Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 8

Éltető anyanyelvünk. Mai nyelvművelésünk elmélete és gyakorlata. Írások Grétsy László 70. születésnapjára. Szerk.: Balázs Géza, A. Jászó Anna, Koltói Ádám. [Bp.,2002.], Tinta, 518+2 p. Benne Erdélyi Erzsébet: A "hetvenkedő" tanár úr c. írásával, 3 p. Kiadói aranyozott, álbordás egészműbőr-kötés, fém veretekkel és fém kapcsokkal, kiadói vászon-tokban, a könyv gerincén: "Grétsy László 70."   Grétsy László (1932-2024) nyelvész, televíziós személyiség saját, névre szóló egyedi példánya!
19440.

Éltető anyanyelvünk. Mai nyelvművelésünk elmélete és gyakorlata. Írások Grétsy László 70. születésnapjára. Szerk.: Balázs Géza, A. Jászó Anna, Koltói Ádám. [Bp.,2002.], Tinta, 518+2 p. Benne Erdélyi Erzsébet: A "hetvenkedő" tanár úr c. írásával, 3 p. Kiadói aranyozott, álbordás egészműbőr-kötés, fém veretekkel és fém kapcsokkal, kiadói vászon-tokban, a könyv gerincén: "Grétsy László 70." Grétsy ...

Rufpreis:
40 000 HUF
103,63
114,29

Bartal Antal: A magyarországi latinság szótára. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából és költségén szerkesztette --. [Magyar-latin címlappal.] Budapest, 1901. Franklin. XXX + [2] + 722 + [1] p. Első kiadás. Magyar értelmezéssel ellátott latin szótár,  Aranyozott gerincű kiadói félbőr-kötésben, márványozott lapszélekkel, sérült gerinccel. Hozzá Bartal Antal működésének 25. évfordulójára tartott ünnepség meghívója és jelentkezési íve, valamint Bartal Antal halotti értesítője.   Bartal Antal (1829-1909) klasszika-filológus, a Magyar Tudományos Akadémia tagjának egyik fő műve. Közel 37 000 címszót tartalmaz, köztük számos magyar, szláv, német, francia, olasz és török eredetűeket, melyből sok alig latinizálódott.
19441.

Bartal Antal: A magyarországi latinság szótára. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából és költségén szerkesztette --. [Magyar-latin címlappal.] Budapest, 1901. Franklin. XXX + [2] + 722 + [1] p. Első kiadás. Magyar értelmezéssel ellátott latin szótár, Aranyozott gerincű kiadói félbőr-kötésben, márványozott lapszélekkel, sérült gerinccel. Hozzá Bartal Antal működésének 25. évfordulójára tartott...

Rufpreis:
30 000 HUF
77,72
85,71

René Guénon: Metafizikai írások I-II. I. kötet: A keleti metafizika. A Lény sokféle állapotának metafizikája. Ford., az utószót írta és az indexet összeállította: Darabos Pál. II. köt. A világkirály. Baranyai Tibor Imre, Ra 'Id 'Ali, és Keszei Anna Karolin. Ernst Küry utószavával. [Bp.],1993., Farkas Lőrinc Imre Kiadó, 156 p.; 112 p. A borítókon Szekeres Attila grafikájával. Kiadói foltos papírkötések.
19442.

René Guénon: Metafizikai írások I-II. I. kötet: A keleti metafizika. A Lény sokféle állapotának metafizikája. Ford., az utószót írta és az indexet összeállította: Darabos Pál. II. köt. A világkirály. Baranyai Tibor Imre, Ra 'Id 'Ali, és Keszei Anna Karolin. Ernst Küry utószavával. [Bp.],1993., Farkas Lőrinc Imre Kiadó, 156 p.; 112 p. A borítókon Szekeres Attila grafikájával. Kiadói foltos papírköt...

Rufpreis:
15 000 HUF
38,86
42,86

Balassa József - Simonyi Zsigmond: Magyar hangtan és alaktan. Tüzetes magyar nyelvtan történeti alapon I. köt. (Unicus!) Bp., 1895, MTA (Hornyánszky-ny.), XVI+734+(2) p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé foltos, kopottas borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel. Ritka!
19443.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29

Márton Jó[z]sef: Három nyelvből készült Oskolai Lexicon, vagyis Szókönyv, mellyet A Magyar Ifjúság számára most harmadszor Deák Nyelvel megbővítve kiadott - -, ... I-II. köt. Első darab: Német-magyar-deák rész. Második darab: Magyar-német-deák rész. Béts, 1816., Pichler Antal - Zweck Bertalan, I-IX,[10-11]-12-496 p.;I-IV+5-365 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, possessori bejegyzésekkel.
19444.

Márton Jó[z]sef: Három nyelvből készült Oskolai Lexicon, vagyis Szókönyv, mellyet A Magyar Ifjúság számára most harmadszor Deák Nyelvel megbővítve kiadott - -, ... I-II. köt. Első darab: Német-magyar-deák rész. Második darab: Magyar-német-deák rész. Béts, 1816., Pichler Antal - Zweck Bertalan, I-IX,[10-11]-12-496 p.;I-IV+5-365 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, possessori bejegyzésekke...

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86

Róka Gyula: A tánctanítás alapelmélete. Tankönyv kezdő és működő táncmesterek részére. Írta: - - a Magyar Országos Táncmesterképző igazgatója. Bp., 1929.,(Bichler I.-ny.), 176 p. Félbőr-kötésben, kopott borítóval, ceruzás bejegyzésekkel és bejelölésekkel. Rendkívül ritka! Aukción csak egyszer szerepelt korábban, egy későbbi kiadása (1936.)
19445.

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86

Márton Jó[z]sef: Német - magyar és magyar - német lexicon, vagy is szókönyv. Készítette: - -. Első rész: Magyarul és németül. Béts, 1807, Haykul Antal, 12+816 [kéthasábos számozás]+1+404 [kéthasábos számozás]+6 p. Magyar és német nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzéssel.
19446.

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86

Szabó Zoltán: A tardi helyzet. A szerző, Szabó Zoltán (1912-1984) Baumgarten-díjas író, falukutató, publicista, lap- és könyvszerkesztő által ALÁÍRT példány! Szolgálat és Irás Munkatársaságának könyvei. Bp., [1936.], Cserépfalvi,(Löbl D. és Fia-ny.), 243 p. Első kiadás. Bekötött elülső papírborítóval! A borító Nemes György és Káldor László munkája. Átkötött félvászon-kötés, foltos borítóval.
19447.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,54
17,14

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF