Arany János összes munkái. I.-VIII. kötet. + Arany János hátrahagyott iratai és levelezése. I.-IV. kötet. Teljes. Bp., 1883-1889. Ráth Mór. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel, gyönyörű állapotú példány
Tompa Mihály összes költeményei. (Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Tompa Mihály életrajzát írta Szász Károly.) Sajtó alá rend. Lévay József. I.-IV. kötet. Teljes. Bp., 1885. Méhner. 1 t. (a költő arcképe) 379p.; 451p.; 438p.; 386p; Kiadói, festett, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel, hibátlan, gyönyörű állapotban
Ismeretlen: Júlia és a nők. h.n. (1932.) Magánkiadásban megjelent kis példányszámú, sorszámozott (77/200), leszbikus erotikus regény. 8 db illusztrációval. 133p. Eredeti, gerincén sérült, megkopott bársonykötésben, aranyozott lapszélekkel. Rendkívül ritka!
Zuber Ferenc: A Magyar Athletikai Club története 1875-1925 Bp., 1925, Bichler ny. 276p, 3 t. lapszámozáson belül, szövegközti képekkel. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban.
Siklóssy László: A magyar sport ezer éve. I-III. Budapest, 1927-1929, Országos testnevelési Tanács. 1.kötet: A magyar sport őskora. A legrégibb időtől Széchenyi István grófig. (kétszínnyomású festmények, metszetek, 1 t. kihajtható). 2. kötet: Széchenyi- Wesselényi és még egy nemzedék. 1820-1874. (kétszínnyomású ábrák, 2 színes). 3. kötet: A modern sport előkészítése. (színes feliratos hártyával). ...
Móricz Zsigmond: Jószerencsét. Budapest, é.n., Athenaeum. Szerző által dedikált példány! Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Korának megfelelő állapotú.
Balázs Béla: Isten tenyerén. Cluj-Kolozsvár. 1921! Lapkiadó Rt. Lesznai Anna költőnek szóló, kokettáló dedikálással! 213p. A borító levált, sérült, de még így is rendkívül becses ritkaság!
Barát Endre: Pusztába kiáltott szó. Versek. A szerző saját kezű ajánlásával kollégájának! Bp. 1936. Faust. 63 p. A címlap linómetszetét Müller Lajos készítette. Fűzve, kiadói borítóban.