Hungarian commemorative medallions

Number of items: 119

Murányi Gyula (1881-1920) 1908. "Pintér József" Br plakett. "PINTÉR JÓZSE NEGYEDSZÁZADOS MŰKÖDÉSE EMLÉKÉRE AZ E.I.V.R.T. TISZTVISELŐI KARA 1908" (71x49mm) T:2 Hungary 1908. "József Pintér" Br plaque. Sign.: Gyula Murányi (71x49mm) C:XF HP 3679.
30236.

6 000 HUF
15,54
17,14

Murányi Gyula (1881-1920) 1917. "Szamek Zsigmond" hadifém emlékérem. "BUDAPESTI SZESZ- LIKÖRGYÁROSOK, KÉSZÍTŐK ÉS KIMÉRŐK IPARTÁRSULATA 1917 MÁRCIUS 28 TARTOTT KÖRGYŰLÉSÉN EGYHANGU MELEG LELKESEDÉSSEL ELHATÁROZTA SZAMEK ZSIGMOND URNAK, A LEIPZIGER VILMOS CÉG FŐTISZTVISELŐJÉNEK ELISMERÉSE JELÉÜL, HOGY A MAI HÁBORÚS IDŐKBEN SZAKMÁNK NEHÉZSÉGEIT IGAZSÁGÉRZETÉVEL ÉS MÉLTÁNYOSSÁGÁVAL ENYHÍTETTE, JELEN PLAKETT ÁTNYÚJTÁSÁT. HÁLÁS TISZTELETTEL DR GRAUER VILMOS ELNÖK, ASCHNER SAMU, BLOCH SÁNDOR, ROTTER ZSIGMOND ALELNÖKÖK." (70x36mm) T:2 Hungary 1917. "Zsigmond Szamek" war metal plaque. Sign.: Gyula Murányi (70x36mm) C:XF HP 3724.
30237.

Murányi Gyula (1881-1920) 1917. "Szamek Zsigmond" hadifém emlékérem. "BUDAPESTI SZESZ- LIKÖRGYÁROSOK, KÉSZÍTŐK ÉS KIMÉRŐK IPARTÁRSULATA 1917 MÁRCIUS 28 TARTOTT KÖRGYŰLÉSÉN EGYHANGU MELEG LELKESEDÉSSEL ELHATÁROZTA SZAMEK ZSIGMOND URNAK, A LEIPZIGER VILMOS CÉG FŐTISZTVISELŐJÉNEK ELISMERÉSE JELÉÜL, HOGY A MAI HÁBORÚS IDŐKBEN SZAKMÁNK NEHÉZSÉGEIT IGAZSÁGÉRZETÉVEL ÉS MÉLTÁNYOSSÁGÁVAL ENYHÍTETTE, JELEN ...

5 000 HUF
12,95
14,29

Paál István (1935-2010) 1989. "Bábolna 1789-1989 / Ültetve 1710" Br emlékérem (95mm) T:1 Hungary 1989. "Bábolna 1789-1989 / Planted 1710" Br plaque. Sign.: István Paál (95mm) C:UNC
30238.

5 000 HUF
12,95
14,29

Idősebb Pál Mihály (1911-1971) DN "Nyugdíjazása alkalmából a Kiskőrösi Vegyes KTSZ vezetősége - 'Köszönjük élet! áldomásidat, ez jó mulatság, férfi munka volt!' Vörösmarty" öntött Br érem (125mm) T:2 Hungary ND "For your retirement - Directorate of Cooperative of Kiskőrös" Br plaque. Sign.: Mihály Pál the older (125mm) C:XF
30239.

4 000 HUF
10,36
11,43

Papp György művésnök 1947. "Orosháza 1947. május 24-25-26. M.M.D.SZ. - Magyarországi Munkások Dalos Szövetsége" egyoldalas Br plakett (85x127mm) T:2 Hungary 1947. "Song Association of Hungarian Workers - Orosháza 24-25-26 May 1947" one-sided Br plaque. Sign.: György Papp engraver (85x127mm) C:XF
30240.

Papp György művésnök 1947. "Orosháza 1947. május 24-25-26. M.M.D.SZ. - Magyarországi Munkások Dalos Szövetsége" egyoldalas Br plakett (85x127mm) T:2
Hungary 1947. "Song Association of Hungarian Workers - Orosháza 24-25-26 May 1947" one-sided Br plaque. Sign.: György Papp engraver (85x127mm) C:XF

4 000 HUF
10,36
11,43

Pató Róza (1934-) 1985. "Kosztolányi Dezső" Br plakett fa lapon (95x138mm) T:1- Hungary 1985. "Dezső Kosztolányi" Br plaque on wooden slab. Sign.: Róza Pató (95x138mm) C:AU
30241.

