Klassische Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 40

Gráber Margit (1896-1993): Asszonyok a kertben, 1920-as évek. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent (Graber). Hátoldalán Orsz. Képtár raglapjával. Javított. Sérült. 90×120,5 cm. / oil on canvas, signed lower right, damaged
10000.

Rufpreis:
550 000 HUF
1 424,87
1 571,43

Apáti Abkarovics Béla (1888-1957): Női akt nyaklánccal. Olaj, karton, jelzett, fakeretben, 48×36 cm / oil on board, signed, framed
10001.

Rufpreis:
70 000 HUF
181,35
200,00

Takáts Zoltán (1914-1983): A Zazar partja Felsőbányánál. Olaj, vászon. Jelezve jobbra lent. Fakeretben. 60x50 cm. Vakráma hátoldalán román kiviteli bélyegzővel. / oil on canvas, signed, framed
10002.

Rufpreis:
65 000 HUF
168,39
185,71

Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Golgota, 1922. Rézkarc, papír, jelzett. Üvegezett, kissé kopott fakeretben, 27,5×19,5 cm / etching on paper, signed, framed
10003.

Rufpreis:
42 000 HUF
108,81
120,00
14

Koszta József (1861-1949): Kapualj. Olaj, vászon. Jelezve jobbra lent. Dekoratív fakeretben. Hátoldalán Országos Szépművészeti Múzeum Új Magyar Képtár bírálati címkével, 1483/1955 számmal. A bírálat szövege: "Koszta József jelzett képe". 28×34 cm. Dekoratív, kissé sérült fakeretben. / oil on canvas, signed, with Museum of Fine Arts Budapest jury label on the reverse. Framed.
10004.

Rufpreis:
320 000 HUF
829,02
914,29

Nyilasy Sándor (1873-1934): Tere-fere. Olaj, fa. Jelezve jobbra lent. Hátoldalán régi, töredékes raglappal és BÁV címkékkel. Aukcionálva: BÁV, 71. művészeti képaukció, 1986, 173. tétel. Reprodukálva: BÁV, 71. művészeti képaukció, 1986, katalógus, oldalszám nélkül. 36,5×46 cm/ oil on wood, signed lower right, auctioned: BÁV, 71st auction, 1986, lot 173. Reproduced in the auction catalogue.
10005.

Rufpreis:
110 000 HUF
284,97
314,29

Faragó Endre (1901-1943 körül): Kútnál, 1928. Olaj, vászon. Jelzev jobbra lent: Faragó 928. Fakeretben. 60x50,5 cm / oil on canvas, signed, framed
10006.

Rufpreis:
260 000 HUF
673,58
742,86

Neogrády Antal (1861-1942): Ebédidő. Olaj, vászon, jelezve balra lent. Hátoldalán Nemzeti Szalon kissé töredékes kiállítási raglapjaival és Elfried I. és Fia bélyegzésével. Dekoratív fakeretben, 60×80 cm / oil on canvas, signed, with old exhibition label on the reverse, framed
10007.

Rufpreis:
130 000 HUF
336,79
371,43

Farkasházy Miklós (1895-1964): Kirándulók. Pasztell, papír, jelezve jobbra lent. Üvegezett fakeretben, 70×50 cm / Pastell on paper, signed lower right, framed with glass.
10008.

Rufpreis:
75 000 HUF
194,30
214,29

Basch Andor (1885-1944): Toscanai kastély, 1920. Olaj, karton, jelezve jobbra lent. Dekoratív fakeretben, 47×35,5 cm / oil on board, signed, framed
10009.

Rufpreis:
95 000 HUF
246,11
271,43

Franz von Bayros (1866-1924): Liszt Ferenc (szecessziós női akt). Tus, papír. Jelezve középen lent. Korabeli, üvegezett, kissé sérült fakeretben. 46x40 cm / Franz Liszt (Art nouveau nude), ink on paper, signed, in glazed frame. 46x40 cm
10010.

Rufpreis:
190 000 HUF
492,23
542,86
9

Franz von Bayros (1866-1924): Szecessziós allegorikus jelenet múzsával. Tus, papír. Jelezve középen jobbra lent. Korabeli, üvegezett, kissé sérült fakeretben. 46x40 cm / Art nouveau scene, ink on paper, signed, in glazed frame. 46x40 cm
10011.

Rufpreis:
190 000 HUF
492,23
542,86

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF