Jean-Jacques Barthelemy: Reise des jungen Anacharsis durch Griechenland vierhundert Jahre vor der gewöhnlichen Zeitrechnung [übersetzt von Johann Erich Biester]. Wien Prag, 1802. Franz Haas. 7. kötet. Komplett. 33 db, részben kihajtható rézmetszettel, jó állapotú papírkötésben / with 33 etchings. In paer binding. In nice condition.
Georges Marilly: L'Apprentissage Amoureux. Preface de Paul Reboux. Illustrations de Paul-Emile Becat. Paris, 1959. Le Livre du Bibliophile, Sok erotikus illusztrációval. Fűzve, papírkötésben. / with many erotic iullustrations
Cervantes, Miguel de: L'ingénieux chevalier Don Quixote de la Manche. 1-4. köt. Párizs, 1821, Th. Desoer. Az 1-2. és a 3-4. kötet egybekötve, kihajtható térképmelléklettel, a könyvek elején fametszetekkel. Kopott kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban. / Cervantes, Miguel de: L'ingénieux chevalier Don Quixote de la Manche. Vol. 1-4. Paris, 1821, Th. Desoer. The 1-2. and the 3-4. volumes...
Rájnis József, Kőszegi A' Magyar Helikonra vezérlő kalaúz. Az az: A' magyar vers-szerzésnek példái, és régulái. Hozzátartozik: A' Magyar Helikonra vezérlő kalúzhoz tartozó meg-szerzés. Posonyban, 1781. Landerer. Kissé viseltes kiadói félbőr kötésben.
Széchenyi István, gróf: Hitel. Pesten, 1830. Trattner J. M. és Károlyi István. Második kiadás. Ez a kiadás és az ugyanebben az évben megjelent első kiadás csak néhány nyomdai eltérés alapján különböztethető meg (az első kiadás 29. oldalszáma a másodikon 92.; a 264. oldal 4. sorában, az első kiadásban ,,közönségre", a másodikban ,,Közönségre" szó szerepel). Korabeli papírkötésben, gerinc kívül elv...
Széchenyi István, gróf: A Kelet népe 1841. Pesten, 1841. Trattner-Károlyi. Első kiadás! Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó munkája. Kossuth még ugyanebben az évben válaszolt Felelet című munkájában. A kor olyan neves politikusai közül is számosan megszólaltak Kossuth mellett, mint Wesselényi, Deák és Eötvös József, sőt még a Széchenyi feltétlen hívének számító Fáy András is bírálta emiatt m...
Kossuth Lajos: Felelet gróf Széchenyi Istvánnak Kossuth Lajostól. Pest, 1841. Landerer-Heckenast. Első kiadás! Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó műve az ugyanebben az évben megjelent Kelet népe volt, amelyben a szerzőt támadja. Erre válaszolt e munkájában Kossuth. Viseltes kiadói papír kötésben.
Hatvani Gábor: Szabadsajtói emlény. Zsebkönyv. Debrecen, 1848. A város könyvnyomdájában. 600 példányban kiadott könyv a sajtószabadság és a szabadságharc dicsőségére. Rendkívül ritka, aukción még nem szerepelt! Korabeli egészvászon kötésben, korebli kölcsönkönyvtári beragasztással.