Pató Róza (1934-) 1985. "Kosztolányi Dezső" Br plakett fa lapon (95x138mm) T:1-
Hungary 1985. "Dezső Kosztolányi" Br plaque on wooden slab. Sign.: Róza Pató (95x138mm) C:AU

8 000 HUF
20,73
22,86

Piffl Alajos (temesvári bádogárugyáros, a Magyar Iparművészeti Társulat tagja, közelebbi adatok nem ismertek) 1891. "1891. Évi Délmagyarországi Ipar- és Mezőgazdasági Kiállítás Temesvárott / Érdem Érem" aranyozott Br emlékérem (61mm) T:2 Hungary 1891. "Industrial and Agricultural Exhibition of Southern Hungary Temesvár (Timisoara)" gilt Br medallion. Sign.: Alajos Piffl (61mm) C:XF HPII 2118.
30242.

Piffl Alajos (temesvári bádogárugyáros, a Magyar Iparművészeti Társulat tagja, közelebbi adatok nem ismertek) 1891. "1891. Évi Délmagyarországi Ipar- és Mezőgazdasági Kiállítás Temesvárott / Érdem Érem" aranyozott Br emlékérem (61mm) T:2
Hungary 1891. "Industrial and Agricultural Exhibition of Southern Hungary Temesvár (Timisoara)" gilt Br medallion. Sign.: Alajos Piffl (61mm) C:XF
HPII ...

11 000 HUF
28,50
31,43

Reményi József (1887-1977) 1926. "Budapesti Polgári Lövész Egyesület 1696 / 'Hazádat és királyodat védeni tanuld itt'" jelzetlen Ag, ezüstözött Br, aranyozott Br és Br emlékérem és díjérem, egy kivétellel "BERÁN N. BPEST" gyártói jelzéssel (45mm) T:2 Hungary 1926. "Civilian Rifle Association of Budapest 1696" unmarked Ag, silver plated Br, gilt Br and Br medal and award medal, except one with makers mark "BERÁN N. BPEST". Sign.: József Reményi (45mm) C:XF  HP 4421.
30243.

Reményi József (1887-1977) 1926. "Budapesti Polgári Lövész Egyesület 1696 / 'Hazádat és királyodat védeni tanuld itt'" jelzetlen Ag, ezüstözött Br, aranyozott Br és Br emlékérem és díjérem, egy kivétellel "BERÁN N. BPEST" gyártói jelzéssel (45mm) T:2 Hungary 1926. "Civilian Rifle Association of Budapest 1696" unmarked Ag, silver plated Br, gilt Br and Br medal and award medal, except one with make...

14 000 HUF
36,27
40,00

Reményi József (1887-1977) 1934. "A M. Kir. Operaház 50 Éves Fennállásának Emlékére" Br emlékérem (70mm) T:1-,2 1934. "50th Anniversary of the foundation of the Hungarian Royal Opera House" Br medallion. Sign.: József Reményi (70mm) C:AU,XF HPII 2249.
30244.

8 000 HUF
20,73
22,86

Samu Géza (1947-1990) 1982. "Száz éve született Sidló Ferenc szobrászművész" egyoldalas öntött Br plakett (104mm) T:1-,2 Hungary 1982. "100th Anniversary of the birth of Ferenc Sidló" one-sided Br plaque. Sign.: Géza Samu (104mm) C:AU,XF
30245.

6 500 HUF
16,84
18,57

Solymári Valkó László (1909-1984) 19??.  "Emma, Hollandia királynéja 1858-1934" Br plakett. "EMMA KONINGIN DER NEDERLANDEN 1858-1934" (106x89mm) T:2 Hungary 19??. "Emma Queen of Netherlands 1858-1934" Br plaque. Sign.: László Solymári Valkó (106x89mm) C:XF
30246.

6 000 HUF
15,54
17,14

Somogyi Árpád (1926-) 1979. "Darvas József / Az olvasó népért - A Hazafias Népfront 1969-1979" Br plakett eredeti tokban (92mm) T:2 Hungary 1979. "József Darvas / For the reading nation - The Patriotic Front 1969-1979" Br commemorative plaque in original case (92mm) C:XF
30247.

5 000 HUF
12,95
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF