Hungarian commemorative medallions

Number of items: 131

Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "Székesfehérvári Szent István" Br emlékérem. "SANCTO STEPHANO REGI HVNGARIAE - CONDITORI OVS ALBA REGIA / 1038-1938" (76mm) T:2 kis patina Hungary 1938. "St. Stephen of Székesfehérvár" Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (76mm) C:XF small patina HPII 1657.
30248.

10 000 HUF
25,91
28,57
Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "Székesfehérvári Szent István" Br emlékérem. "SANCTO STEPHANO REGI HVNGARIAE - CONDITORI OVS ALBA REGIA / 1038-1938" (76mm) T:2 kis ph. Hungary 1938. "St. Stephen of Székesfehérvár" Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (76mm) C:XF small edge error HPII 1657.
30249.

12 000 HUF
31,09
34,29
Madarassy Walter (1909-1994) 1960. "Jáky József emlékérem III. fokotaza" Br emlékérem eredeti dísztokban. "JÁKY JÓZSEF 1893-1950 / KÖZLEKEDÉSTUDOMÁNYI EGYESÜLET - KÖZLEKEDÉSTUDOMÁNYI MUNKÁÉRT" (93mm) T:1- Hungary 1960. "József Jáky Medal, 3rd Grade" Br medal in original case with awarding document. Sign.: Walter Madarassy (93mm) C:AU
30250.

9 000 HUF
23,32
25,71
Madarassy Walter (1909-1994) 1969. "Semmelweis Ignác / Scientiarum Medicinae Universitas Budapestinensis / In Memoriam Fundationis Facultatis Medicinae" Br emlékérem (88mm) T:1- Hungary 1969. "Ignaz Semmelweis" Hungarian physician commemorative Br medallion. Sign: Walter Madarassy (88mm) C:AU HV 652.
30251.

8 000 HUF
20,73
22,86
Madarassy Walter (1909-1994) 1994. "Dr. Imre József születésének 100. évfordulójára / 75 éves a Szemklinika" kétoldalas Br érem (86,5mm) T:2 Hungary 1994. "100th Anniversary of József Imre's Birth / 75th Anniversary of Eye Clinic" two-sided Br medal. Sign.: Walter Madarassy (86,5mm) C:XF
30252.

5 000 HUF
12,95
14,29
Madarassy Walter (1909-1994) 1997. "Európai Tudományos és Művészeti Akadémia - Őszi ülés 1997. november 7-8." kétoldalas Br plakett (779g/98mm) T:2 / Hungary 1997. "European Academy of Sciences and Arts (Academia Scientiarum et Artium Europaea) - Plenum of Autumn, 7-8 November, 1997" Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (779g/98mm) C:XF
30253.

18 000 HUF
46,63
51,43
Madarassy Walter (1909-1994) DN "Semmelweis Orvostudományi Egyetem II. Számú Szemklinika / Reissmann díj" kétoldalas Br érem dísztokban, "Dr. Jantsits Gabriella 2000." gravírozással (83mm) T:2 Hungay ND "2nd Eye Clinic of Semmelweis University / Reissmann Award" two-sided Br medal in case, with engraving "Dr. Jantsits Gabriella 2000." Sign.: Walter Madarassy (83mm) C:XF
30254.

5 000 HUF
12,95
14,29
Madarassy Walter (1909-1994) DN "A Budapesti Egyetem orvosi fakultása alapításának emlékére" ezüstözött Br emlékérem. "UNIVERSITAS BVDAPESTINENSIS - SCIENTIARVM MEDICINAE / IN MEMORIAM FVNDATIONIS FACVLTATIS MEDICINAE 1769" (60mm) T:2 Hungary DN "To the Memory of the Foundation of the Medical Faculty" silver plated Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (60mm) C:XF
30255.

6 000 HUF
15,54
17,14
Magdányi Antal (1902-) 1957. "Műegyetemi Athletikai és Football Club 1897-1957" bronzozott fém emlékérem (64mm) T:2 Hungary 1957. "Athletic and Football Club of University of Technology 1897-1957" bronzed metal commemorative medallion. Sign.: Antal Magdányi (64mm) C:XF
30256.

5 000 HUF
12,95
14,29
Markup Béla (1873-1952) 1929. "A MAGYAR KIRÁLYI ERZSÉBET TUDOMÁNY-EGYETEM / POZSONYI ALAPÍTÁSÁNAK ÉS PÉCSRE KÖLTÖZÉSÉNEK EMLÉKÉRE 1914-1924" Ag plakett "VITÉZ JÁKFAI GÖMBÖS GYULA MINISZTERELNÖK ÚRNAK" gravírozással. A plakettből Ag változat csak ez az egy ismert, melyet személyesen Gömbös Gyulának készítettek (200g/81mm) T:2- ph. Hungary 1929. "A MAGYAR KIRÁLYI ERZSÉBET TUDOMÁNY-EGYETEM / POZSONYI ALAPÍTÁSÁNAK ÉS PÉCSRE KÖLTÖZÉSÉNEK EMLÉKÉRE 1914-1924" Ag plaque with "VITÉZ JÁKFAI GÖMBÖS GYULA MINISZTERELNÖK ÚRNAK" engraving. This plaque was made especially for Gyula Gömbös, only one was made. Sign.: Béla Markup (200g/81mm) C:VF edge error HP 3499var
30257.

95 000 HUF
246,11
271,43
Maugsch Gyula (1882-1946) 1938. "Szent István 1038-1938" Br plakett (105x66mm) márványtalpon (115x74mm) T:1- Hungary 1938. "St. Stephan 1038-1938" Br commemorative plaque (105x66mm) on marble plate (115x74mm). Sign.: Gyula Maugsch C:AU HPII 1818.
30258.

9 000 HUF
23,32
25,71
Miletics Katalin Janka (1942-) DN "Dr. Battyhány-Strattmann László 1870-1931" Br plakett (92mm) T:1- Hungary ND "László Battyhány-Strattmann, Dr. 1870-1931" Br plaque. Sign.: Katalin Janka Miletics (92mm) C:AU
30259.

8 000 HUF
20,73
22,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF