1808 Balassa János (1784-?) alsóbüki (1808-1812) majd sárszentlőrinci (1812-?) evangélikus lelkész wittenbergi kéziratos német nyelvű egyetemi jegyzete az 1807-1808-as tanévből, Heinrich Leonhard Hubner (1780-1853) evangélikus teológus "Apologetik des Christenthums" c. előadásáról. Kicsit laza, kopott kartonált papírkötésbe kötve, egyébként jó állapotban.
1814 Pálóczi Horváth Ádám(1760-1820): Ó és új, mintegy ötödfél száz énekek. Ki magam tsinálmányai, ki másé. Az eredeti kézirat 19. századi másolata 28 keménylapos oldalon, a kötés Szimmeiszet József Könyvkötészete készítette
cca 1830 Helytartótanácsi leírat, melyben a burgenlandi Vágodon építendő ágostai felekezet templomára gyűjtést engedélyez / cca 1830 Ex offo letter of the Governing council in which it allows collecting money for the Holzschlag (Burgenland) church
1845 I. Ferdinánd által kibocsájtott kiváltságlevél a Szepes vármegyei Svedlér bánya-mezővárosában lakó egy czéhbe állott kovács, kerékgyártó, szabó, bányakovács, asztalos, kádár és festő céhnek. Magyar nyelven kézzel írt bevezetővel, nyomtatott cikkelyekkel 16 oldalon, kézzel írott záradékkal két oldalon, valamint Ferdinánd császár, gróf Mailáth Antal kancellár, Jászay Pál (1809-1852) történész, ...
1849 Szabadságharc. Eriváni Gróf Paskievicz tábornagy, orosz tábornok hirdetménye. Gyűrődésekkel, foltokkal / 1849 Announcement of the Russian general, prince of Varsaw 22x32 cm
1867 báró Eötvös József vallás és közoktatásügyi miniszter folyamodványa Ferenc József császárhoz, melyben egy az 1848-49-es "gyászos emlékezetű eseményekben" részt vett és először halálra, majd börtönre ítélt postatiszt nyugdíja ügyében kéri a császár méltányosságát. 2 beírt oldal, báró Eötvös József és Ferenc József császár saját kezű aláírásával