Bücher: Jura

Zahl der Lose: 14

[Samuel Stryk (1640-1710)] Sam Strykii Examen Juris Feudalis, ex novissimis ejus interpretibus in gratiam auditorum collectum, ac methodo institutionum dispositum. Accessit appendix solennium, quibus hodie apud imp. principes investiuntur, subjuncta taxa dignitatum in imperio & vasallagiis. Editio IX. multo auctior cum privilegiis special. sereniss. Regum Poloniae et Borussiae. Frankfurti, 1704, Imprensis Jeremiae Schrey & Joh. Christoph. Harmanni, 1 (címkép) t. 11 sztl. lev. +530 p.+23 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli pergman-kötésben, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, a lapokon régi autográf bejegyzésekkel, jegyzetekkel.
19080.

[Samuel Stryk (1640-1710)] Sam Strykii Examen Juris Feudalis, ex novissimis ejus interpretibus in gratiam auditorum collectum, ac methodo institutionum dispositum. Accessit appendix solennium, quibus hodie apud imp. principes investiuntur, subjuncta taxa dignitatum in imperio & vasallagiis. Editio IX. multo auctior cum privilegiis special. sereniss. Regum Poloniae et Borussiae. Frankfurti, 1704, I...

Rufpreis:
100 000 HUF
259,07
285,71

Filep Jó[z]sef, iklandi V. - Törvénybéli gyakorlás mutató táblája, vagy az erdélyi űgyfolyások: melyben minden, az Erdélyi Nagy Fejedelemség Törvény Könyveiben, és törvényszokásaiban feltaláltatott külön pereknek valóságos esmérete eléadatik. Maros Vásárhelyt, 1831. F[első]Visti Kali Jó'sef az Ev. Ref. Koll. bet. XVI + 260 p. Elöl és hátul 2-2 beragasztott levél, korabeli papíron, korabeli kéz által sűrűn jegyzetelve. Modern egyszerű egészbőr-kötésben.
19081.

Filep Jó[z]sef, iklandi V. - Törvénybéli gyakorlás mutató táblája, vagy az erdélyi űgyfolyások: melyben minden, az Erdélyi Nagy Fejedelemség Törvény Könyveiben, és törvényszokásaiban feltaláltatott külön pereknek valóságos esmérete eléadatik. Maros Vásárhelyt, 1831. F[első]Visti Kali Jó'sef az Ev. Ref. Koll. bet. XVI + 260 p. Elöl és hátul 2-2 beragasztott levél, korabeli papíron, korabeli kéz ált...

Rufpreis:
36 000 HUF
93,26
102,86

Neue Berg-Ordnung des Königreichs Ungarn, und solcher Cron einverleibten Gold, Silber, Kupfer, und anderer Metall-Bergwerken. Sammt denen Erläuterungen zweyer alten Berg-Ordnungen der sieben Königl. freyen Berg-Städte, 1. Cremnitz, und Königsberg, 2. Schemnitz, Neusohl, Bugganz, Dülln, und Libeten. Wien, 1805., K. K. Hof- und Staats-Druckerey, 5 sztl. lev.+150 p.+11 sztl. Német nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a végén egy üres bekötött jegyzetlappal, valamint a végén benne néhány modern bányászati jellegű cikkel.
19082.

Neue Berg-Ordnung des Königreichs Ungarn, und solcher Cron einverleibten Gold, Silber, Kupfer, und anderer Metall-Bergwerken. Sammt denen Erläuterungen zweyer alten Berg-Ordnungen der sieben Königl. freyen Berg-Städte, 1. Cremnitz, und Königsberg, 2. Schemnitz, Neusohl, Bugganz, Dülln, und Libeten. Wien, 1805., K. K. Hof- und Staats-Druckerey, 5 sztl. lev.+150 p.+11 sztl. Német nyelven. Korabeli e...

Rufpreis:
40 000 HUF
103,63
114,29

Erdély Nagy Fejedelemség 1837-ik esztendőben április 17-én N. Szeben szabad királlyi városban hirdetett ország gyülésének jegyző könyve. Sszeben, 1837., Hochmeister Márton örökössei betüikkel, 1-4,9-775+39 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, az 5-8. oldal hiányzik.
19083.

Rufpreis:
30 000 HUF
77,72
85,71

Acta Comitiorum Regni Hungariae a Serenissimo ac Potentissimo Imperatore, Hungariae, et Bohemiae Rege Francisco Primo in Liberam, Regiam Civitatem Posoniensem in diem 11. Septembrias Anni 1825 indictorum. Tomus Tertius. /Felséges Első Ferentz Austriai Császár, Magyar és Cseh Ország Koronás Királyától Po'sony Szabad Királyi Várossában, 1825-dik Esztendőben, Szent Mihály Havának 11-dik napjára rendeltetett Magyar Ország Gyűlésének Írásai. III. kötet. Posonii [Pozsony], 1825-1826-1827, Typis S. Ludovici Weber [Wéber Lajos], 25 szl. lev.+1361-1788 p. Latin és magyar nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval.
19084.

Acta Comitiorum Regni Hungariae a Serenissimo ac Potentissimo Imperatore, Hungariae, et Bohemiae Rege Francisco Primo in Liberam, Regiam Civitatem Posoniensem in diem 11. Septembrias Anni 1825 indictorum. Tomus Tertius. /Felséges Első Ferentz Austriai Császár, Magyar és Cseh Ország Koronás Királyától Po'sony Szabad Királyi Várossában, 1825-dik Esztendőben, Szent Mihály Havának 11-dik napjára rende...

