Lónyai Károly: Ich will Rechenschaft ablegen! Die unbewusste Selbstbiographie des Generals Benedek. Wien, (1937.) Günther. A szerző dedikálásával Vészi József (1858-1940) magyar író, újságírónak. valamint BIai Föglein István grafikus tulajdonosi névbeírásával. Egészvéászon kötésben / With autograph dedication of the author
Seppelt, Franz Xaver; Löffler, Klemens: Papstgeschichte von den Anfängen bis zur Gegenwart. München, 1933, Verlag Josef Kösel & Friedrich Pustet. Számos fényképpel és illusztrációval. Vászonkötésben, jó állapotban.
Dr. Lőwinger Sámuel: Germánia "prófétája", A nácizmus száz esztendeje. Bp., 1947, Lőwinger Sámuel. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, lapok sarkai sok helyen hiányoznak, kopottas állapotban.
Montesquieu: Európa egységéről. A törvények szelleme és a Perzsa levelek válogatott részei. Fordította és az előszót írta: Rózsahegyi Zoltán. Bp., 1943. Phönix. 128 p.
M.G. Sarfatti: Mussolini élete. Előszóval ellátta: B. Mussolini. Fordította: Kosztolányi Dezső. Bp., (1927), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, kötéstábla a széleinél kissé kopott, egyébként jó állapotban.
Gardner, Arthur Ernest: A régi Athén I.-II. Fordította Dr. Schmidt Márton. A forditást felülvizsgálta Dr. Láng Nándor. Bp., 1911-1912, Magyar Tudományos Akadémia. 264 p.; 363 p., 2 mell. Kiadói papírkötésben.
Szekér Joákim: Magyarok eredete a régi és mostani magyaroknak nevezetesebb tselekedeteivel együtt. 1. köt. Pozsony - Komárom, 1791, Wéber Simon Péter. Első kiadás! A címlapon Magyarország és Erdély címerét ábrázoló színezett rézmetszettel. Kopott félbőr kötésben, enyhén vetemedett lapokkal, korához képest jó állapotban. /
Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. (Erdélyi Férfiak Egyesülete. Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Második kiadás. Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, 2 db térképmelléklettel, jó állapotú aranyozott egészvászon kötésben