermesztés módja - Arany-ér - Kutya-marást gyógyító szer - Juhok mételye ellen - Szőllő ültetés
19308.

Nemzeti Gazda vagy a' magyar nemzet' Nemzeti Gazdasága' 's ebbéli Kereskedése' virágzásának előmozdítása. Melljet A' Nemzet' szorgalmatos Fiainak segedelmekkel Hetenként készítgetett kisszántói Pethe Ferentz A' Pallérozott Mezeigazdaság' Írója. MDCCCXVIII-adik Esztendő' Első Felén. IV-dik Esztendőfojamat. I-XXIII. szám. Pesten, (1817), Trattner J. 368p. Nem teljes félév. Poss.: A címlapon Kazinczy Gábor ( 1818-1864 ) Kazinczy Istvánnak (Kazinczy Ferenc unokatestvérének) és Boronkay Rozáliának fia. Magyar országgyűlési képviselő, publicista, műfordító, az MTA levelező tagja, a Kisfaludy Társaság rendes tagja. tulajdonosi névbeírásával. Korabeli gyönyörűen aranyozott félbőr kötésben, piros gerincvignettával. 21,4 cm. Turányi: 244. Benne érdekes tartalom például: - Szédítő vadótz' avagy üszögös 'Konkoj mérge ellen, könnyű orvosság. - Sör - hűtésről valami újj, és régi - Nyálka-tsiga pusztításáról - Krumpli és Kukoricatermesztés módja - Arany-ér - Kutya-marást gyógyító szer - Juhok mételye ellen - Szőllő ültetés

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
150 000 HUF
394,74
428,57
Minimales Gebot:
150 000 HUF
Fuksz Emil - Vezérkönyv a gazdasági fanevelésszaporítás és rendezés valamint a kiültetett fák évenkénti kezeléséről. III. kiadás. - Pest, é.n., Eggenberger Ferdinánd. (6)+87 p. - Vászonkötés, Jaksics György ex librisével.
19309.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
20 000 HUF
52,63
57,14
Minimales Gebot:
20 000 HUF
Borászati naptár az 1899-iki közönséges évre. Szerkeszti: dr. Lónyay Ferencz. Bp., (1898). Méhner Vilmos. (14) p. (jegyzetek) + 75+(1) p. + 2 tábla (1 chromolitografia bájos Kneipp maláta kávé reklám, 1 emlékezés Erzsébet királyné halálára egész oldalas, gyászkeretben) + 2 mell. (hirdetések) + (38) p. (országos vásárok jegyzéke és hirdetések)  Lónyay Ferencz (nagy-lónyai és vásárosnaményi), jogi doktor, miniszteri titkár és cz. osztály-tanácsos a földmívelési miniszteriumban. Szerkesztette a Szőlészeti és borászati Évkönyvet 1891. évre és a Gazdák Zsebnaptára 1890-99. összesen tíz évfolyamát Budapesten.  Kiadói egészvászon kötésben. Nagyon ritka periodika.
19310.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
50 000 HUF
131,58
142,86
Minimales Gebot:
50 000 HUF
Bitnitz Lajos : Gazdasági szótár fő méltóságú herczeg Batthyány Fülöp ur, Német Ujvár örökös ura, strattmanni gróf, Leopold cs. rende középkeresztese, ő cs. és kir. felsége kamarássa, tek. Vas vármegye örökös és valóságos fő ispánja magyar országi uradalmainak számára. Szombathely, 1831. Perger Ferencz. 55 l.  Fűzve, kiadói borítóban, különösen szép példány.
19311.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
30 000 HUF
78,95
85,71
Minimales Gebot:
30 000 HUF
Kodolányi Antal: Mezei gazdasági üzlettan. Az ez irányban megjelent legjelesb szakmunkák felhasználása mellett a hazai viszonyokra alkalmazva. Pest, 1871, Eggenberger F.,(Hoffmann és Molnár), (Pozsony, Wigand K. F. -ny.), IV+4+462+10 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, foltos lapokkal. Ritka!
19312.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
15 000 HUF
39,47
42,86
Minimales Gebot:
15 000 HUF
19313.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
20 000 HUF
52,63
57,14
Minimales Gebot:
20 000 HUF
Szopori Nagy Jolán: Magyar nők szakácskönyve. Saját tapasztalatai után összegyűjtötte és szerkesztette - - -. Bp., 1910, Kertész József, IV+324 p. 2. és 3. ezer. Bővített kiadás. Korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
19314.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimales Gebot:
8 500 HUF
Scholtz Albin Viktor: A gyakorlati borgazdaság alapelvei és rendészete. Kolozsvár, 1941, Erzsébet Nyomdavállalat. 52p. 10 szövegközti ábrával. /M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Erdélyi Kirendeltsége kiadványai. 6. szám/. Tűzve, kiadói borítóban
19315.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimales Gebot:
8 000 HUF
Fend Károly: Szőlőművelés. 58 szövegközti képpel. Kiadja az Országos Magyar Gazdasági Egyesület Könyvkiadó vállalata. Bp., 1912, Pátria ny. 86p. /Köztelek olcsó könyvtára IV. évf. 1-2. füzet./ papírborítóban 22 cm. Jó példány. BLHO V.: 5753.
19316.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimales Gebot:
6 000 HUF
Ottó,[Adolph Wilhelm]/Benes János: A rózsatenyésztés a szabadban és cserepekben. Ottó Ily czímű munkájának teljesen átdolgozott második kiadásából fordította Benes János az Orsz. Magyar. Kertészeti Egyesület szerkesztő - titkára. Átnézte és előszóval ellátta: Gillemot Vilmos rózsakertész. Athenaeum Kéziköynvtára. Bp., 1893, Athenaeum, VII+139+1 p. + 10 t. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
19317.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimales Gebot:
8 000 HUF
Szemere László: Gombáskönyv kezdők részére. Útmutató a gyakoribb gombák megismeréséhez és értékesítéséhez. 250 gomba leírása 50 színes képpel és 50 szövegközti ábrával. Magyar gombáskönyvek és képek 1. (DEDIKÁLT). Bp., 1926, Szerzői kiadás (M. Kir. Állami Nyomda), 293+(3) p.+ 50 (színes) t. Első kiadás. Szövegközti fekete-fehér és egészoldalas színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, a könyvtesttől elváló elülső borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, kissé laza fűzéssel, néhány kissé foltos lappal. A szerző, Szemere László (1884-1974) mikológus, ornitológus által DEDIKÁLT példány: ,,Szíves könyvismertetésre tisztelettel - szerző.
19318.

Szemere László: Gombáskönyv kezdők részére. Útmutató a gyakoribb gombák megismeréséhez és értékesítéséhez. 250 gomba leírása 50 színes képpel és 50 szövegközti ábrával. Magyar gombáskönyvek és képek 1. (DEDIKÁLT). Bp., 1926, Szerzői kiadás (M. Kir. Állami Nyomda), 293+(3) p.+ 50 (színes) t. Első kiadás. Szövegközti fekete-fehér és egészoldalas színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, a könyvtesttől elváló elülső borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, kissé laza fűzéssel, néhány kissé foltos lappal. A szerző, Szemere László (1884-1974) mikológus, ornitológus által DEDIKÁLT példány: ,,Szíves könyvismertetésre tisztelettel - szerző".

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimales Gebot:
6 500 HUF
cca 1860-1880 Német nyelvű receptgyűjtemény, legalább 100 oldalon kissé megviselt félvászon kötésben / cca 1860-1880 Collection of recipes of food and pastries in German. More than a 100 pages in tattered booklet
19319.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimales Gebot:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Grossauktion 43
Besichtigung ab 28 Oktober bis 7 November
Losabholung ab 12 November
Zahlungsfrist: 19 November

Lose 1-360 wird am Live online Auktion ausgeruft ab 9:30.
Für alle andere Lose können Sie bis 18:00 online bieten.

  Veranstaltungen