1833 Budae, Calendarium pro Anno Domini 1833, typis Regiae Universitatis Hungaricae(Az 1833. évre kiadott latin nyelvű kalendárium a fontos naptári események, holdállások, postai útvonalak és vásárok idejének feltüntetésével), 44x55 cm
1859 Orvosi Hetilap. Honi s külföldi gyógyászat és kórbuvárlat közlönye. Szerkeszti: Markusovszky Lajos. 1859. Harmadik Évfolyam. Pest. Müller Emil Könyvnyomdája. 1859-es évfolyam összes száma egybekötve.
1885 A fővadászmesteri hivatal által kiadott kimutatás a császári udvar által kilőtt vadakról az 1885. vadászévben az ausztriai területekre vonatkozóan /
1885 Ausweis über das abgecshossene Wild in Österreich /
1885 Hunting statement in Austria
cca 1847 Meghívó: " Császári Királyi Fő-Herczeg István Magyar Ország helytartó Tiszteletére, e' folyó év Ősz hó 11-kén a' Selmeczi Polgárok által adandó Táncz-Vígalmára meg jelenni kéretik Matulay DánielÚr." 12x15cm
1847 Meghívó: " Ő cs: Kir: Fensége István Főherczeg Magyarország Királyi Helytartó Úr hódoló tiszteletére. 1847 k évi Mindszenthava 12 kén adandó ebédre Báró Ritterstein Agost Főkamaragróf szívesen megkéri Matulay Dániel Urat."10x16,5cm
1894 március 28. Kossuth Lajos halála alkalmából tartott gyászmise olasz-magyar nyelvű, névre szóló belépti jegye / 1894 mourning mass for Louis Kossuth, entry card
cca 1940-1955 Pajzán Toldi, a szexuális őserő, a Löwy Árpádnak tulajdonított átköltés egyik szövegváltozata, 45 db erotikus illusztrációval, a kötés hiányzik, kissé szakadozott állapotban /
cca 1940-1955 Erotic Toldi, an erotic parody of the classical Hungarian narrative poetry of the poet János Arany, with 45 erotic illustrations, in a worn out condition
cca 1900 Borszéki fürdő. 16 képet tartalmazó leporello, aranyozott egészvászon kötésben Hoppe Lipót kiadása. / Borsec leporello with 16 pictures in full linen binding 14x10 cm
cca 1900-1920 Souvenir de Constantinople: vues de Constantinople. Ed. M. J. C. Fotóalbum 24 db különféle isztambuli fényképpel: városrészek, épületek, életképek, aranyozott, megviselt állapotú papírkötésben. /
cca 1900-1920 Souvenir de Constantinople: vues de Constantinople. Ed. M. J. C. Photo album with 24 photos about various pictures from Istanbul: city quarters, buildings, daily life scenes. In worn out paper binding.