Andreas Cellarius (1596-1665) Coeli Christi Misphae, Stellati Anihae Rium Prius - Az ókori csillagfélteke. Színezett rézmetszetű éggömb térkép, csillagtérkép. Megjelent Atlas Coelestis seu Harmonia Macrocosmica Amsterdam, 1708. Gereardum Valk - Petrum Schenk. Régi restaurálással. 510x430 mm,üvegezett keretben / Andreas Cellarius (1596-1665) Coeli Christi Misphae, Stellati Anihae Rium Prius - Ancie...
Kálói vár és a város rézmetszetű színezett látképe, 1670] Címe a kép felett: KALO. A metszeten olasz nyelvű magyarázat az A-E betűjelölésekhez. Készítője : Gaspar Bouttats (1625-1703). Megjelent: Priorato: Historia di Leopoldo Cesare I-III. (Viennae, 1670-1674) I. kötetében. lapméret: 31x43 cm
XVIII. sz. vége Jakobinus vértanú fa, rajta Martinovics Ignác és társaival, üvegezett fa keretben, rézmetszet, papír, a nyomda - metszető ismeretlen, 25x19 cm, fa keret: 36x26 cm.
[Székesfehérvár vár és város rézmetszetű látképe, 1601] Címe a kép alatt: ,,Wahre Conterfactur der Königlichen stat Stvlweisenbvrg wie die von den christen erobert worden Anno 1601." Johann Sibmacher (?-1611) rézmetszete. A metszeten A-T-ig betűk, amelyek magyarázata a bal alsó sarokban olvasható. Megjelent: Hieronymus Ortelius ,,Chronologia oder Historische Beschreibung aller Kriegsempörungen..."...
[Pápa vár és város színezett rézmetszetű látképe, 1597] Címe a kép alatt: ,,Wahre Conterfactur der Voestung Papa in Vngrn wie die von den christen erobert... Anno 1597." Johann Sibmacher (?-1611) rézmetszete. A metszeten A-J-ig betűk, amelyek magyarázata a bal alsó sarokban olvasható. Megjelent: Hieronymus Ortelius ,,Chronologia oder Historische Beschreibung aller Kriegsempörungen..." című művében...
[Látképmetszet] Kamienec Podolski - A lengyel területen fekvő Kamenyec-Podolszkij erőssége, 1672. évi állapota szerint. Nicolas de Fer térképmetszetének német feliratozású változata (1693 után). [Hely nélkül, 1693 után]. Rézmetszet, mérete: 240x300 mm, lemezméret: 247x305, lapméret: 250x 305 mm. Az erődített városok látképmetszetei sorába tartozó ,,Kaminenec Podolski" feliratozású metszet Nicoles ...
[Az osztrák és orosz seregek legyőzik a törököket a Rymniki csatában]. Will, Johann Martin: Merkwürdig kühn gewagter mit römischen Heldenmuth erkämpfter Sieg des k. k Feldmarschall Prinz v. Koburg. ca 1787. Színezett rézmetszet, üvegezett keretben, kissé foltos 40x26 cm / Austrian and Russian forces defeating Turkish forces in the Russian Turkish war. Colored engraving. In glazed frame
[Belgrád visszafoglalása a törököktől Ernst Gideon Freiherr von Laudon tábornagy vezetésével]. Will, Johann Martin: Siegreiche Besitznehmumg der Stadt und Hauptfestung Belgrad in Servien. ca 1790. Színezett rézmetszet, üvegezett keretben, kissé foltos 40x26 cm / Austrian forces defeating Turkish forces in the Russian Turkish war and recapturing Belgrade. Colored engraving. In glazed frame
Lenhossék Mihály Ignác (1773-1840) orvos, többek között gr. Széchenyi István háziorvosának portréja, 1830 körül. Litográfia, papír, jelzés nélkül. Paszpartuban, üvegezett, ovális fakeretben, 20x14,5 cm.