Rufpreis:
30 000 HUF
77,72
85,71

Felséges Első Ferentz Austriai Császár, Magyar, és Cseh Ország koronás királyától Posony sz. kir. városába 1825dik esztendőben, Szent Mihály havának 11-dik napjára rendeltetett Magyar Ország Gyűlésének Írásai. Második kötet. Pozsony, 1825-27. Véber S. Lajos. 455-1048 p. Félbőr kötésben gerincen ragasztással Akötetben fontos reformkori törvényekkel: Széchenyi felajánlása MTA megalapítása, Ludovika létesítése, stb     Posonban, 1808. Füskúti Landerer Mihály. [38] + XIX + 150 + [8] p. Későbbi, keménytáblás
19085.

Felséges Első Ferentz Austriai Császár, Magyar, és Cseh Ország koronás királyától Posony sz. kir. városába 1825dik esztendőben, Szent Mihály havának 11-dik napjára rendeltetett Magyar Ország Gyűlésének Írásai. Második kötet. Pozsony, 1825-27. Véber S. Lajos. 455-1048 p. Félbőr kötésben gerincen ragasztással Akötetben fontos reformkori törvényekkel: Széchenyi felajánlása MTA megalapítása, Ludovika ...

Rufpreis:
24 000 HUF
62,18
68,57

1843 Tudósítása a' sérelmek és kivánatok rendbesedésére az 1843/4 országgyűlésérül kiküldetett országos választmányának. [Batthyány Imre főlovászmester elnöklete alatt] A munka hét r észben mutatja be a vármegyék közös és egyéni sérelmeit és kívánatait, a Horvát-Dalmát és Szlavón területek, a szabad királyi városok, a megválaszolatlan és az 1840. országgyűlésen már felterjesztett és most a király elé felterjeszteni kívánt, összegyűjtött sérelmek. 21+9+16+71+10+5 p. Kiadói papírkötésben
19086.

1843 Tudósítása a' sérelmek és kivánatok rendbesedésére az 1843/4 országgyűlésérül kiküldetett országos választmányának. [Batthyány Imre főlovászmester elnöklete alatt] A munka hét r észben mutatja be a vármegyék közös és egyéni sérelmeit és kívánatait, a Horvát-Dalmát és Szlavón területek, a szabad királyi városok, a megválaszolatlan és az 1840. országgyűlésen már felterjesztett és most a király ...

Rufpreis:
20 000 HUF
51,81
57,14

Kassics [Ignác], Ignatius: Praxis Juridica civilis, et stylare juristarum latino hungaricum [...]. Pars 1-2. [Egybekötve.] [Bécs] Viennae, 1832. Typis Antonii de Haykul. XVI + 320 p.; XII + 321-672 p. Első kiadás. Kassics Ignác (1792-1854) ügyvéd, táblabíró, jogi szakíró. Munkája perirat-mintákat tartalmaz magyar és latin nyelven. Korabeli, gerincén feliratos egészvászon kötésben. Enyhén foltos lapokkal.
19087.

Kassics [Ignác], Ignatius: Praxis Juridica civilis, et stylare juristarum latino hungaricum [...]. Pars 1-2. [Egybekötve.] [Bécs] Viennae, 1832. Typis Antonii de Haykul. XVI + 320 p.; XII + 321-672 p. Első kiadás. Kassics Ignác (1792-1854) ügyvéd, táblabíró, jogi szakíró. Munkája perirat-mintákat tartalmaz magyar és latin nyelven. Korabeli, gerincén feliratos egészvászon kötésben. Enyhén foltos la...

Rufpreis:
18 000 HUF
46,63
51,43

Dr. Szladits Károly: Magyar magánjog I-VI. köt. Teljes sorozat. Főszerk.: - -.  I. kötet: Általános rész. Személyi jog, XIV+2+769 p.; II. kötet: Családi jog, 1940, VIII+586 p.; III. kötet: Kötelmi jog általános része, 1941, VIII+653 p.;  IV. kötet: Kötelmi jog különös része, 1942, VIII+963 p.; V. kötet: Dologi jog, 1939, X+2+859 p.; VI. kötet: Öröklési jog, 1940, IX+583 p.; Bp., 1939-1942., Grill Károly. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a II. kötet borítójának a hátán folttal.
19088.

Dr. Szladits Károly: Magyar magánjog I-VI. köt. Teljes sorozat. Főszerk.: - -. I. kötet: Általános rész. Személyi jog, XIV+2+769 p.; II. kötet: Családi jog, 1940, VIII+586 p.; III. kötet: Kötelmi jog általános része, 1941, VIII+653 p.; IV. kötet: Kötelmi jog különös része, 1942, VIII+963 p.; V. kötet: Dologi jog, 1939, X+2+859 p.; VI. kötet: Öröklési jog, 1940, IX+583 p.; Bp., 1939-1942., Grill ...

Rufpreis:
30 000 HUF
77,72
85,71
25

1847/8-ik évi országgyülési törvényczikkek Pozsonyban, 1848. Országgyűlési Iratok Kiadó-hivatalában. - Pesten, Landerer és Heckenastnál. 94 [2] p. Kiadói papírborítóban. MOdern műbőr védőkkötésben. A reformkor legjelentősebb áprilisi törvényei: A független magyar ministériumról a közteherviselésről, az ősiség eltörléséről, stb.
19089.

Rufpreis:
15 000 HUF
38,86
42,86

Bónis György: Buda és Pest bírósági gyakorlata a török kiűzése után 1686-1708. Bp., 1962, Akadémiai. Megjelent 700 példányban. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19090.

Rufpreis:
11 000 HUF
28,50
31,43

Sirmiensis, Ladislao: Status publicus regni Hungariae et ejus regiminis forma. Viennae, 1784, Typis Josephi nob. de Kurzbek, 134 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű kopott félbőr-kötésben.
19091.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF