Vadas Jenő: Erdőműveléstan. Írta: Vadas Jenő sz Erdészeti Akadémia rendes tagja, m. kir. erdőtanácsos, a Magyar Ornitológiai Központ levelező tagja. Budapest, 1898. Országos Erdészeti Egyesület. 711 l. Szövegközti 220 ábrával illusztrálva. Korabeli, hiányos gerincű félvászon kötésben
Diószegi Sámuel: Magyar fűvész könyv, melly a két magyar hazában találtatható növényeknek megesmerésére vezet, a Linné alkotmánya szerént. 1-2. köt. Debrecen, 1807, Csáthy György. Kissé kopottas kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban. /
In a bit worn out cardboard binding, otherwise in good condition.
Filarszky Nándor: Növénymorphologia. A növények alaki tulajdonságai és a velük kapcsolatos életjelenségek. Bp., 1911, Franklin Társulat. Rengeteg illusztrációval. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban. /
With a lot of illustrations. In a slightly worn out half linen binding, otherwise in good condition.
Graebner, Paul: Taschenbuch zum Pflanzenbestimmen. Stuttgart, é. n., Kosmos. Számos illusztrációval. Díszes, kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban. /
With a lot of illustrations. Paperback, slightly worn out, otherwise in good condition.
Kovácsics Mátyás Modern Konyha. Írta a párisi Hotel de la bourse et des Ambassadeurs, a londoni Grand Hotel és a budapesti Park-Club volt szakácsa. Bp., 1904, Singer és Wolfner. Szecessziós egészvászon kötésben, kopottas fedőborítóval.