Bücher: Militaria

Zahl der Lose: 15

Seelmann Károly: Minden Europában, Ásiában, és Áfrikában volt, és mostan virágzó vitéz rendeknek, ordóknak tüköre, avagy rövid leirása. Mellyet hiteles Könyv-szerzökböl, és bizonyos Tudósitásokból egybe szedett, és Magyar nyelven ki-adott Seelmann Károly. Kolo'sváratt és Szebenben, 1793. Nyomtattatott Hochmeister Márton költségével, 's betűivel. XVI + 460 + [4] p. Egyetlen kiadás. A lovagrendek történetével foglalkozó magyar nyelvű irodalom egyik legkorábbi, ritka darabja. Az erdélyi származású író életéről jószerével annyit tudunk, amennyit könyvei címoldalán elárul magáról: ,,Károlyfehérvár szabad királyi városának valóságos tanácsosa." Leginkább színműfordítóként jeleskedett, úttörő színtársulataink számára divatos német szerzők szomorú- és vígjátékait ültette át magyarra, amelyek közül nyolc darab nyomtatásban is megjelent az 1790-es évek elején. Korabeli karton-kötésben, nagyon ritka könyv.
19190.

Seelmann Károly: Minden Europában, Ásiában, és Áfrikában volt, és mostan virágzó vitéz rendeknek, ordóknak tüköre, avagy rövid leirása. Mellyet hiteles Könyv-szerzökböl, és bizonyos Tudósitásokból egybe szedett, és Magyar nyelven ki-adott Seelmann Károly. Kolo'sváratt és Szebenben, 1793. Nyomtattatott Hochmeister Márton költségével, 's betűivel. XVI + 460 + [4] p. Egyetlen kiadás. A lovagrendek tö...

Rufpreis:
180 000 HUF
466,32
514,29

Finke, Edmund: Geschichte des k.u.k. ungarischen Infanterie-Regimentes Nr. 37. Erzherzog Joseph. I-II Bände. Wien, 1886, "St. Norbertus", 1 (József főherceg portréja) t.+VIII+2+754 p.+ 1 (Szirmay Tamás ezredes portréja) t. + 1 (kihajtható hasonmás) t.; 1 (Máriássy András táborszernagy portréja) t. + 4+755-1478 p. A nagyváradi Cs. és Kir. 37. József főherceg gyalogezred története német nyelven. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben, márványmintás lapélekkel, kopott borítókkal, a 2. kötet foltos borítóval, sérült gerincekkel, az I. kötetben a 4-12. oldalak között a kötés mentén sérült, majdnem kijáró lapokkal, a 2. kötetben a címkép és a címlap fűzése laza, sérült részben kijár, néhány kissé foxing foltos lappal. Ritka! Elméletileg nem jelent meg magyar nyelven!
19191.

Finke, Edmund: Geschichte des k.u.k. ungarischen Infanterie-Regimentes Nr. 37. Erzherzog Joseph. I-II Bände. Wien, 1886, "St. Norbertus", 1 (József főherceg portréja) t.+VIII+2+754 p.+ 1 (Szirmay Tamás ezredes portréja) t. + 1 (kihajtható hasonmás) t.; 1 (Máriássy András táborszernagy portréja) t. + 4+755-1478 p. A nagyváradi Cs. és Kir. 37. József főherceg gyalogezred története német nyelven. Kor...

Rufpreis:
18 000 HUF
46,63
51,43

19192.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29

Der Winter-Feldzug 1848-1849 in Ungarn. Unter dem Oberkommando des Feldmarschalls Fürsten zu Windisch-Grätz. Wien, 1851, Gedruck bei Leopold Sommer. Kiadói egészvászon kötés, kötéstáblák sarkai kopottak, kopottas állapotban / linen binding, little damaged conditon
19193.

Rufpreis:
10 000 HUF
25,91
28,57

Báró Arz Arthur vezérezredes. 1914-1918. A központi monarchiák harca és összeomlása. Bp., 1942. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinc, kissé kopottas állapotban.
19194.

Rufpreis:
9 000 HUF
23,32
25,71

Stromfeld Aurél: Hadseregszervezés. Összeáll. - - vezérkari testületi százados. Bp., 1911, Pallas, IX+263 p. + 6 (kihajtható melléklet) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a hátsó borító felső sarkain sérült. Ritka harcászati alapmunka.   Stromfeld Aurél Emil (1878-1927) vezérkari ezredes, az Osztrák-Magyar Monarchia vezérkari tisztje, a Tanácsköztársaság idején a magyar Vörös Hadsereg vezérkari főnöke.
19195.

Stromfeld Aurél: Hadseregszervezés. Összeáll. - - vezérkari testületi százados. Bp., 1911, Pallas, IX+263 p. + 6 (kihajtható melléklet) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a hátsó borító felső sarkain sérült. Ritka harcászati alapmunka. Stromfeld Aurél Emil (1878-1927) vezérkari ezredes, az Osztrák-Magyar Monarchia vezérkari tisztje, a Tanácsköztársaság idején a mag...

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86
9

Szurmay Tibor: Honpolgári, honvédelmi ismeretek a magyar ifjúság számára. Cserkészpróbák Könyvei 2. Bp., 1940, Magyar Cserkészszövetség, 150+2 p.+30 t. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal, színes képtáblákkal és köztük egy kihajtható térképpel illusztrált. Benne rangjelzésekkel, uniformisokkal, kitüntetésekkel, címerekkel...stb. Kiadói aranyozott, festett illusztrált vörös egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19196.

Szurmay Tibor: Honpolgári, honvédelmi ismeretek a magyar ifjúság számára. Cserkészpróbák Könyvei 2. Bp., 1940, Magyar Cserkészszövetség, 150+2 p.+30 t. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal, színes képtáblákkal és köztük egy kihajtható térképpel illusztrált. Benne rangjelzésekkel, uniformisokkal, kitüntetésekkel, címerekkel...stb. Kiadói aranyozott, festett illusztrált vörös egészvászon-köté...

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86

A leventeintézmény útja a Szebb Magyar Jövő felé. Előadás a Magyar Művelődés Házában 1944. január hó 21. 31p. képekkel. Zsinórfüzött papírborítóval, fém plakettel. Ritka! Hozzá az előadás meghívója és belépőjegye. Horthy Miklós jelenlétében tartotta vitéz stanogorai Solymossy Ulászló vezérőrnagy, a Leventék Országos Parancsnoka
19197.

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86
10

Herczeg Géza: "U". Háborús képek a haditengerészetről. Bp.,1917., Athenaeum, 163+1 p. A szerző, Herczeg Géza (1888-1954) író, újságíró, forgatókönyvíró, miniszteri tanácsos. Az első világháború alatt haditudósító, 1918-ban a Károlyi-kormány sajtófőnöke volt. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
19198.

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86
13

Lenkey Lajos: Losonci tüzérek a világháborúban. Bp., 1937, Szerzői, (Ifj. Kellner Ernő-ny.), 95 p.+ 2 (fekete-fehér képtáblák) t.+1 (kétoldalas térképvázlat) t. Kiadói papírkötés.
19199.

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86

Szuomi harca az otthonért, hitért és hazaért 1939-1940. A háború kezdete. A hadműveletek lefolyása. A békekötés. Szerk.: J. O. Hannula, Birger Fagerström és Börje Sandberg. Helsinki,[1941],OY. Suomen Kirja, (Oy. F. Tilgmann-ny.), 143+1 p. + 2 (kétoldalas térképek) t. Egyetlen kiadás! Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, finn nyelvű autográf bejegyzéssel.   Betiltott! Szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek jegyzékén!
19200.

Szuomi harca az otthonért, hitért és hazaért 1939-1940. A háború kezdete. A hadműveletek lefolyása. A békekötés. Szerk.: J. O. Hannula, Birger Fagerström és Börje Sandberg. Helsinki,[1941],OY. Suomen Kirja, (Oy. F. Tilgmann-ny.), 143+1 p. + 2 (kétoldalas térképek) t. Egyetlen kiadás! Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, finn nyelvű...

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86

Dezsény Miklós: Tengeri és folyami hajóhadaink kimagasló fegyvertényei. 1052-1942. A királyi magyar hajósnép, a királyi naszádos és csajkás seregek, a cs. kir., illetve a cs. és kir. Haditengerészet egységei, a magyar hadihajózás és a m. kir. honvéd folyamierők harcai. M. Kir. Hadimúzeum kiadványai XIII. Bp., 1942., M. Kir. Állami Nyomda, 203 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, az utolsó lapon ceruzás jelölésekkel.
19201.

Dezsény Miklós: Tengeri és folyami hajóhadaink kimagasló fegyvertényei. 1052-1942. A királyi magyar hajósnép, a királyi naszádos és csajkás seregek, a cs. kir., illetve a cs. és kir. Haditengerészet egységei, a magyar hadihajózás és a m. kir. honvéd folyamierők harcai. M. Kir. Hadimúzeum kiadványai XIII. Bp., 1942., M. Kir. Állami Nyomda, 203 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, az utolsó lapon...

Rufpreis:
6 000 HUF
15,54
17,14

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF