Besold, Christopher: Synopsis politicae doctrinae. Editio tertia. Amstelodami, Jodocus Jassonium, 1648. A címlap fele utólag üres lappal restaurálva. + Gataker, Thomas: Antithesis Partim Guillelmi Amesii, partim Gisberti Voetii. De sorte thesibus reposita. Editio secunda. Lugduni Batavorum, 1659, Henricus Verbiest. A két könyv egy kötetbe kötve, bőrkötésben, jó állapotban.
Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp. (1908), Franklin. 1 t. (címkép, heliogr.) XVII, 1 sztl. lev. 396 l. 1 sztl. lev. 16 t. (színes, feliratozott hártyapapírral) 21 mell. (facsimile, feliratozott hártyapapírral) 1 térk. (színezett, kihajtható) 1 térk.vázl. (kihajtható) 2 tábl. (genealogiai, kihajtható). Lapszámozáson belül 18 t. (színes, feliratozott hártyapapírral). Szövegközti, színes képekkel gazdagon illusztrált. Fejezetenként eltérő, díszesen keretezett lapokkal, színes iniciálékkal. Kiadói, díszesen aranyozott egészbőr-díszkötésben, a kötéstáblán Holló Barnabás Árpádot ábrázoló rézplakettjével, a hátsó táblán dombornyomású képpel. Gerinc egy helyen sérült, egyébként szép állapotú példány.
Neuer gemeinnütziger und unterhaltender Vaterländischer Haus-Kalender für Ungarn und Siebenbürgen, für Katolische, Evangelische und Griechen auf das gemeine Jahr 1854. 29. évf. Kassa, 1854, Karl Werser. Borítója hiányzik, kicsit megviselt állapotban. /
Neuer gemeinnütziger und unterhaltender Vaterländischer Haus-Kalender für Ungarn und Siebenbürgen, für Katolische, Evangelische und Griechen auf das gemeine Jahr 1854. 29. Jahrgang. Kaschau/Košice, 1854, Karl Werser. The covers are missing, in a bit worn out condition.
Sturm Antal: Országgyűlési almanach 1897-1901. Rövid életrajzi adatok a főrendiház és a képviselőház tagjairól. Bp. 1901. Budapesti Tudósító. (Lloyd-Társ. ny.) 398 + [1] + [28] p. (vegyes tárgyú hirdetések). Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben. Egy lapon tollal írt bejegyzéssel, egy lap rojtos.
Udvari élet a francia királyok alatt.
Bp. 1908 Franklin. 336p. 78 egész oldalas és szövegközti illusztrációval. Kiadói, aranyozott selyemripsz díszkötésben, kopott aranyozással
A felvidéki magyarság húsz éve. 1918-1938. Szerk. a Magyar Statisztikai Társaság Államtudományi Intézete. Bp., 1938, K.M. Egyetemi ny. 136 p., 5 térkép (kihajtható), 3 táblázat (kih.) Fűzve, kiadói borítóban.
Lewis Henry Morgan: Az ősi társadalom /vagy kutatások az emberi fejlődés menetéről a vadság állapotából a barbárságon át a civilizáció felé/. Ford.: Bodrogi Tibor, Bónis György. Bevezető tanulmány, függelék: Bodrogi Tibor, lektorálta: Ortutay Gyula.
Bp., 1961, Gondolat, /Franklin-ny./. 1 t. (a szerző fényképe), 450p. Aranyozott kiadói vászonkötésben, megjelent 3000 példányban Rendkívül ritka! Jó állapotú könyvtári másodpéldány