Streeter, Daniel W[illard]: Denatured Africa. Illustrated. (Széchenyi Zsigmond vadászati író Kőröshegyi kastélykönyvtárának egykori példánya, saját kezű tulajdonosi bejegyzésével.) New York, (1928). G. P. Putnam's Sons - The Knickebocker Press. 1 t. (címkép) + XII + 388 p. + 15 t. Példányunk címképének verzóján Széchenyi Zsigmond (1898-1967) vadászati írónk, a XX. századi magyar vadászat egyik le...
Bársony István: Erdőn mezőn. Az író, Bársony István (1855-1928) vadász, író, újságíró által DEDIKÁLT példány. Benne bekötve a szerző autográf levelével, 1927 karácsonyáról (1927. dec. 23.). "Kedves Jenőm! Most jelent meg Erdőn mezőn című természetjáró könyvem új (negyedik) kiadása." OSZK szerint a negyedik kiadás 1922-ben jelent meg. Ugyan akkor az 1928. jan. 10. Nimród lap a hetedik új kiadást ...
Kittenberger Kálmán: Vadász- és gyűjtőúton Kelet-Afrikában 1903 - 1926. Nagybányai Horthy Jenő előszavával. A szerző, Kittenberger Kálmán (1881-1958) Afrika-kutató, zoológus, tanár, vadász és természettudományi író által DEDIKÁLT, dátumozott (1950. III. 3.) példány. "Kedves Sanyi haveromnak szeretettel Kálmán, 1950. III. 3." Bp.,[1934.], Franklin, 1 (címkép, Kittenberger Kálmán portréja) t. + 395 ...
Nadler Herbert: Cserkészeten és lesen Nagymagyarországon. Vadászati elbeszélések. A szerző, Nadler Herbert (1883-1951) vadász, vadászati szakíró, állatkert-igazgató, fényképész, zoológus által DEDIKÁLT példány. "Dr. Sándor Dénes kedves barátomnak szeretettel Nadler Herbert 1930. II. 8." Bp., 1926, Franklin, 1 t. +266+2 p. + 12 t. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti fotóan...
Diezel, [Karl Emil] - Mika, [Károly]: A fogoly, fácán, császármadár és erdei szalonka természetrajza és vadászata. Egy színes és öt münyomású teljes- és számos szövegképpel. Bp., [1912], Athenaeum, 4+128 p. + 6 (egészoldalas képtáblák, közte színes) t. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói festett egészvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, de alapvetően szép állapotban.
Kékessy László: A magyar vadász kézikönyve. Bársony István előszavával. Bp., [1925], Athenaeum, 128 p. 40 szövegközti rajzzal. A vadászattal kapcsolatban előfordulható szakszavak, lexikonszerű, abc-sorrendbe szedett, magyarázó képekkel gazdagon illusztrált vadászati alapkönyv. Kiadói illusztrált, festett vászonkötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal.
Széchenyi Zsigmond: Năhar. Indiai vadásznapló. 1-2. köt. Bp., 1940-1941., Vajna és Bokor, (Athenaeum-ny.). 1 (címkép, előtte feliratozott hártyapapírral) t. + 349+1 p.+23 (kétoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált képtáblák, lapszámozáson belül) t.; 380+1 p.+24 (kétoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált képtáblák, lapszámozáson belül) t. Első kiadás. A kötetek első előzéklapjain India térkép...
Kittenberger Kálmán: A megváltozott Afrika. Nagybányai Horthy Jenő közreműködésével. Bp., [1930], Franklin, 375 p.+80 t. Első kiadás. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, foltos kiadói illusztrált papír védőborítóban, de egyébként jó állapotban.
Maderspach Viktor: Páreng - Retyezát. Vadászataim a Déli Kárpátokban. Kittenberger Kálmán előszavával. Bp., [1936], Dr. Vajna és Társa, (Athenaeum ny.),4+I-III+4--199+1 p., 16 (fekete-fehér fotók, 8 levélen) t. Átkötött egészvászon-kötés.
Nadler Herbert: Vadásznapok, vadászévek. Elbeszélések és naplójegyzetek a szerző eredeti fényképeivel. Bp.,1937.,Vajna György és Társa, (Athenaeum-ny.),279 p.+24 (kétoldalas, lapszámozáson belüli fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
Nadler Herbert: A keleti és déli Kárpátokban. Vadásznapló. Bp., 1943, Vajna és Bokor, (Globus-ny.), 295+1 p.+40 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. Ex libris-szel: R[adnayné (Radnainé)] Bauer E[rzsébet] (1897-1976): Ex-libris Puchász Tibor, rajta vadászati témájú ex libris-szel (kerecsensólyom?, karvaly?), klisé, papír, jelzett, 6x6,5 cm.