1942 Búcsú Selmecbányán, Voitzik Emil hegybányai főerdőmester látogatása Selmecbányán, a Tátrában, Szliácson. Fotónapló 43 oldalon, 23 fényképpel, számos feljegyzéssel, hozzá tartozik egy 30-as évekbeli leírás töredék / 1942 Fair in Selmecbanya and trip to Tatra and area. Home made photo diary with 23 photos on 43 pages
1945 Szent-Györgyi Albert Nobel díjas tudós saját kézzel aláírt igazolása Krivátsy Szűts Miklós (1898-1982) festő és szobrász részére, melyben tanúsítja, hogy a festő részt vett a Szent Györgyi által irányított ellenállási mozgalomban. Hajtásoknál szakadozott.
1948 Magyar Posta szabadságharc emlékére kiadott 60f-es bélyeg terve. Akvarell, Jelzett (Szirtes) / 1948 Hungarian Post signed essay for the centenarium of the 1848 revolution. 18x15 cm
Fodor András (1929-1997) Kossuth-díjas magyar költő, esszéíró magánlevele Szirmayéknak Magyar Írók Szövetsége fejléces papíron, 1987-ben, eredeti borítékban.