Georg Fabricius: In Q. Horatium Flaccum Poemata Illustrata argumentis et castigationibus. Lipsiae, 1588. 355 p. + hozzákötve: In Q. Horatium Flaccum Argumenta et castigationes. Lipsiae, 1588 159 p. Thomas Krüger (műk. 1560-1590 között) wittenbergi protestáns könyvkötő műhelyében készült, kissé megviselt bőrkötésben, a kötéstáblán Luther Márton ("L. M.") és Philipp Melanchthon ("D.(?) M.") alakjáv...
Torquato Tasso (1544-1595): La Gerusalemme Liberata. Lorenzo Crasso előszavával; Torquato Tasso élete. Dresda, 1786, Fratelli Walther, 1 t.+568 p. Korabeli kopottas aranyozott gerincű félbőr kötés. Egy címkép metszettel, valamint a címlapon Tasso-t ábrázoló metszett-vignettával. Tasso: A megszabadított Jeruzsálem, olasz nyelven. A címlapon Vásárhelyi Pál (Pauli Vásárhelyi, 1826 26 Januarii Budae) ...
Persii Flacci Et Dec Jun Juvenalis Satirae ad optimas editiones collateae accedit sulipiae satira. C. Lucilii. Editio accurata. Biponti, 1785. Ex Typographia Societatis. Művészi, dúsan aranyozott egészbőr kötésben, néhány kisebb kopástól eltekintve szép állapotban. / In ornamented artistic golded, full leather binding. 13x19 cm
Russische Märchen. (Orosz mese) Nach den Einzelausgaben der Kaiserlichen Druckerei in St. Petersburg aus den Jahren 1901-1903. Szerk.: Dr. Martin Löpelmann. Illusztrálta Iwan J. Bilibin. Berlin, é.n. (1937), Deutsche Buch-Gemeinschaft. Kiadói aranyozott gerincű, illusztrált félbőr kötés, kissé kopottas gerinccel, kissé maszatos borítóval, 19/20 oldal szakadt, ragasztott, szövegközti és egészoldala...
cca XIX század Japán nyelvű kézirat, 4 db színes, vegyes technikájú illusztrációval, papírkötésben, kissé foltos borítóval, az illusztrációknál kopásnyomokkal. / Japanese manuscript from the 19th century, with 4 colorful illustration, slightly worn
Csokonai Vitéz Mihály: Lilla. Érzékeny dalok III könyvben. / Ódák. Két könyvben. Nagy-Váradon, 1805. Máramarosi Gottlieb Antal, 12+181+2+4+136 p. Első kiadás! Papírkötés. A borítója kopott. A gerince hiányos, sérült. Az első pár üres lapon ceruzás jegyzetek nyomai.Tulajdonosi névbejegyzésekkel, és intézményi bélyegzővel. Az Ódáknál, a második részben a 77-82 p. között korabeli jegyzetek.
Petőfi Sándor: Versek. 1844-1845. Első kiadás! Pest, 1845. Beimel József 188 l. Érdekessége, hogy egy Reseta nevű cenzor kitiltotta belőle "A magyar nemzet" című verset mert sértette az ő hazafiságát. A címlap fénymásolattal pótolt. Korabeli félvászon kötésben.
József Attila: Döntsd a tőkét, ne siránkozz. Új Európa Könyvtár. Budapest, é.n., Juhász Árpád könyvnyomdája, 47 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, ragasztott borítóval. Első kiadás. A rendőrség rögtön a megjelenés után lefoglalta a kötetet, de a nyomdából néhány száz példányt megmentettek. A költőt izgatás miatt felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték.
Molnár Ferenc: Égi és földi szerelem. Dráma 5 felvonásban. Rippl-Rónai József öt kőnyomatú képmellékletével! Bp., 1922. Pantheon. (színes, hártyapapírral védett) Számozott (277/500), Molnár Ferenc és Rippl-Rónai József által aláírt példány. Kissé javított gerincű, kiadói papírkötésben
Madách Imre: Die Tragödie des Menschen. Ford.: Mohácsi Jenő. Buday György fametszeteivel. A forsító által dedikált példány. Bp. - Leipzig, é. n. Georg Vajna. 207 p. 23 t. Korabeli félbőr-kötésben, eredeti címlap bekötve. Gerincen kis szakadás, egyébként jó állapotban. / With autograph lines of the translator. In half leather binding with small tear.