Number of items: 34

11952.

26 000 HUF
68,97
74,29
Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. A szerző által végsőül megállapított szövegnek második kiadása. Budapest, 1922. Rózsavölgyi és Társa. (Korvin Testvérek ny.) (Magyar Helikon 5.) A könyvet díszítő fametszetű fejléceket és záródíszeket Dankó Ödön rajzolta. Készült 111 névre szóló, kézzel számozott példányban, merített papírra nyomtatva. Ez az 77. számú példány. Aranyozott, dombornyomot gerinccel, félbőr kötésben, Kiadói kartontokban. Restaurált példány.
11953.

Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. A szerző által végsőül megállapított szövegnek második kiadása.
Budapest, 1922. Rózsavölgyi és Társa. (Korvin Testvérek ny.) (Magyar Helikon 5.) A könyvet díszítő fametszetű fejléceket és záródíszeket Dankó Ödön rajzolta. Készült 111 névre szóló, kézzel számozott példányban, merített papírra nyomtatva. Ez az 77. számú példány. Aranyozott, dombornyomot gerinccel, félbőr kötésben, Kiadói kartontokban. Restaurált példány.

15 000 HUF
39,79
42,86
Femer Kilian: Mindennapi közönséges és barátságos levelek, a levél irásban gyakorlatlanoknak kedvekért s hasznokért követésre való például ki-botsátattanak -- által. Pozsony-Kassa, 1776. Landerer. 1 rézm. címkép + 294 l. Kopott, karton kötésben.
11954.

Femer Kilian: Mindennapi közönséges és barátságos levelek, a levél irásban gyakorlatlanoknak kedvekért s hasznokért követésre való például ki-botsátattanak -- által.
Pozsony-Kassa, 1776. Landerer. 1 rézm. címkép + 294 l. Kopott, karton kötésben.

20 000 HUF
53,05
57,14
Bertók László: Hóból lábnyom. Válogatott új versek. Szerző által dedikált példány, Szirmay Endrééknek sok szeretettel és jókívánsággal Pécs, 1985. aug. Bertók László ajánlással. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Jó állapotban.
11955.

3 000 HUF
7,96
8,57
Bernard Károly [Charles de]: A koros hölgy. Ford.: Petőfi Sándor. Pest, 1843, Kisfaludy Társaság (Külföldi regénytár 16.) Megviselt félbőr kötésben, egyébként jó állapotban. Petőfi Sándor legelső, önálló kötetben megjelent műfordítása, első kiadás!
11956.

30 000 HUF
79,58
85,71
Francois Villon balladái. Faludy György átköltésében. Ezt a kiadást a cenzúra csorbítatlanul hagyta. Az első kiadás címlapját a tragikus sorsú Kolozsváry Sándor, a színes dúcokat egykorú metszetek után fiai, Kolozsváry György és Pál metszették. Faludy György által dedikált, Faludy György szívből Kaposvár 1992 ajánlással. Budapest, 1947, Officina. Illusztrált kiadói papír kötésben. Jó állapotban.
11957.

Francois Villon balladái. Faludy György átköltésében. Ezt a kiadást a cenzúra csorbítatlanul hagyta. Az első kiadás címlapját a tragikus sorsú Kolozsváry Sándor, a színes dúcokat egykorú metszetek után fiai, Kolozsváry György és Pál metszették. Faludy György által dedikált, "Faludy György szívből Kaposvár 1992" ajánlással. Budapest, 1947, Officina. Illusztrált kiadói papír kötésben. Jó állapotban.

16 000 HUF
42,44
45,71
Fodor András: Elveszett Évszak. Szerző által dedikált példány, Szirmayéknak...az elveszett évszakok közt is a maradandót őrizve, szeretettel küldöm Fodor Bandi 987. XI. 9. ajánlással. Budapest, 1987, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Jó állapotban.
11958.

3 000 HUF
7,96
8,57
Füst Milán: Öröktüzek. Szerző által dedikált példány, Hunyady Józsefnek, szíves emlékezetül! Füst Milán. Bp. 1962. XI. 30. ajánlással. Budapest, 1961, Magvető. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Jó állapotban.
11959.

Füst Milán: Öröktüzek. Szerző által dedikált példány, "Hunyady Józsefnek, szíves emlékezetül! Füst Milán. Bp. 1962. XI. 30." ajánlással. Budapest, 1961, Magvető. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Jó állapotban.

16 000 HUF
42,44
45,71
Fekete Sándor: Kossuth Lajos. Szerző által dedikált példány, Erzsikének baráti érdeklődést köszönve 70.6.5. Fekete Sándor ajánlással. Budapest, 1970, Móra Ferenc Könyvkiadó. Illusztrált kiadó, karton kötésben. Jó állapotban.
11960.

Fekete Sándor: Kossuth Lajos. Szerző által dedikált példány, "Erzsikének baráti érdeklődést köszönve 70.6.5. Fekete Sándor" ajánlással. Budapest, 1970, Móra Ferenc Könyvkiadó. Illusztrált kiadó, karton kötésben. Jó állapotban.

3 000 HUF
7,96
8,57
Garai Gábor: Írás a falon. Szerző által dedikált példány, Győri Erzsébetnek sok szeretettel Garai Gábor 69. XI. 29. ajánlással. Budapest, 1969, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Jó állapotban.
11961.

Garai Gábor: Írás a falon. Szerző által dedikált példány, "Győri Erzsébetnek sok szeretettel Garai Gábor 69. XI. 29." ajánlással. Budapest, 1969, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Jó állapotban.

3 000 HUF
7,96
8,57
Horovic Ignác: Francois Villon élete és költészete. A tanulmányban közölt versek Faludi György átköltései. Szerző által dedikált példány. Szubotica, 1946, Minerva. Színes, illusztrált, kiadói papír kötésben.
11962.

6 000 HUF
15,92
17,14
Illyés Gyula: Petőfi. Bp. [1941]. Nyugat. 311 p. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóban. Dedikált!
11963.

5 000 HUF
13,26
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF