Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 38

19000.

Magyarország. "Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország." Írta, szerkesztette, tervezte: Popart Reklámügynökség Kft. Bp., 2012, Forest-Papír Kft, (Szentendre, Vinczemill Papírmerítő Műhely Kft.), 163+1 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Hajek Viktor illusztrációival. Kiadói haránt-alakú bordázott egészbőr-kötés, a sarkokon 4-4 db fémveretes rozettával, valamint az elülső borítón fém veretes...

Rufpreis:
100 000 HUF
259,07
285,71

Fényes Elek: Magyarország geographiai szótára I-IV. köt. [Két kötetben.] Magyarország geographiai szótára, mellyben minden város, falu és puszta, betűrendben körülményesen leiratik. Pest, 1851, Kozma Vazul, 312+285+3 p.; 306+350 p. Első kiadás! A III. kötetben nyomdahibás számozással, (224. oldal után a 227.-es következik, de a szöveg folyamatos, nincs oldalhiány! Korabeli virágos-indás díszítésű egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, néhol foxing foltokkal, de ezektől eltekintve belül jó állapotban.
19001.

Fényes Elek: Magyarország geographiai szótára I-IV. köt. [Két kötetben.] Magyarország geographiai szótára, mellyben minden város, falu és puszta, betűrendben körülményesen leiratik. Pest, 1851, Kozma Vazul, 312+285+3 p.; 306+350 p. Első kiadás! A III. kötetben nyomdahibás számozással, (224. oldal után a 227.-es következik, de a szöveg folyamatos, nincs oldalhiány! Korabeli virágos-indás díszítésű ...

Rufpreis:
18 000 HUF
46,63
51,43
9

19002.

Nagyvárad thj. város háztartásának, önálló vagyonkezelésű intézményeinek és alapjainak költségvetése az 1942.évre./ Nagyvárad thj. város háztartásának, önálló vagyonkezelésű intézményeinek és alapjainak és alapítványainak költségvetése az 1943.évre./ Nagyvárad thj. város háztartásának, alapjainak és alapítványainak költségvetése az 1944.évre./ Nagyvárad, 1942-1944., Kálvin-ny., 1 t. + 103+4+37...

Rufpreis:
40 000 HUF
103,63
114,29

Lázár István: Alsófehér vármegye magyar népe. Etnográfiai tanulmány. Nagyenyed, 1896, Szerzői, (Cirner és Linger-ny.), 211+3 p. + 7 t. + 1 (kihajtható táblázat) t. Későbbi félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19003.

Rufpreis:
30 000 HUF
77,72
85,71

Berecz Sándor: Kaposvár rendezett tanácsú város története és fejlődése. 1425-1925. A gyűjtött adatokból összeáll. és írta - - nyug. városi műszaki tanácsos. Dr. Vétek György polgármester előszavával.  Az előszó írója, a kaposvári polgármester Vétek György (1886-1954, 1934-től Kaposváry György, polgármester (1922-1944,1945) autográf ajándékozási soraival és aláírásával, Kaposvár város pecsétjével. Bp., 1925., Arany János Irodalmi és Nyomdai Műintézet, (Szabó Lipót-ny.), 191+48 p. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kissé laza fűzéssel. Ritka!
19004.

Berecz Sándor: Kaposvár rendezett tanácsú város története és fejlődése. 1425-1925. A gyűjtött adatokból összeáll. és írta - - nyug. városi műszaki tanácsos. Dr. Vétek György polgármester előszavával. Az előszó írója, a kaposvári polgármester Vétek György (1886-1954, 1934-től Kaposváry György, polgármester (1922-1944,1945) autográf ajándékozási soraival és aláírásával, Kaposvár város pecsétjével. ...

Rufpreis:
30 000 HUF
77,72
85,71

Weber, S[amu]: Zipser Geschichts- und Zeitbilder. Ein Beitrag zur vaterländischen Geschichte von - -. Leutschau [Lőcse], 1880., Jos. Th. Reiss, 2 t. + 392+4 p. + 4 t. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel, javított kötéssel. "Putz Mátyás Lőcse" névbejegyzéssel és névbélyegzéssel.
19005.

Rufpreis:
24 000 HUF
62,18
68,57

Hradszky József: A szepesi "tíz-lándsások széke" vagy a "kisvármegye" története. A Szepesmegyei Történelmi Társulat Millenniumi Kiadványai III. kötet. Lőcse, 1895, "Szepesmegyei Történelmi Társulat",(Reiss J. T.-ny.), 226 p. Korabeli félvászon-kötésben, a gerincen címkével, kissé kopott borítóval és gerinccel, de ezt leszámítva jó állapotban.
19006.

Rufpreis:
24 000 HUF
62,18
68,57

Fábián Sándor (szerk.): Szatmár, Ugocsa és Bereg k. e. e. vármegyék. (1924-1938). Magyar Városok és Vármegyék Monográfiája XXVIII. köt. Bp., 1939, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 595+(1) p.+ 122 p. (Személyi adattár) + 17 (kétoldalas) t. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány kijáró lappal (7-10. oldalak + 4 képtábla), helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
19007.

Fábián Sándor (szerk.): Szatmár, Ugocsa és Bereg k. e. e. vármegyék. (1924-1938). Magyar Városok és Vármegyék Monográfiája XXVIII. köt. Bp., 1939, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 595+(1) p.+ 122 p. (Személyi adattár) + 17 (kétoldalas) t. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány kij...

Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29
14

Collected Works of Alexander de Kőrös. 1-4. köt. Szerk.: Terjék József. 1. Sanksrit-Tibetan-English Vocabulary.+Alexander Csomda de Kőrös 1784-1842. A short biography.; 2. Tibetan - English Dictionary.; 3. Grammar of the Tibetan Language.+Alexander Csomda de Kőrös 1784-1842. A short biography.; 4. Tibetan Studies..; Bp., 1984, Akadémiai Kiadó, XXXVII+390+XXXI+1; LX+351; XVI+204+40+XXXI+1; IX+459 p. Angol, tibeti és szanszkrit nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. Nagyon ritka! / Gilt linen-binding, in English,Tibetan, Sanksrit language. In Good condition. Very rare!
19008.

Collected Works of Alexander de Kőrös. 1-4. köt. Szerk.: Terjék József. 1. Sanksrit-Tibetan-English Vocabulary.+Alexander Csomda de Kőrös 1784-1842. A short biography.; 2. Tibetan - English Dictionary.; 3. Grammar of the Tibetan Language.+Alexander Csomda de Kőrös 1784-1842. A short biography.; 4. Tibetan Studies..; Bp., 1984, Akadémiai Kiadó, XXXVII+390+XXXI+1; LX+351; XVI+204+40+XXXI+1; IX+459 p...

Rufpreis:
20 000 HUF
51,81
57,14

David-Neel, Alexandra:  Tibetan Journey. Illustrated.  London, (1936). The Bodley Head (Printed by Northumberland Press Ltd., Newcastle-Upon-Tyne). 1 t. (címkép) + X + [2] + 275 + [1] p. + 15 t. Első kiadás.  Alexandra David-Neél (1868-1969) belga-francia felfedező, spiritiszta, szabadkőműves, anarchista, buddhista, operaénekes és Tibet-utazó. A rendkívül színes életpályájú szerző teozófus kezdetek után, szabadkőműves és anarchista-feminista kitérő után ismerkedett meg a buddhizmus tanaival. Első, 1891. évi indiai utazása még igencsak rövid volt, Londonba tért vissza onnan, orientalista ismereteit elmélyítendő. Európai évtizedében apja javaslatára zenei képzésben részesült, majd 1900 után operaénekesként többször járt Kelet-Ázsiában. Meghatározó jellegű és szellemi elmélyülést jelentő indiai utazására 1911-1925 között került sor, melynek során számos buddhista vezetővel találkozott, aszketikus gyakorlatokat folytatott; az 1924. évben pedig - több kudarcot vallott próbálkozás után - jeles kulturális ismeretekkel felvértezve, álruhában sikerült beszöknie az európaiak számára tiltott Tibetbe. A buddhista-misztikus műveiről ismert szerző ebben az útleírásában inkább a buddhizmus gyakorlata iránt érdeklődő, mégis néprajzi szemszögű utazó szemszögéből számol be a számára kortalannak tűnő Tibet mindennapjairól, életmódjáról, illetve személyes utazási kalandjairól. A kötet angol nyelven először 1936-ban jelent meg.  Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé hiányos eredeti védőborítóban. Körülvágatlan, jó példány.
19009.

David-Neel, Alexandra: Tibetan Journey. Illustrated. London, (1936). The Bodley Head (Printed by Northumberland Press Ltd., Newcastle-Upon-Tyne). 1 t. (címkép) + X + [2] + 275 + [1] p. + 15 t. Első kiadás. Alexandra David-Neél (1868-1969) belga-francia felfedező, spiritiszta, szabadkőműves, anarchista, buddhista, operaénekes és Tibet-utazó. A rendkívül színes életpályájú szerző teozófus kezdete...

Rufpreis:
24 000 HUF
62,18
68,57

Vay Péter: A keleti féltekén. Bp., 1918, Franklin, 1 (címkép) t. + 479+1 p.+12 ( fekete-fehér képtáblák) t. Átkötött félvászon-kötés, foltos borítóval, foxin foltos lapokkal.
19010.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29

Énault, Louis: L'Amérique centrale et méridionale. Paris, 1867., F. de Mellado et C., 1 (acélmetszet) t.+XXXVI+444 p.+19 (acélmetszetek rajtuk I. Miksa mexikói császár, Havana, Buenos Aires, Montevideo, Lima, Rio de Janeiro, Veracruz, II. Dom Pedro, brazil császár, köztük 2 színes mexikóiakat ábrázoló táblával...stb.) t. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, javított kötéssel, kisebb foxing foltokkal a lapokon, a lapokon egy részén aláhúzással, régi intézményi bélyegzésekkel.
19011.

Énault, Louis: L'Amérique centrale et méridionale. Paris, 1867., F. de Mellado et C., 1 (acélmetszet) t.+XXXVI+444 p.+19 (acélmetszetek rajtuk I. Miksa mexikói császár, Havana, Buenos Aires, Montevideo, Lima, Rio de Janeiro, Veracruz, II. Dom Pedro, brazil császár, köztük 2 színes mexikóiakat ábrázoló táblával...stb.) t. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, aranyozott lapélek...

Rufpreis:
10 000 HUF
25,91
28,57

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF