FLAMMARION, Camille: Népszerű csillagászattan és az égboltozat egyetemes leírása. Ford. Hoitsy Pál. I-II. kötet. A két kötet összesen: 720 ábrával, színezett kőnyomattal, csillagászati térképpel stb. Budapest, 1885 Pallas. Aranyozott, festett kiadói egészvászon-kötésben. Szép példány.
Keller Konrád dr.: A tenger élete. Botanikai toldalékkal dr. Cramer Károly és dr. Hans Schnitz. Fordította: Csopey László. 271 ábrával és 10 színes táblával. A IX. (1896- 1898. évi) cziklus Negyedik kötete. Budapest, 1897, Természettudományi Társulat.Kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotú.
Kakas József (szerk.): Felhők fölött-felhők alatt. Az Országos Meteorológiai Intézet népszerű kiadványai. II. kötet. Budapest, 1952, Athenaeum. Kiadói félvászon kötésben. Korának megfelelő állapotban.
Róvó Aladár: A betű. Hogyan készül a könyv. A könyvnyomdai műipar ismertetése. Bp.,1929, Fővárosi Könyvkiadó. A fametszetek Kaza György grafikai műintézetében készültek. Kiadói, sérült papírborítóban. A szerző aláírásával.
Emlékkönyv a királyi magyar természettudományi társulat félszázados jubileumára. Szerk. a Titkárság. Bp., 1892, K. M. Természettudományi Társulat. Kicsit kopott, díszes, dombornyomott bőrkötésben, egyébként jó állapotban.